17.

19.11.2021

SKATEPARK RADONICE

Nazdárek moji Bajkujáci :-) dnes se pojďme podívat na takovou malou, ale docela náročnou výpravu, kterou jsem doslova před pár dny prožil. Rozhodl jsem se, že zajedu do Prahy a cestu zpátky si dám pěkně na bajku, kouknu na nějakej hrad a dojedu až do Mnichova Hradiště. V Hradišti jsem chtěl nastoupit na vlak, protože přeci jen přes 60 km na kole stačí, ale úplně náhodou začalo být vše doslova jinak :-D. Vydal jsem se tedy z Prahy z Černého Mostu směrem na Jenštejn, který leží nedaleko a potom dále směrem na Mladou Boleslav. Co jsem však při této cestě neobjevil, mezi tedy Prahou a Brandýsem nad Labem :-). Jedu si tak nějak svižně tempem polňačkama a dojedu do řekněme okrajové části Praha - Radonice. Radonice, nejsou vůbec žádná veliká obec nebo dokonce město, ale je to spíše malá obícka na okraji a čítá cca 1000 obyvatel. No a asi Vám muselo dojít, že o to tu nejde, a ani o mou cestu kudy si to jedu, ale co jsem zde objevil. Pojďme na to, protože dle mého je takových to míst potřeba více a najít pořádnej klid a styl, se snad nedá najít jinde, než právě na místech tomuto podobných :-D  

Oni si totiž tady v té malé obci pořídili celkem slušnej, útulnej a mile vyhlížející SKATEPARK, který leží tedy na naprosto fantastickém místě a čiší z něho fajn domácí atmosféra. Myslím, že když se tu sejde pár lidí takhle odpoledne v létě, zapadá slunce a je to pěkně rozježděný, můžou se zde dít i pěkné RADONICOVÉ věci :-D. Když na toto místo přijedete, rozhodně si všimnete místní asi hasičské nádržky, která trošku připomíná malý zatopený lom, a jestli není zákaz koupání, hnedka bych to po ježdění naládoval :-). Tato nádrž či jezírko leží doslova vedle - je vidět na videu.

Nejsme tu však na koupání, ale pořádně tenhle park prokouknout a seznámit se sním :-). Není to tedy žádná velikánská záležitost, ale jak jsem řekl, čiší z něho milá domácí atmoška a celkem dost vyzívá k jízdě. Můžete zde najít řekněme takové 3 sekce. Jedna strana je tvořena RÁDIUSEM, vprostřed je FUNBOX s GRINDEM a nějakej MINIBANG po straně. Na druhé straně tohoto prostoru se nalézá asi PYRAMIDA :-).

Na straně, která je hraničena RÁDIUSEM, si místní vytvořili i velmi pěknou CHILL ZÓNU :-) Odpočinková a pozorovací lavička je naprosto vkusně přidána a myslím, že tam na odpočinek po jízdě doslova patří :-). Určitě pěknou věcí, které je dobré si všímat, že jsou zde vybaveni popelnicí. Pořádek na těchto místech je naprosto k nezaplacení, protože kdo se chová jako prase, tak prostě nejezdí :-D.

V prostřední pasáži nalezneme takový menší FUNBOX (tedy doufám, že to hlásím správně :-D), který nabídne samozřejmě několik jezdeckých variant, ale také zde můžete ZAGRINDOVAT. Falešné zábradlí vprostřed této překážky, je úplně v pohodě, a dává této sekci i další varianty a možnosti...super :-).

No a teďka ještě zčekněme zbytek, protože nesmíme vynechat ani jednu malou překážku :-). Doplňkově najdete v středu ještě menší GRINGBOX, a na druhé straně jak jsem řekl asi PYRAMIDU :-D.....když tak omluvte malou nepřehlednost, ale jezdil jsem vždycky na ulici, a v mé době mládí byl SKATEPARK akorát na Štvanici :-D.

Z celkového pohledu se mi jeví tento park fakt příjemně, a protože zde možná nebude asi ani tolik mládeže bydlet, je to místo tak akorát :-). Je jasné, že si to myslím jen já a realita je třeba někde jinde, ale zůstaňme u snad příjemného představení :-).

No a to je tedy pro dnešek vše z cestování po zajímavých místech, které můžou být jak pro mladé, ale tak i starší pokud mají k tomuto stylu blízko a já doufám, že se Vám představení líbilo, a že spolu sejdeme zase u nějakého průzkumu té naší BAJKOVÉ REPUBLIKY :-) Takže ZDAREC BAJKUJEC a budu se těšit zase příště...PS: nakonec je ještě video z místa, takže kdo chce může kouknout a nasbírat širší rozhled :-). Čuuss