14.

05.12.2021

CZECH DOWNHILL CUP - KOUTY NAD DESNOU 2021

Nazdar moji Bajkujáci :-) Tenhle článek již dnes možná ani není pravdou, ale právě přesně na tyto chvíle, kdy všichni zapomenou co vše hezkého a zajímavého se odehrálo, tak na tyto chvíle jsem si jej schovával. Pojďme se spolu podívat zpětně, na poslední sezónní závody CZECH DOWNHILL CUPU do KOUTŮ NAD DESNOU roku 2021. Nastalo datum 25. - 26. 9. 2021 a v areálu Kouty nad Desnou, se rozjel poslední závod DH cupu v tomto roce. Účastnilo se 100 závodníků - 93 mužů a 7 žen.

Počasí v tu dobu bylo naprosto super a klidně si člověk mohl dovolit chodit venku v tílku. Já jsem na závody jel 2 dny a ještě jsem k tomu přespal na přehradě, koupal jsem se ráno i večer - i když to už bylo spíše otužování - ale přes den bylo krásně. Myslím, že té době se říká BABÍ LÉTO :-). Dnes, když je venku nasněženo to je trošku rozdíl :-) Ještě, že jsem si takovou hezkou akci schoval na zahřátí :-D. Takže účast se tedy povedla hezká, a tak jsme mohli pozorovat od mužů i žen velmi hezké výkony. Tyto jezdci byli samozřejmě rozděleny do několika různých skupin, ale to vše se můžete dočíst přímo na stránkách CZECH DOWNHILL CUP - TOP ON TRAIL.

Trať jak si vzpomínám byla připravená hezky, vše nastaveno na kvalitní závod a tak nebylo co zbytečně vyčítat, anebo hledat někde chyby. Přišlo se podívat i veliké množství diváků, což není úplně běžné abych řekl, ale rozhodně je to dobře. Jak všichni víme, tak tato disciplína je sice královská v tomto směru, ale zájem o ní není takový jako třeba o XC. Motivace závodníků byla seštelovaná jak se patří, a emoce i nadšení ve tvářích mluvili za vše. I když před tímto závodem, bylo možná již určeno kdo se stane absolutním vítězem, ale bylo opravdu vidět, že jezdci nechali na trati hodně.

Některé pasáže na trati nabídli opravdu hezké momenty. Jak jsem však již napsal, tak bez snahy závodících by to nešlo :-). Musel jsem se chvilkami i divit, že opravdu i ti nejmenší a nejmladší odváděli na svůj věk kvalitní podívanou. Opět se podařilo napsat hezkých pár řádků do života, a tak zapsat svou účast do historie těchto závodů, ale i světa :-). Jak víme, tak vše co se odehrává má i dopad někde dál, a tak účastnit se tohoto klání, může mít doufejme, že kladné dopady i někde jinde :-) Třeba u těch mladších je to u Mikuláše anebo Ježíška, který se kvapem přiblížil :-).

Ono nebrzdit a nechat to rozjet na pořádnej šupec je totiž to nejlepší, co člověk může v takové soutěži udělat :-) pokud se závodí z kopce dolů, je dobré mít pro strach uděláno a ne v kalhotech naděláno :-D Jak by řekl klasik :-D Já jsem nikdy nezávodil, protože jsem se k tomu neměl jak dostat, ale za posledních pár let kdy si s osudem také dosti zahrávám jsem poznal, kdy to člověk tlačí fest a kdy to flinká. Moc těch flinkačů jsem neviděl :-).

Jako celým CZECH DOWNHILL CUPEM tak i zde, nás doprovázel samozřejmě i komentovaný doprovod. Pokud jste se nevydali podél tratě a nevydupali si obrovský kopec, který v koutech je, mohli jste poslouchat třeba v depu komentář, o který se starala naše stará, blonďatá, známá firma od ČT :-):-):-). I u tohoto chlapíka musím za celou tu dobu co ho potkávám říci, že se dají ty jeho komentátorské řeči poslouchat :-) Z jeho projevu rozhodně poznáte, že i když není na trati, dává do toho opravdu kus svého srdce :-). Zdravím a přeji hezké Vánoce.

Počasí vydrželo super celý víkend a i diváci se smáli jako sluníčka :-D. Ono když potkáte veselé lidi podél tratě, pokecáte s nimi anebo je slyšíte fandit, je to jako když máte štěstí v ruletě. Protože potkat na závodech lidi, kteří jsou nasraní není vůbec dobré. Zkazí člověku celý den a ještě o vás dále šíří hlouposti, za které si mohou vlastně sami :-) Díky bajkový bože za slušné a hodné lidi .:D.

Všem, kteří se těchto závodů a samozřejmě celé TOUR účastnili za projekt děkuji, protože bez nich by nebylo co fotit, a třeba v roce 2022 zase někdy někde :-D. Takže ženské i chlapi díky, protože bez vašeho nasazení, výkonů a hlavně toho, že máte vlastně super koníček by to nešlo :-). Vyhýbejte se nemocným lidem, očkujte se, ať jste co nejvíce chránění a nespoléhejte se na to, že Vám se to stát nemůže. Buďte ostražití a přeji silnou mysl :-).

Na úplný závěr tu jsou 2 videa, které Vám přiblíží cestu jak jsem jel na tyto závody a poté, samozřejmě samotnou akci :-) Takže hezkou zábavu a budu se těšit zase někdy příště ZDAREC BAJKUJEC :-). 

PS: za nějaký čas, ale rozhodně do konce tohoto roku se těšte i na galerii, kterou naleznete na facebookové skupině v odkazu :-).

Toto je ČÁST 1.

Toto je ČÁST 2.