15.

01.04.2022

PRAHA LIBOC - PARÁDNÍ STREET ART

Nazdárek Bajkujáci, teďka je to v celkem krátkém rozmezí již druhý článek z GRAFFITI scény, ale tohle sakra musíte vidět :-D. Není to tak dlouho, co se dalo by se říci jaro začalo drát ze zimy na svět, a tak bylo třeba určitě někam vyjet a fotit. Já jsem to vytvořil tak, že jsem se sbalil i s velkým báglem, kolem a vyjel na čumendu do Prahy, co bude kde zajímavého. Když jsem jel ve čtvrti, které se říká LIBOC (nalézá se kousek od Ruzyně) najedou jsem míjel podél silnice Evropská a ulice Navigátorů něco naprosto fantastického :-) Tenhle projekt už tvořím nějakou chvíli a tak musím i ostatní tvůrce, které jsem fotil velmi pochválit, ale dle mého, je tohle ještě o kousíček výše, než to co jsem zatím viděl :-) PS: snad mě za to ostatní nezabijí, protože si vážím všech čmadlikářů :-D, ale tohle mne prostě doslova zastavilo. Pojďte se podívat z čeho, že to jsem tak hotovej :-D.

Takže jedu na bajku, záda mě bolí jak s...ňa a najednou benzínka? Zastavím a dojdu se podívat na záchod, odložím batoh a odpočinu. Za chvíli vyjdou ven nějací 2 týpci, hodím s nimi pokec, natlačím projekt a ulevím krom těla i trošku mysli veselím rozhovorem :-). Pár minutek hozená řeč, chlápci odcházejí a já si zase sedám na kolo. Však vůbec netuším, že si z něho za chvíli sednu dost slušně na prdel, protože to co uvidím, jsem za dobu s tímto projektem ještě neviděl :-). Pokračuji tedy dále a projíždím po cyklostezce mezi ulicí Evropská, kde samozřejmě jezdí normálně auta a ulicí Navigátorů, která tak nějak souběžně probíhá o pár desítek metrů po pravé ruce. Z benzínky trvá cesta asi tak 1minutu, možná ani ne a pak to přichází :-D Mezi stromy vykoukne budova, která je asi nejlépe ozdobenou stavbou, kterou jsem možná za focení graffiti viděl. Přesně jak jsem řekl, sedám si z kola na prdel na louku, sedím před tou vysokou stavbou a koukám na ten obrovský obraz ženy, která ve své ruce drží přesýpací hodiny, vypadá velmi sympaticky a je vidět, že se snaží svým počinem a výrazem světu něco sdělit.

Když jsem projížděl kolem a obraz jsem spatřil, vypadalo to, že v ruce drží přesýpací hodiny. Ono tomu úplně tak není, i když to jsou na první pohled přesýpačky, ony jsou něčím dost výjimečné a to tím, že to jsou 2 žárovky fungující však na opačném principu - žárovka svítí když je nahoře a ne jako u hodin, kde když je písek v hodinách dole, tak čas uplynul. Je to opět věc ke zvážení, co tím autor asi myslel, ale nabízí se jedna celkem hezká myšlenka. V pozadí tohoto STREET ARTU za slečnou, můžete vidět rozkvetlou přírodu, která jen bují svou svěžestí a barvami, ale jak to tak bývá celkem často na světě, ve zprávách a různých dokumentech, tak právě tato svěží zeleň dosti ubývá. Nabízí se tedy myšlenka, že aby se žárovka rozsvítila a my vlastně vyhráli nad časem, zhoubou a měli svět kolem sebe opět krásný a šťavnatý, je k tomu potřeba asi uvažovat trošku jinak....možná by to šlo i říci jednoduše...prostě si na to rozsviťte :-D

No a co říkáte schválně vy na to, že někdo umí takhle fantasticky malovat? Já jsem tedy opravdu těchto lidí veliký obdivovatel, protože jak říkám ve videu, tak tohle je přesně ta GRAFFITI tvorba, kterou chceme vidět a baví nás. V tomto okamžiku je opět světlo, které zastiňují zbytečně počmárané budovy, auta, atd... na naší straně, protože tohle snad nenasere ani toho největšího mrzouta, který nesnáší všechno a všechny kolem sebe. Měl jsem dokonce i možnost se zeptat jednoho staršího pána, který procházel kolem, co on schválně na to? Jak bylo vidět, i když se raději nechtěl moc vyjadřovat, protože to stejně nebude jeho šálek kávy, vypadla z něho neuvěřitelná věta :-). No tak tohle je jako dost hezký no, to musím souhlasit, protože tohle namalovat dalo asi velikou práci a snahu.

No a to je z dnešního sprejerského průzkumu téměř vše a  ještě si vás dovolím pozvat na video, které jsem na místě natočil. Doufám, že se Vám bude líbit, a že máte z takové to tvorby velikou radost jako já :-).

No a to je pro dnešek již opravdu vše, a budu se doufám s Vámi těšit i příště na další průzkum :-). Zdarec bajkujec :-D.