15.

16.09.2021

PUMPTRACK ŽELEZNICE

Je tomu opravdu chvilka, kdy se v Čr opět vybudovalo něco nového a dokonce je to cyklistický park či pumptrack. Přibylo tedy další sportoviště, kde si můžete vyzkoušet svůj jezdecký um a nebo, kde ho můžete vytáhnout ještě o něco výše. Vzniklo totiž další sportoviště, které je svým vzhledem a zpracováním dosti ojedinělé a jak to tak bývá, postavila ho firma s názvem DIRTY PARKS.

Jak napovídá nadpis, tak tato stavba se nachází v obci Železnice a tato obec Železnice, se nalézá kousek od města Jičín. Jednoduchou trasou z Lomnice nad Popelkou a nebo právě z Jičína, pojedete vozem po hlavním tahu mezi těmito dvěma městy a nemůžete tuto obec minout. S pumptrackem je to potom trošku složitější, ale nejjednodušší je si pohlídat školu, která se nalézá přímo u tohoto hlavního tahu a areál se nalézá přímo za ní.

Tento PUMPTRACK je dle mého jednou z největších staveb, které se podařilo firmě DIRTY PARKS postavit a rozhodně si myslím, že může velmi konkurovat tolik opěvovanému pumptracku v Turnově. Je zde využito velmi hravého nápadu a řekl bych, že tento pumptrack trošku působí jako takový pump bazén. Prostoru na různou tvorbu triků a variant je zde opravdu spousty, a v jeho středu, je prostor opravdu trošku připomínající asfaltový bazén. I na tomto, jako na pumptracku v Turnově je propojení vlastně dvou tras, a tak zde můžete najít jeden pro náročné a to bezesporu, a druhý je označen jako dětský okruh. Tento dětský okruh je určitě dobrý na zahřátí či tedy pro menší děti, a větší s opravdu mnoho variantami jízdy pro zkušenější rajdery.

Co je tu dalším zajímavým doplňkem tak je půl U rampy, která doplňuje tento prostor ještě k většímu vyřádění a variant, ale také velmi fajn divoké zatáčky. Schválně, jestli budete se mnou souhlasit, že ty zatáčky jsou fakt fajn a origo.

No a ještě ta půl U rampa, kde se můžete třeba rozjíždět na tento pumptrack a nebo ji použít jako doplňkovou k této asfaltové dráze.

Tady je poslední věcička k tomuto areálu a tím je video. V první polovině je představení z poza kamery a komentář a v druhé polovině je návštěva s bajkem. Takže přeji hezkou zábavu.

To je dnes již opravdu vše a já se rozhodně budu těšit na další poznávání naší Bajkové republiky :-) Zdarec bajkujec a zase někdy :-)


PS: druhé video je z pokračování dne na další pumptracky :-)