12.

30.10.2021

29 HODIN na TRURNOV TRAILS

Pokud jste bystří Bajkujáci a sledujete FACEBOOKOVOU skupinu, kde se snažím posílat spousty další různých odkazů, které mají rozhodně něco společného s cyklistikou, tak jste si všimli, že proběhl i odkaz na akcičku s názvem 29 HODIN. Tato akce spočívá v tom, že za tuto vyhrazenou dobu se pustíte se svým týmem do lokality TRUTNOVSKÝCH TRAILŮ, kde se snažíte vytvořit co nejlepší video a foto materiál, kterým se potom do soutěže prezentujete. Kdo tuto akci celou zpaktoval a navrhl ? Jedná se o jednoho z nejznámějším dnes již ADVENTURE bajkerů Majkla Márošiho, no a samozřejmě domluva s vedením Trutnovských Trailů.  Vše probíhá určitě i za podpory firmy RED BULL.

Já jsem se samozřejmě na tuto akci alespoň na chvíli vydal a pokusil se zachytit tvůrce při tvoření a vlastně ty, kteří se snaží této soutěže účastnit :-). Počasí se podařilo více než nejlepší a tak nebylo ani o čem přemýšlet, co vlastně o víkendu dělat. Pojďte se semnou podívat v pár fotografiích a videu, co se mi podařilo zachytit a co jsme skrz mou optickou čočku kamery postřehl :-)

Když jste přijeli autem a ne jako já vlakem nebo busem či na kole, měli jste již na začátku vesničky s názvem LHOTA, kde vlastně TT leží, krásně a přehledně značeno kam můžete svůj vůz nebo obytňák parknout, abyste se vyhnuli zbytečným potížím a nebo při nejhorším i pokutě. Do toho celý den svítilo krásně slunce a tak si člověk nemohl nic víc přát :-).

Takže auto zaparkované a nyní již vymyslet těch pár desítek metrů, které vás dovedou až k úpatí hory, na které Trutnovské Traily leží. Od místa zaparkovaného vozu, k začátku a nebo nejlépe takové hlavní spojnici\křižovatce odkud je dobré začínat, tak vás čekají dohromady tak 3 km. Něco z toho po mírné stoupavé rovině k úpatí a potom zbytek cesty, samozřejmě do vrchu na vrchol kopce :-) Pokud jedete na kole, což se v tomto případě doporučuje asi nejvíce, tak je to veliká odpočinková vyjížďka, která je na konci okořeněna sjezdem z nějakého trailu, ale pokud jdete pěšky, chvilkami to člověku může připadat i dlouhé :-) Já jsem ten pocit měl každých 100 metrů, protože jsem se nemohl dočkat, až uvidím jak lidi vymýšlí náměty ke svému videu a tvoří ho. Po cestě vzhůru budete míjet i hezký statek s domácími zvířátky (zde bydlí celkem vzteklý chlap - již jsem měl také tu čest, ale když si ho nevšímáte, maximálně si vás bude fotit jako důkaz, že mu narušujete statiku kopce, protože kola jsou zhoubou lidstva :-D). No pokračujme ale vzhůru, protože nyní jsme opravdu v začátku :-)

Nepotkal jsem v tento den na kopci jen tvůrce z této soutěže, ale byli zde i bajkeři, kteří sem prostě jen rádi jezdí a mají toto místo v oblibě.

Vyšlápnete tedy po vyznačené stezce až na výchozí bod, kde je umístěna informační tabule, kde se nacházíte, kde vedou traily a zmapované celé okolí, abyste se neztratili, nebo zbytečně hloupě nezabloudili. Je třeba dobré si ji pokud jste zde poprvé vyfotit do mobilu, aby byla při nejhorší situaci k dispozici.

Informační tabule s navigací.

Já jsem se od tohoto bodu také orientoval dále, a protože jsem bohužel neměl žádný kontakt, jak bych zjistil kde se týmy nacházejí, vydal jsem se prostě po slepu někam a doufal, že tam třeba někdo bude. Měl jsem i docela štěstí, protože jsem potkal celkem asi 4 týmy, kteří se zde této soutěže účastnili - komplet jich bylo více, ale tak nemůžu taky mít všechno. Hlavního mafiána bohužel ne -Michala Marosanu Marošiho- ale tak nedá se nic dělat, třeba někdy jindy :-) Nyní se již ale dostáváme k tomu, co se podařilo zachytit, když týmy tvořili svůj soutěžní matroš.

Po zachvění v začátku, kdy jsem narazil na tento tým a vzápětí druhý, tak jsem měl obrovskou radost, protože jsme čekal, že les bude plný závodníků a tvůrců z této soutěže. Bohužel byl les tak na 80% prázdný a tak potkat další tým, mě trvalo vlastně celou druhou polovinu času, kterou jsem v tomto areálu strávil :-D Nechci aby to znělo, že toho lituji, ale jen to všechno bylo trošku jinak, než jsem si to představil :-D :-D :-D. V tomto čase, kdy jsem vlastně bloudil po lese a někoho hledal, tak jsem využil tohoto času k zachycení trailů, když tam nikdo není :-) Nějakou dobu se mi podařilo zůstat opravdu sám a to přibližně 1hodinu. Poté jsme to vzdal a musel jsem také něco posvačit..už kručelo v žaludku :-D.

Po sváče jsem pokračoval plný očekávání dál a neslo to své zasloužené ovoce. Po několik set metrech od místa kde jsem svačil, jsem narazil na dokonce 2 tvůrčí skupiny. Jedna byla pouze 2 členná, ale za to druhá ve vedení s Klokanem bylo v týmu lidí asi 5 :-D. Bohužel jsem zde toho moc nepostřehl, protože obě skupiny se již chystali na odjezd z tohoto místa a přesun na další spot. Podařilo se alespoň toto :-)

Po setkání s těmito tvůrci, jsem bohužel už žádné štěstí neměl. Začalo nám pomalu zapadat slunce a na místech, kde před chvílí ještě krásně hráli stíny a sluneční paprsky, začalo být chladno a temněji. Proto byl nejlepší čas vyrazit směr město a vlakové nádraží. Takže jsem nakopl vrtule jak se říká a vyrazil k vlaku. Co však proradný a vtipálek bajkových bůh nechtěl :-D Potkal jsem ještě další 2 soutěžící týmy a to na úplném konci cesty z trailů :-D Super, ještě něco k vidění :-) 

PS: zde trošku omluvte kvalitu fotografií, ale jak jsem byl nadšen, nějak jsem podcenil nastavení fotoaparátu a tak je to trošku zrnité :-D. Rozhodně dobře je to však vidět ve videu na konci článku :-).

No a potom jsem již opravdu pokračoval směr Trutnov nádraží a domů. Trošku mě mrzí, že jsem vycestoval jen na lehko a ještě malinko později než jsem měl v plánu, ale nějak jsem se nemohl ráno probudit a tak jsem dorazil až kolem 13:30. Podařilo se a zase takové zpoždění to nebylo, ale když člověk dělá tolik věcí, někdy ty síly nejsou :-D. Koukněte však na video, protože tam je toho k vidění mnohem více a je řekl bych i výpravnější než článek.

Tímto děkuji tvůrcům, pořadatelům a všem, kteří se na této akci podíleli, protože to je moc hezký nápad, jak dát prostor lidem ke své tvorbě a ještě si zajezdit :-) Díky a ZDAREC BAJKUJEC :-)