11.

10.05.2021

FERDA TRAIL

Moji milí Bajkujáci :-) již jsem sice toto místo zmínil v nejnovějším magazínu, ale na vlastní návštěvu prostě není :-). Včera jsem se zajel podívat do revírku Tomáše „Datla“ Slavíka na jeho nově vytvořený pumptrack + trail s názvem FERDA :-). Je to velmi sympatické a milé rodinné místo, kde se můžete při svých průzkumech místních hor zastavit na občerstvení - KIOSEK MILÍŘE - a zároveň pořádně pojezdit na tomto vytvořeném pumpu a trailu :-). 

Tato dráha se nalézá opravdu pár kroků za občerstvením a tak najít ji není nijak složité :-).

V horní části najdete pěkný pumptrack, který po vlastním vyzkoušení mohu vřele doporučit, protože jízda na něm jde doslova sama :-) „opravdu se mi je jezdilo hezky“. Nijak složité kombinace a vytříbený styl není nutné ovládat, protože vytvořené vlnky a klopenky si s vámi příjemně pohrají, a rozhodně vás rozhýbou :-).

No a když se vydovádíte na pumptracku, můžete z něho lehce odbočit na vytvořený TRAIL, který sice není nijak velký a dlouhý, ale opět se jedná o příjemný hravý zážitek. Nedoporučuji na poprvé podcenit, ale nejdříve projet, poznat a potom to tam pustit :-) Najdete na tomto trailu i malé lavice, které by vás na poprvé mohli třeba překvapit :-)  

Nic více k tomuto místu dodávat nebudu, protože opravdu to v Libereckém kraji není nijak daleko a tak si tam na bajku může zajet každý :-) Stejně jako jsem to udělal já, protože zážitek na vlastní kůži je nedocenitelný :-) Takže ZDAREC BAJKUJEC, díky Slávo za dobře odvedenou práci a budu se s vámi těšit při dalších průzkumech naší Bajkové republiky :-).