11.

17.10.2021

COMIC CON PRAHA 2021

Již krásný 2. ročník tohoto KOMIKS, COSPLAY a HERNÍHO veletrhu, konající se v Praze.

Tento víkend 15. - 17. 10. 2021 se v Praze, rozhodně nesl ve směru a stylu KOMIKSU, COSPLAYINGU, PC i KONZOLOVÍCH HER, a rozhodně návštěv známých osobností :-). Konal se totiž již druhý ročník COMIC CONU v Praze a tak kdo nebyl, jako když by sakra nežil :-). Tento veletrh či festival, Vám mohl nabídnout přehlídku opravdových zajímavostí, které se v těchto oblastech v ČR, ale i ve světě vyskytují. Mohli jste se setkat s opravdovými tvůrci této kultury, mohli jste si vyzkoušet vše možné co dnešní trh nabízí a nebo, se jen přijít podívat, nakoupit mrtě výrobků, dárečků, merche a dobře se nadlábnout :-D. Pojďte se semnou v tomto článku po veletrhu podívat a trošku si ho přiblížit. 

PS: Má návštěva probíhala pouze v 1. dni a to v pátek 15. 10. 2021, kdy se tento veletrh vlastně spouštěl\začínal a večer v 19:00 bylo oficiální zahájení této akce. Neuvidíte tedy bůh ví jaké zástupy nebo davy lidí, dychtících po převleku Spidermana, ale opravdu první den před zahájením :-). Teprve až sobota a neděle byli hlavními dny, ale mám také ještě doma otrhat jabloně, posekat zahradu před zimou a tak se omlouvám, že jsem byl pouze první den. Znáte to :-D povinnosti :-D.

Při příchodu, jste samozřejmě museli mít hlavně vstupenku a tak se dostat dovnitř - cíl mise byl tedy jasný... INFILTRACE :-D. Cenově na tento veletrh vycházela vstupenka kolem 1000 Kč - záleželo jaký den, ale průměrně to tak nějak vychází. Po vstupu jste se ocitli v příchozí hale, která byla spojena se stánkem reklamních materiálů COMIC CONU 2021 - kšilty, trička a další + FABIA HALL, kde později probíhalo zahájení. Byli zde i stánky tvůrců různých komiksových žánrů, COSPLAY STAGE a tento prostor se dále protahoval do vnitřku budovy - nevím co zde bylo dále, protože tam zatím nikdo nebyl :-)

Když jste se však vydali ne rovně, ale do levé strany těchto prostor, míjeli jste schody vedoucí do dalšího patra, kam se podíváme později a dále jste dorazili do prostoru nákupního (SCHOPPING AREA). Zde byli různé stánky s věcmi k zakoupení, jako jsou třeba sošky, oblečení, doplňky, knížky atd...

Dále jste se z těchto míst mohli dostat po eskalátoru o ještě jedno patro níže, kde opět navazovala nákupní zóna a dlabanec :-). Zde jste si mohli k občerstvení zakoupit limo, pivo od Staropramenu a samozřejmě i jídlo. V tomto patře bylo i místo (PHOTO and AUTOGRAPHS AREA), kde se COSPLAYEŘI fotili na originál podepsané fotografie. Úplně jsem nevyzvěděl, jestli se můžete fotit s nimi, ale vlastně proč by to nešlo :-D

A z těchto prostor nyní skočme až o 2 patra víš (podle plánku patro 3) a zde se nalézali různé herny, odpočinková zóna a také jste zde mohli vyslechnout tematické přednášky. K vyzkoušení, co se týká heren, jste měli video hernu a hernu se stolními hrami. Ve video herně byli samozřejmě různé automatovky, počítače, konzole, VR a vlastně vše, co je napájeno elektřinou. V hernách s deskovými hrami jste sice neměli hry napájené elektrickým proudem, ale za to, všechny různé společenské hry hrající se na hrací desce, stole, či na nějakém herním podkladu. V tomto patře jste mohli i narazit na výstavu, a to lego sošek nebo filmových rekvizit.

Po projití všech těchto místností, výstavy lego sošek a rekvizit, sálů s přednáškami a vším, co na tomto patře bylo, tak nezbývalo než se opět vrátit ke vchodu, poděkovat, že se taková akce koná a jít pohodlně domů :-). Já se k takovému poděkování také připojím, protože je to něco neuvěřitelného co zde člověk může vidět a zažít, a samozřejmě popřeji mnoho dalších a úspěšných ročníků. Doufám i v to, že se článek bude pořadatelům líbit a že se mohu příště účastnit také :-).  

Poslední přidanou položkou tohoto článku, je video z tohoto dne, kde jsou různé rozhovory, samozřejmě věci, které jste mohli vidět no a vše, co se mi podařilo zachytit :-).

Na opravdu úplný závěr bych doporučil, připojit se na facebook skupinu (viz. tlačítko níže), protože tam najdete galerii fotografií z tohoto veletrhu - COSPLAYERY, HERNY, dokonce i nějací lidé :-) no prostě spousty dalšího materiálu :-).

PS: přijměte prosím omluvu, ale od roku 2022 se trošku projekt vylepšoval a tak foto galerie zůstala na staré facebook stránce...bohužel ta je dnes již nefunkční. Snad se podaří i v budoucnu navštívit podobná místa a vzniknou nové...toho bych se nebál :-)

To je dnes již opravdu vše a jak tedy říkám pokaždé na konci, tak doufám, že se Vám článek a fotografie líbili, a že se spolu sejdeme opět příště u něčeho zajímavého :-). Takže ZDAREC „COMIC CON“ BAJKUJEC a zase někdy :-).