15.

17.12.2021

TOI TOI CUP 2021 - JIČÍN

I když pro tento projekt je trošku nezvyklé navštívit nějaké závody, které jsou spíše na vytrvalost a nebo se jezdí na okruhy -přeci jen to tímto směrem není úplně směřováno- ale i tak jsem neodolal a zajel jsem se podívat na téměř konečný závod této sezóny nejprestižnějšího klání v ČR, předposlední závod CYKLOKROSSU TOI TOI CUP 2021 v Jičíně. Tento závod byl i pro mne spíše poznáním něčeho nového, odpočinkem dalo by se říci a i když je jak jsem napsal tento projekt směřován k jiným zákoutím cyklistiky, bylo docela sympatické zde být a hlavně, je dobré propojení, jak se tam všichni rochňaj v blátě :-). Pojďme se tedy podívat o co jste se ošidili a nebo, jestli jste na tomto podniku byli, co jste zde mohli vidět.

Toi Toi cup je tedy to nej co můžete v ČR v rámci CYKLOKROSU vidět, a i tento závod se rozhodně dal považovat za velmi pěkný, pestrý a prestižní. Okruh, který byl vytvořen pro 8 závodních kategorií nesl hodnotu 2600m. Samozřejmě, že každá kategorie měla dáno kolik okruhů pojedou, a tak byl závodní čas každému vyměřen různě. Konečná kategorie ŽENY a MUŽI to měli celé připravené ještě jinak a jelo se na čas - časové rozmezí 60 min. Za tuto dobu se dalo odjet 8 okruhů.

Mohli jsme zde vidět opravdu českou závodní špičku a jak (nevím to přesně, ale co jsem postřehl) jsem zaznamenal, tak nejvyšší a zároveň asi nejvíce nabitou kategorii dospělých vedl a vévodil ji během celého závodu Michal Boroš. Tento závodník dominuje celkově i celému tomuto závodu a tak vítězství na této trati pro něho bylo jen takovou třešinkou na dortu :-). Je to ostřílený závoďák, který ve 3 létech po sobě obhájil titul mistra ČR. Všechny kategorie měli počasí řekl bych naprosto super, protože ani moc nesněžilo, ani moc nemrzlo, nepršelo a byl pěkný tak akorát zimní čas, který dával závodům prostě hezkou atmosféru. Závodníci jak mladí, tak i straší nechávali na okruhu opravdu pořádný kus své energie a v některých zápoleních, které někdy končili třeba i pádem do bahna, to bylo rozhodně vidět.

Když se trošku ohlédneme ještě za tratí, tak vytvořený okruh na 2,6 km vedl téměř v centru Jičína. Tohle místo bylo vytvořeno naprosto skvěle a mohli jste ho najít namotané kolem rybníku Šibeňák, který leží opravdu jen několik set metrů od centra tohoto pořádající města. Tímto pořadatelům i posílám veliké poděkování, protože dle mého byla závodní trať na opravdu hezkém a atraktivním místě. Během celého závodu jezdci vlastně v ničem jiném než v bahně nejeli, a tak na některých strojích to po odjetí své jízdy bylo slušně poznat :-D. K dispozici zde pro tyto strasti byla myčka, která nabídla několik kójí s vysokotlakou hadicí.

Výsledky tohoto závodu Vám doporučím pročíst na oficiálních stránkách, a odkaz naleznete v tlačítku pod těmito řádky.

Pojďme se ještě podívat na několik fotografií z tohoto závodu a jinak doporučím, přihlásit se na facebookovou stránku tohoto projektu, kde je další foto galerie. Pod těmito fotografiemi najdete ještě vytvořené video ze závodu a tak tímto článek bude ukončen. Hezký den přeji a ZDAREC BAJKUEC :-).