10.

20.11.2021

BOLKA A 3D GRAFFITI

Pokud se budete chtít projít po městě s názvem Mladá Boleslav, kde vznikl asi náš nejznámější český průmysl a to výroba automobilů Škoda, rozhodně doporučuji vyhledat zajímavá místa, která se v „Bolce“ každopádně dají objevit. Na místo, na které vás odkáži dnes - Náměstí Míru -, je dosti podobné již jednou zveřejněnému a to 3D GRAFFITI nedaleko OC BONDY. Ona totiž tato tvorba je malou náhodou od té samé firmy, která tvořila i malbu před Bondy a to jsou 3DMALBY.COM.

Kam se od 3DMALBY.COM podíváme dnes ? Minule jsem psal o vzniklém super obraze hradu Trosky, které díky jejich tvorbě můžete velmi hravě navštívit a dokonce si zaskákat po okolních skalách (samozřejmě bezpečně). Dnes se podíváme do výzkumné laboratoře, kde se budeme snažit pochopit podstatu člověka samotného :-). Na náměstí Míru se totiž otevřel doslova otvor do země a v něm, se objevila laboratoř, která pomocí různých hejblátek, přístrojů a robotických ramen, sestrojuje nebo zkoumá osobu robota - velmi pěkná podobizna člověka. Inspirace je prý čerpána z díla Leonarda da Vinciho, a tvůrci jsou Jan Jírovec a Patrik Proško.

Pokud budete po náměstí procházet, zkuste se zastavit na jednom z okrajů této malby, a druhý člověk ať na vás kouká trošku z dálky :-) Bude to vytvářet iluzi, že vlastně stojíte nad touto laboratoří a díváte se shora do ní. Když se postavíte na bod, který je u malby vyznačen (před malbou), měl by to být pro jednoho návštěvníka dostatečný prostor, aby iluze byla opravdu skutečná. Na tomto projektu je tato tvorba 3D maleb zatím druhou, ale pokud jste zvědavý, rozhodně se podívejte i na stránky tvůrců a tam najdete spousty dalšího. Na závěr tohoto článku je i malá reportáž na videu, tak koukněte, protože opravdu jsou to fajn věcičky.

To je dnes z našich ulic opravdu vše a jak říkám vždy, tak doufám, že se Vám představení a fotografie alespoň trošku líbili, a že se spolu sejdeme zase příště u dalšího streetového průzkumu...ZDAREC SPREJEC BAJKUJEC :-)