16.

11.05.2022

PRAHA - KOMIKS GRAFFITI

Zdravím vás malíři z ulice a jak jsem dnes projížděl stránky, přišel jsem na velmi důležité zjištění a to, že jsem již přes měsíc nevyslal žádná článek z ulic. Proto nyní sedím u PC a budu se tady snažit něco vyplodit :-D. Do města PRAHA vedou mé kroky za hezkého počasí celkem často (samozřejmě s fotoaparátem) a musím se přiznat, že vždy se vrátím s nějakým zajímavým úlovkem a to právě ze štrýtu. Pokaždé když se vracím z tohoto velkoměsta, přivezu na SD kartě nějakou zajímavou malůvku, jako třeba posledně z části LIBOC. Z téhle práce jsem byl fakt nadšený, protože to jsem za svou fotografickou kariéru ještě neviděl :-). Dneska to rozjedeme v malinko více komiksových barvách a to si myslím, že si taky pěkně sednete na prdel. Začíná příběh Mr. GRASSHOPPERA :-D.

Tak si to tak pohodovou chůzi v prvních slunečných dnech tohoto roku valím s báglem a foťákem po ulici TUPOLEVOVA, a v hlavě mi díky tomuto názvu zní jeden známí song od PSH, ve kterém se nějak teď již nevím přesně jak o tomto tipu letadla zpívá. Tak jsem se snažil si v hlavě vybavit pořádně celou melodii, skladbu i slova, ale najednou mi doslova slova došla.  Spatřil jsem před svými zraky toto :-D. Nejdříve mi to přišlo, že je to budova nějaké prodejny pro hubitele škůdců, kde se nechal majitel trošku unést a zainvestoval do fasády, aby to trošku vypadalo lákavě a nad vchodem nebyl jen fádní název „Jedem, proletíme celým světem“:-D. Po bližším zkoumání jsem objevil, že tahle budova má z jedné strany autoškolu a z této není žádný vchod. Tudíž jsem se okamžitě pustil do focení a točení videa.  Nevypadá to totiž jako nějaký FAKE, ale opravdový STREET ART :-).

No a když je to tedy příběh Mr. GRASSHOPPERA (pana Kobylky) tak o co tady jako jde? On totiž začátek tohoto graffiti a postupem dále vypráví příběh, jak se z obyčejného člověka nějakým nedorozuměním pomalu, ale jistě stává kobylka jako u SPIDERMANA :-D Na konci jak vidíte na první fotografii, se ale bohužel asi náš superhrdina nedožije vysokého kobylkového věku a je bohužel konec :-). Však Celý tento nápad a jeho ztvárnění je prostě neopakovatelný.

Příběh abych zbytečně nepředbíhal vypadá asi takto. Na začátku je tento muž vězněn a je přikován svou levou rukou k nějakému materiálu. Aby se mu podařilo uniknout, vypadá to, že se snaží si tuto ruku amputovat pomocí nějakého ostrého kola, a nejspíše to vypadá na pilový kotouč. Však mladík má trošku štěstí v neštěstí, protože kolem pobíhající kobylky ho nejspíše kousnou a jak se začne pomalu měnit, okovy povolí a muž se z uvěznění dostává.

Přeměna dává jeho tělesné schránce asi dost zabrat, protože jeho výraz nevypadá vůbec nadšeně. Naopak bych řekl, že je to výraz zhalucinovaného člověka, který moc netuší, která bije :-D. Jestli ty kobylky v sobě neměli nějaké LSD? :-D a panáček je teďka pěkně sjetej :-D.  Příběh však pokračuje dál a jak můžeme vidět, tak přeměna a tím v tuto chvíli i záchrana oného muže probíhá celkem v naprostém pořádku. Chlapíkovi začnou růst kusadla, tykadla a i nohy se mu celé drsně otrní. No a nakonec se celá transformace podaří, a z vězněného muže se stane  Mr. GRASSHOPPER - p. Kobylka :-)

Však jak jsem uvedl u první fotografie, tak to nevypadá na dlouhý život brouka. Jestli jsem to totiž pochopil správně, tak po sléze bohužel p. Kobylka umírá a proto v poslední fázi této malby leží na zádech s nohami nahoře. Je to takové ŠTESTÍ V NEŠTĚSTÍ, protože jeho vysvobození se bohužel stalo i jeho záhubou :-(. Možná, že když by se na něho kobylí hmyz vyprdnul a nechali ho ať si ruku uřízne možná, že by ještě dnes žil - i když s jednou rukou. Tady by se také dalo říci, samozřejmě kobylkám...„hele vole ser se hlavně do svého a všichni budou šťastní“, ale řekni to kobylce, která nemluví česky :-D.

A takhle vypadá tvorba v celé své kráse.

No a ke konci tohoto článku si vás dovolím pozvat ještě na video, které jsem na tomto místě pořídil. Snažím se ve videu nějak tento prostor, který čítá cca 30x4 metrů zachytit a tak přinést další pohled na věc :-D.

No a to je z dnešního průzkumu ulic vše a jak říkám vždy tak doufám, že se Vám fotografie a článek líbili, a že se spolu sejdeme zase někdy příště až půjdeme něco malovat :-D. Takže ZDAREC SPREJEC BAJKUJEC a budu se těšit.