18.

12.04.2022

FOR BIKES 2022

Musím se přiznat, že bych málem doslova ze všeho toho stresu zapomněl, že se také nedávno odehrála jedna z největších a nejvýznamnějších akcí v České republice, a tím je bezesporu veletrh FOR BIKES. V roce 2021 jsme měli tak nějak lidově řečeno smolíka, protože byl v republice na návštěvě pan Covídek :-D, ale vypadá to, že ho pan Putin asi někde zastřelil, a tak nám díky válce na Ukrajině doslova zmizel ze světa. Pro nás pro nadšence a pro všechny lidi co rádi šlapou do pedálů je to jedině dobře, protože se opět po dlouhé době mohli otevřít brány výstaviště v Letňanech a v těchto prostorech mohl započít zmíněný cyklo veletrh, který tedy nese název FOR BIKES 2022 :-).

Kdo tuto výstavu navštěvuje, tak nějaké ty informace kolem rozhodně ví, ale protože mi na projektu přibývají stále nový lidé, a někteří se na veletrh nemohou dostat nebo ho dokonce neznají, (kdo nezná FOR BIKES tak vlastně není snad ani cyklista :-D) tak trošku tuto pořádanou akci přiblížím, abychom se i v malých detailech všichni krásně dostali do obrazu a věděli O CO TADY GO :-D. Jedná se tedy o největší veletrh s CYKLISTICKOU tématikou v České republice, který byl letos již ročníkem 12. jak jsem vyzvěděl od manažera veletrhu p. Tesaře. Dost tedy zběžných informací, které nás tak nějak na veletrh zavedou, ale pojďme se přímo podívat na to, co zde bylo k vidění, k zakoupení nebo vyzkoušení, kdo se zde prezentoval a jak to tu podle oka nadšeného cyklisty vypadalo :-)

Na veletrhu i když je to cyklistický veletrh, je k vidění i mnoho dalšího outdoorového i sportovního vybavení, které samozřejmě cestování na kolech\s kolem může člověku pouze zpříjemnit. Od takových těch klasických pomůcek jako jsou sluneční a cyklo brýle, jste si zde mohli třeba i zakoupit různé tipy hodinek, svítidel, řekněme doplňkového oblečení, které vás v náročných situacích podrží, další různé doplňky jako jsou klíčenky, bidony, sportovní výživa, anebo Vám třeba Andrea Drengubáková :-D mohla nabídnout nějaký zajímavý pobyt v cizině na trailech atd...(Andreu musím zmínit, protože mi dala od jejich stánku jelení lůj na rty, a tak si vlastně zaplatila za zveřejnění na mém projektu :-D. Sice to bude znít jako úplatek, ale jelení lůj ???nevím, nevím :-D) K vidění z tohoto doplňkového sortimentu toho zde bylo opravdu mnoho, a tak jste měli na výběr dost možností k tomu pokud jste nechtěli mnoho utrácet, ale na druhou stranu jste si chtěli udělat alespoň menší radost a doplnit svou sportovní výbavu :-)

Samozřejmě si zde našli to své i lidé, kteří sem nepřišli utrácet nehorázné sumy peněz, ale chtěli se setkat se zajímavými a něčím výjimečnými lidmi, kteří tu měli třeba uspořádanou přednášku o svém životě, sportování či cestách, jako třeba tento milí muž a extrémní cyklista Daniel Polman z Nové Paky. O tomto muži si můžete přečíst v posledním díle magazínu BAJKUJEM, protože tento muž má toho za sebou rozhodně dost o čem je vyprávět. Zde na veletrhu představoval svou dosavadní životní kariéru cyklo PANKÁČE :-D, a jak bude vypadat jeho závodní řehole v dalších měsících....je připojeno i video, kde jeho přednášku můžete vidět.

A když jste nepatřili ani mezi jednu sortu lidí, kteří buďto přišli okukovat menší sortiment nebo si poslechnout něčí vyprávění, tak jste museli patřit do 3 skupiny a tím jsou lidé, kteří přišli slintat, vyzkoušet, anebo si zakoupit nějaké z vystavený kol. K vidění toho bylo také dostatečně, ale musím se ze svého pohledu trošku přiznat, že jsem veletrhem tak nějak letem světem proběhl, (cca 2-3hod) a nestihl jsem vidět a nafotit v tomto směru doslova vše, co bylo k vidění. Snad ti to milý čtenáři nebude vadit, a tak se pojď semnou podívat alespoň na to, co se mi podařilo postřehnout :-) Ono i tak toho je docela dost, protože k dispozici byli 3 haly kde jste mohli vidět sortiment od spousty vystavovaných značek a pokud jste opravdu mezi koly rádi, dokázali jste klidně strávit u jednoho stánku třeba hodinu :-).

PS: bylo to z mé strany trošku napresované, protože jsem na veletrh přijel stylově na kole a den předem jsem přespal venku na Probošstských jezerech pod širákem, a tak jsem tento veletrh prožil trošku jinak než předešlé ročníky :-D.

Zpátky tedy ke kolům, kterých jste zde mohli vidět jak jsem řekl opravdu hodně. Od Canyonu, kterého sedlá pro trialisty, dirťáky a streetaře velmi známí jezdec Fabio Vibmer, jste se mohli celou výstavkou přenést přes bikepacking, elektrokola, retro nebo cyklospecialitky, až třeba ke kolům, které zde v republice můžete vidět opravdu zřídka. Taková kola zde představovala firma Ruff Cycles, kterou já osobně znám především z custom tvorby z ciziny, kde je tato firma opravdu jednám z pilířů tohoto odvětví. 

No a pokud jste věděli, že si zde jak jsem již také několikrát řekl můžete něco vyzkoušet, tak jste si mohli zajezdit třeba na modulárním PUMPTRACKU, byla zde i dráha na testování elektrokol kde byl vyhrazen celkem veliký prostor pro jízdu a prožití zážitku s těmito výrobky atd...Okrajovým programem jste se dokonce mohli stát i závodníkem, protože na tomto veletrhu se jel i závod horských kol. Vlastně bych úplně zapomněl, že zde také byli k vidění, anebo zakoupení přímo samotné komponenty, díky kterým vaše bajky zase budou jezdit o něco lépe a nebo různé vychytávky, které Vám zase život s tímto sportem o dost zpříjemní - jako třeba originál dřevěné cyklo stojany, které si dáte třeba do bytu a kolo je jak v peřince :-D.

No a to je vlastně již skoro závěr celého tohoto článku, ale ještě než se s Vámi rozloučím pozvu vás na videa, která se mi podařilo při návštěvě vytvořit :-) Jedná se o přednášku Daniela Polmana, na kterou jsem byl pozván (tímto i mockrát děkuji) a potom samotný veletrh v takovém krátkém sestřihu. 

Nyní se již s Vámi opravdu rozloučím ZDAREC BAJKUJEC, a budu se těšit zase někdy příště u něčeho zajímavého :-)