13.

02.06.2021

NÁVŠŤEVA V MOHELNICI

Ahoj moji Bajkujáci :-) v dnešním tipu kam na výlet, se spolu zajedeme podívat do města Mohelnice, kde je ne jen zajímavá historie, ale můžete zde najít také úplně suprové místo na projížďku na kole a skvěle se vykoupat :-). Abych Vám malinko přiblížil tohle město, použiji pár vět přímo ze stránek Mohelnice, protože již mají představení a uvedení hezky zpracováno a tak hezké není třeba zkrášlovat Naše město se nachází uprostřed krásné přírody Mohelnické brázdy v pomyslném trojúhelníku mezi hrady Bouzov, Mírov a Úsov. Mohelnice je starobylé město založené ve 13. století s celou řadou zachovaných památek, městskou památkovou zónou a zajímavým vlastivědným muzeem.
Pochlubit se však může i moderním průmyslem, výrobními závody Hella a Siemens. Dále největší akcí svého druhu, festivalem trampské, country a folkové hudby Mohelnický dostavník, nahrazený v roce 2020 Mohelnickým Folk-Festem, pravidelně pořádanou módní přehlídkou TOP STYL známého návrháře Luďka Hanáka, nebo také hudebním festivalem Fingers Up“.


No a nyní si pojďme tento výlet říci celý, jak jsem ho zažil já a jaký byl průběh. Samozřejmě začátek je jasný a všechno to začalo cestou na okraj rodného města, vztyčením palce vzhůru a pokusu o svezení. Stala se situace, která opravdu nebývá až tak častá a to, že hned při prvním pokusu mi zastavila rodinka, která cestovala do Jičína na preventivní prohlídku k zubaři a tak hned od začátku byla cesta veselá :-). 

Z Jičína dalším směrem přes Hradec Králové, Vysoké Mýto, Svitavy, Moravskou Třebovou a konečně Mohelnici, vše probíhalo skoro samo. Vždy než jsem odjel dalším STOPEM, tak prodleva čekání na svezení netrvala déle než 15-20 min, do toho bylo velmi hezké a teplé počasí, takže krásně do tílka nebyl vůbec problém :-) To se to potom jezdí skvěle, když Vám nad hlavou svítí slunce, lidé jsou v dobré náladě a není žádnej štres :-) Takže jsem dorazil do Mohelnice, ale jediné co mi nehrálo do noty byl rozhodně čas. Na hodinkách ukazovalo cca 18:00 a do Otrokovic, kam vlastně bylo v plánu zajet prvotně a nafotit místní TRAILY, to bylo ještě opravdu daleko a vůbec jsem ani neměl vymyšleno kde budu spát. Takže jsem vše důmyslně rozmyslel a začal pátrat v mobilu, co je za kempy v této oblasti a nebo třeba nějaká veřejná tábořiště. Bohužel v nabídce se toho moc nenabídlo, až na místo, o které mi v tomto článku jde. Jediný kemp v okolí, který jsem našel byl SPORT RELAX BAGR a tak mé kroky zamířili tímto směrem. Tento kemp se nachází u bývalého pískového lomu (v některé z části se stále ještě písek těží pro místní okolí), který nabízí pro návštěvníky naprosto skvělé rekreační vyžití a famózní koupání. Čistá průzračná voda a opravdu hodně prostoru, je naprosto ideální místo na skvělej výlet :-). Pojďte se podívat na galerii, kterou se mi podařilo nafotit, protože to řekne opravdu hodně :-).

No a když se nabažíte chladivé vody, odpočinete a máte s sebou kolo, nezbývá nic jiného, než se vydat na nějakou zajímavou cestu dál. Přímo z Mohelnice se můžete pustit několika směry a tak varianta je následovat turistické značení - žlutá, modrá atd. a nebo se napojit na cyklotrasu a ta vás zavede klidně přes Litovel až do Olomouce - cca 35km. Zajímavá je, ale i podél řeky Moravy tzv. Moravská stezka, která vás zavede také až do Olomouce.

No a to je ode mne z této výpravy již vše, takže když nebudete vědět kam se třeba o víkendu vydat, neváhejte navštívit toto místo a užít zde pár hezkých okamžiků :-) Takže ZDAREC BAJKUJEC a budu se těšit zase příště. 

PS: měl jsem pro vás připravené i video z místa, ale nově zakoupená kamera prostě naprosto zklamala a tak se veze na reklamaci. Při návštěvě na ČPDH v Rokytnici bylo vše v pohodě, ale zde je video příšerné, zvuk strašný a 4k při 60fps je k pozvracení, takže se bohužel musíte spokojit jen s fotografiemi.