13.

07.11.2021

CANNAFEST 2021

již 11.ročník

Nazdar moji Bajkujáci :-) Nastal víkend 5. - 7. 11. 2021 (dnes ještě veletrh probíhá - je poslední den) a v Praze, se tedy trošku k naší smůle nejezdilo na žádných trailech, v bikeparku či pumptracku, ale konala se také rozhodně pěkná a příjemná jízda. Konal se totiž veletrh CANNAFEST 2021. Tento mezinárodní veletrh konopí a léčivých bylin, který je největší svého druhu na světě, se k naší radosti konal v Praze a to na výstavišti v Letňanech. Tento ročník je již dokonce 11. svého druhu a tak se nám toto datum přidalo hezky i k roku 21 :-) Je to tady samá jednička :-)

Já jsem se svým projektem tento veletrh navštívil oficiálně v sobotu a tak se  pojďte podívat, co se mi podařilo postřehnout, na fotit a na konci tohoto článku, je samozřejmě video na YOUTUBE KANÁLE.

Sobota byla asi nejočekávanější den s největší návštěvností (si myslím tedy já), a tak při příchodu chvilku po zahájení -cca kousek po 11:00- se začali tvořit u pokladen frontičky, které značili, že tento veletrh se o návštěvnost rozhodně nemusí bát :-). K dispozici byli 3 různé brány, kterými jste se do prostoru mohli dostat a to: pro předem zakoupené, kupující na místě a PRESS :-D ..já jsme si poctivě vystál v PRESSU :-) Těmito řádky pořadatelům, kteří se postarali více než fajn a hlavně, celý tento veletrh byl jejich snahou skvěle zorganizován DĚKUJI a pokud to vše dobře dopadne, budu se rozhodně těšit i příští rok :-) Nepřeskakujme však od lidí jinam, a pojďme juknout co se ještě před branami odehrávalo. Fronty lidí a dobrá nálada, která byla doslova cítit ve vzduchu :-D a hlavně, zvědavost i motivace vidět něco nového a zajímavého, nás všechny velmi příjemně hnala kupředu. Před branami člověka oslovovali milé slečny s MERCHEM a dárky, které byli na tomto veletrhu doslova na každém rohu a další milé slečny se starali o to, aby dovnitř vešli opravdu jen ti, kteří se tam chtějí dostat poctivě a mají vstupenky :-)

Takže dovnitř jste se dostali a co bylo dál ? Přivítali vás 3 haly plné věcí,  které jste si mohli zakoupit, okouknout či vyzkoušet a to bylo naprosto fajn. Okolo těchto výstavních hal se nalézala široká škála občerstvení, kde jste mohli opět nakoupit spousty jídla, pití a prostě se dobře nadlábnout. Pojďme na to však postupně, abych Vám dokázal říci co nejvíce :-). Začněme interiérem, protože to bude asi nejlepší :-).

Při příchodu vás přivítala vstupní hala, kde po revizi ochranky přišel první stánek. Zde byl přímo MERCH CANNAFESTU a od malých upomínkových předmětů nebo mapy, jste se zde mohli klidně i krásně oháknout a vyrazit v novém oblečení - já zde dostal normálně tričko zadáčo :-) Tímto bych také chtěl velmi poděkovat za tento dárek - je doma uloženo na ty nejlepší chvíle :-). No a po projití vstupním prostorem jsme ve výstavních halách.

Jak jsem zmínil, tak haly pro vystavovatele byli připraveny 3. Mohli jste v nich najít tolik věcí, že je nedokážu ani všechny vyjmenovat, protože toho bylo opravdu velmi, ale alespoň ve stručnosti :-). Byli k vidění další merche různých firem a výrobců, mohli jste si třeba zahrát i starou automatovku, zakoupit věcičky na zpracování konopí, na to jak udržet své rostliny ať je to konopí nebo léčiva v řádném upraveném stavu a hlavně, jak je pěstovat v bezpečí a správně. Pokusím se Vám to přiblížit na fotografiích, protože jmenovat všechny firmy by bylo opravdu na dlouho.

Mohli jste si také úplně v klídku zatrsat na DJe, který tuto akci doprovázel a nebo si vyslechnout vystupujícího MC, který dělal hezkou SHOW u jednoho z vystavujících stánků :-)

Co jste jako další velmi pěknou doplňkovou akci mohli vidět, tak to byli opravdu na spousty místech výherní KOLA ŠŤESTÍ. Zde jste (myslím že většinou) darovali částku na roztočení kola, a poté jste vyhráli nějaké upomínkové dárky. Buď to bylo oblečení, doplňky ke zpracování konopí a nebo, jste mohli vyhrát i něco mnohem dražšího - třeba značkovou LAMPU, která Vám rozhodně pomůže k vypěstování toho správného matroše :-).

Pro lidičky, kteří tak nějak moc nesouhlasí s touto kulturou (i když jsem potkal spousty, a spousty velmi slušných a solidních lidí), tak se nemusíte vůbec ničeho bát. Ona na nás totiž celou dobu dohlížela POLICIE a dokonce i náš nejznámější zápasník MMA - Karlos „TERMINÁTOR“ Vémola. Karlos zde prodával myslím motorky :-), a účastnil se různých rozhovorů a reportáží :-). Brzo se Karlos uzdrav ať je ruka OK :-).

Nyní již pojďme z vnitřních prostor trošku ven a nakoukněme také na okolí, protože zde bylo spousty stánků s dobrým jídlem, a dokonce jsem zde ochutnal asi nejlevnější a zároveň největší PÁREK v rohlíku (bageta, 20 cm párek a nálož kečupu, hořčice a kyselých okurek kolik jen chceš, a to vše za pouhých a neuvěřitelných 40 Kč), který jsem snad kdy viděl :-) Takže pojďme na to :-).

Venku vás tedy přivítalo několik gastronomických lákadel, které se nesly v duchu domácích pomazánek se škvarkama, nebo tvarohem na pořádnej kus chleba :-), ale také jste zde mohli ošmáknout různé druhy směsí s masem, bramboráky, klobásy, nudle, pivko samozřejmě, a v neposlední řadě také něco super sladkého, jako domácí skvěle vypadající koláče :-). Omlouvám se, ale nějak jsem úplně zapomněl chleby, koláče a burgery vyfotit, ale ve videu jasně uvidíte :-)

No a když jste se hezky po tomto veletrhu prošli, dali si něco dobrého k jídlu a seděli třeba venku na připravených lavicích, mohli jste zaregistrovat ještě jednu velmi zajímavou a zábavnou věcičku. Byl tím chodící MASKOT CANNAFESTU :-). Opravdu mne tento list konopí, který zde procházel mezi lidmi pobavil a bylo to opravdu odreagující :-) Díky :-) MASKOŤÁČEK CANNAFESŤÁČEK :-D.

To je tedy z řádků a písmenek pro dnešek vše, a jak říkám vždy: tak doufám, že se Vám povídání a fotografie líbili, a nyní se již pojďme na úplný závěr podívat ne video, kde uvidíte jistě spousty dalšího co bylo na veletrhu CANNAFEST 2021 k vidění.

PS: přihlaste se na facebooku do skupiny, protože později tam vyjde velká galerie fotografií.