10.

28.04.2021

NOVÝ SKATEPARK VRCHLABÍ

Není tomu tak dávno, co jsem při výletu do města Vrchlabí narazil na bandu stavařů, kteří v areálu Vejsplachy něco staví a vypadá to dle firemní dodávky, že to bude pro nás něco zajímavého. Na první pohled nebylo úplně znatelné co vlastně nová stavba bude zač, nebo k čemu přesně bude sloužit a tak jsem jako správný reportér, začal stavby vedoucím pokládat otázky a vyzvídat o co tady go :-D. Nakonec jsem se z celého rozhovoru dozvěděl to, že na tomto místě se staví nový SKATEPARK, který bude betonový a bude sloužit na ježdění od BMX kol až po koloběžky. Po tomto setkání jsem v areálu již nebyl, až do nedávna, kdy jsem projížděl kolem a zaregistroval, že tento plejs je již hotov. Nezbylo tedy nic jiného, než se zajet podívat s fotoaparátem a kamerou, jak tento SKATEPARK vypadá ve finální podobě :-).

Rozhodně doporučuji před vstupem důkladně pročíst provozní řád, aby nedocházelo ke zbytečným potížím, zraněním, nebo špatnému způsobu používání.

Jak jsem již nadhodil, tak toto nové sportoviště se nalézá ve Vrchlabí v areálu Vejsplachy. Najdete zde nedaleko i Medvědí pumptrack nebo fotbalový stadion, a v létě se můžete i vykoupat v rybníce Kačák (rybník vzdálen cca 200m).

I lajk na první pohled pozná, že se jedná o velmi hezkou a kvalitní stavbu, která splní požadavky začátečníků, ale i náročných jezdců a jezdkyň. Najdete zde několik typů překážek, které Vám umožní hezké variabilní kombinování triků a mít dobrý pocit ze svého ježdění. Areál má i tu výhodu, že je opravdu prostorný a tak když jste tu sám nebo jen s pár lidmi máte tolik možností, že je na prstech dvou rukou nespočítáte :-).   

Co mne osobně velmi zaujalo, tak tím je vytvořená půl rampa na jedné straně tohoto skateparku, a rozhodně zapuštěné raili do povrchu. Na svědomí má tohle místečko firma MYSTIC CONSTRUCTION, která ve svém oboru není rozhodně žádným začátečníkem. Můžete se i sami přesvědčit jak to chlapcům staví a to na jejich stránkách MYSTICCONSTRUCTION.CZ. Tímto článkem, bych chtěl chlapíky i pozdravit a poděkovat jim za pěknou práci, kterou pro lidi odvádějí. Chlapci SUPER :-).

Stavební tým firmy :-)

Něco málo o firmě: 

O nás

Firma MYSTICCONSTRUCTIONS, spol. s r.o. byla založena v roce 1996. Nápad stavět překážky a skateparky se zrodila z našeho velkého koníčku skateboardingu. Většina lidí, kteří se pohybují kolem Mystic Constructions se podílejí na tvorbě skateparků, jsou sami aktivními jezdci, z nichž někteří se účastní nejen Českého skateboardového poháru, ale i závodů světového poháru.

Díky tomu máme přehled a dostatek zkušeností o tom, jak se překážky vyvíjejí a kam směřuje vývoj, o funkčnostech a technických detailech nemluvě. Samozřejmostí je neustálý vývoj designu a konstrukcí překážek, sledování vývoje v příbuzných oborech jako je např. dřevo, kovo výroba a technologie betonu.

Bez všeho výše uvedeného by nebylo možné převzít plnou zodpovědnost za kvalitní design a plnou průjezdnost parku včetně dokonalého technického zpracování, které nám dovoluje poskytnout prodlouženou záruční dobu. Máme za sebou více než 100 realizovaných staveb, jak skateparků, tak překážek na různé sportovní akce a festivaly.

To je z mé písemné a fotografické strany dnes vše, ale pokud jste zvědavý a chcete toho vidět ještě víc, hned pod těmito řádky najdete video, kde můžete shlédnout další záběry :-). Tímto se s Vámi i rozloučím, popřeji Vám krásné zážitky z ježdění a budu se těšit zase příště, u nějakého zajímavého místa z té naší SKATEBAJK republiky :-D. Takže ZDAREC BAJKUJEC :-)