15.

02.02.2024

DOORS PARADOX

Milí čtenáři a pařani všech možných her, je tu opět něco ZDARMA a to od platformy EPIC GAMES. Hra, kterou si představíme dnes se jmenuje DOORS PARADOX, a je to na první pohled hezky barevná a zábavná hra, která celkem může potrápit Vaše mozkové závity. Jedná se o PUZZLE hru, kde se pomocí různých hlavolamů a šifer, pokoušíte otevřít záhadné dveře, které jsou v každém kole ztvárněny samozřejmě trošku jinak. Jestli nefandíte nějakým těžkým krvákům, sřílečkám, anebo nejste Lara Croft, tak Vás tento titul rozhodně zaujme. Pojďme si ho trošku představit...použiji řádky ze stránek výrobce: 

Doors: Paradox je relaxační, diorámová logická úniková hra zasazená do bohatého světa plného magie, škrábání do hlavy a více než 5 hodin zábavy! Doprovází vás vynikající průvodce časem Zula, který vás provede neprozkoumaným portálem do... útulného lesa, a pak úrodné pouštní oázy a nakonec budoucnosti!?

Hra je postavena ne velmi jednoduchém a přehledném menu, kde si z krátké nabídky můžete vybrat od STARTU, přes nastavení, podívat se co se Vám již podařilo otevřít, anebo hru ukončit. Vše je opravdu jednoduché, a tak si hru  seřídit dle svého není vůbec nic těžkého.

Když hru spustíte, přijde na řadu opět velmi hezky přehledné menu, kde si můžete vybrat, jaký level\dveře chcete otevírat a jak  ve hře postupovat dál. Pokud se v tomto směru také trošku zastavíme a zamyslíme, tak se jedná o velmi originální, a naprosto parádně ztvárněný nápad, který pohladí oko jak dětské, tak určitě i dospělého člověka. Grafické zpracování je totiž velmi milé, působí dá se říci útulným dojmem, a tak hra doslova zve k tomu, abyste  si pár dveří poodemykali :-).

Jak je tedy již řečeno, tak každé dveře jsou konstruovány jinak, vypadají jinak, a také v sobě skrývají trošku jiný hlavolam. Někde se budete třeba pomocí rumpálu, kbelíku a vody skryté ve studni, snažit vyvážit misky vah, na starém aztéckém zařízení, které Vám povolí právě postup ve hře dále. Jinde musíte pomocí horké páry, kterou vytvoříte rozpálením krbu, rozhýbat další součásti dveří, abyste postoupily ve hře o krok vpřed. Pokaždé Vás tedy čeká opravdu trošku jiný, ale zároveň zábavný smysl otevření. 

Jak můžete vidět na obrázcích, že zde je potřeba naštípat poleno, vložit právě do krbu, zapálit, a parní systém Vám napoví, jak otevřít zašifrovaný zámek. Pokud se Vám podaří tento kód rozluštit, čeká Vás jen již vytoužené vítězství. Zámek povolí, dveře se otevřou a vy můžete postoupit o další level výše.

Abyste si mohli hru vychutnat i v záběrech, které jsou reálné, tak jsem pro Vás natočil i video. Zde ej představení 2 levelů, jak hra probíhá a jak ji hrát.

To je dnes již vše, a já se budu těšit zase někdy příště u objevování zajímavých her :-). Takže ZDAREC GAMEC BAJKUJEC a budu se těšit.