14.

21.03.2022

GRAFFITI BLANSKO

Nazdar moji nejvěrnější BAJKUJÁCI se sprejem v ruce :-). Zase se jednou po nějaké době na vás dostal prostor a tak se podíváme bohužel tedy jen okrajově do Blanska, kde jsem nedávno byl na 3 denním tripu v Jedovnických stezkách. Když jsem se vracel, míjel jsem velký a to opravdu velký prostor pod místním mostem, a rozhodně jsem se musel na tomto místě zastavit. Sice není vše co uvidíte nějaká speciální práce, ale při detailnějším průzkumu jsem si všiml, že některá dílka nejsou jako vůbec špatná :-) Pojďte se schválně semnou podívat :-).

Když budete chtít třeba přispět svou prací na tyto zdi, anebo se tam podívat když budete někde v okolí, tak najít tento prostor není nijak složité. Pokud jedete na bajku nebo jdete pěšky, jednoduše jeďte\běžte od vlakového nádraží vpravo a stále za svým nafoukaným nosem :-D. Cesta vás povede kolem kolejí a dále takovou opuštěnou části, kde bych moc nedoporučoval být v noci - je to tu dost odstrčené a tmavé, takže nějaká přepadávačka či feťáci, asi v těchto místech nejsou neobvyklou záležitostí :-D. No ale za bílého dne to prostě nejde nenajít. Pokud přijedete autem, směr cesty je naprosto stejný - zde u mostu, se totiž napojuje hlavní tah právě na Jedovnici. No a nyní již k tomu, co je zde k vidění :-). Na spousty místech jsou vidět takové né moc povedené graffiti tvorby, ale jak jsem nastínil, tak některá jsou řekl bych dost povedená. Třeba tento roztomilý smrťácký myšák a na levé fotografii ženský obličej, jsou pro lidské oko určitě zajímavými burnery :-).

Protilehlá stěna - úplně na druhé straně mostu - také není zase až tak špatně vybarvená, ale já jsem osobně více na styl - ne jen písmo. Mám raději, když tvorba je doplněna třeba nějakým charakterem, který celý kompletní nápad oživuje. Dle mého to působí potom více zábavněji :-D.

Jinak co se týká kompletně těchto míst, tak když člověk jde kolem, tak to působí dost zajímavě. Je to opravdu velký podmostní prostor, který vás dokáže na chvíli i sám o sobě uchvátit, tím jak je to tu rozhlehlé a takové trošku gigantické :-D. Místa k tvorbě je tedy opravdu mnoho, a tak když jste nějaký nadšenec, anebo se chcete před místním writery vytáhnout, opravdu Vám v tom moc věcí zabránit nedokáže. Spousty lidí, kteří zde tvoří a tvořili, tak by mohli možná trošku nad svým stylem zapracovat, protože něco z toho vypadá spíše jak malůvky z blázince, ale ti kteří se snaží dělat GRAFFITI dobré jméno, tak před těmi klobouk dolů :-).

No a na závěr moji milí čtenáři a fans je zde ještě video z tohoto místa, které se mi podařilo vyždímat opravdu z posledních procent baterky :-) Jsem ale rozhodně rád, že i krátké videjko se povedlo, protože to prostě k článku na pořádných stránkách patří :-)   

Takže ZDAREC BAJKUEC a budu se těšit zase příště, u objevování nějakého zajímavého místa, které nám může v životě udělat radost :-)