2.

14.04.2021

SKULLXBONES Men's Beach Cruiser - Downtown edition

Nazdárek Bajkujáci :-) v tomto článku sice budeme obdivovat kolo jezdící v České republice, konkrétně v Hradci Králové, ale výroba této firmy od nás není. Bude to tedy taková mezinárodní výprava, řekl bych až za velikou louži do USA :-). Zjistit něco o této firmě detailněji, se mi bohužel nepodařilo a tak výroba firmy dle stylu, bude z oblasti Ameriky. Pokud projdu internet, tak google mne odkazuje pouze na prodejce z USA, takže bych tipnul původ jednoduše tam odsud.

Tento plážový pánský cruiser je postaven na vlastním hliníkovém rámu firmy Skullxbones a je vytvořen, ve speciální edici s názvem Downtown. Když byste chtěli si takové kolo zakoupit, je možné ho sehnat dokonce i v růžovém  provedení. Tím, že kolo je vytvořeno pro plážové povaleče :-D, tak i jeho jízdní vlastnosti jsou tomu uzpůsobeny. Užívejte si dlouhé a pohodlné projížďky po cyklotrasách kolem pláží a míst, kde tento skvost můžete dát na obdiv :-). Jak je napsáno u prodejců tohoto cruiseru: užívejte si moderní rychlí život, ale také si hezky pomalu a pohodlně životem proplouvejte na tomto křižníku firmy Skullxbones :-) Není to paráda :-)

Polepy na rámu vypadají na první pohled opravdu hrozivě a slabé nátury snad i odstraší, ale myslím, že v tom to úplně nebude. Je to prostě styl, ve kterém se tyto kola nesou :-). Vlastně jaké jiné logo by firma měla mít, když i její název je v českém překladu - lebka a kosti :-D Pořádnýho piráta aby v dnešní době člověk pohledal :-D

Pojďme ale dál, co na kole můžeme najít a z čeho je kolo vyrobeno. Rám jsme prošli, ale další důležitou součástí je bezesporu vidlice. Ona sama o sobě je to vidlice pevná, ale pod řídítky, najdeme jednoduchý důmyslný systém pružení. Jedná se o vinutou ocelovou pružinu, která dodává kolu ne jen pořádný custom styl, ale také plní funkci k pohodlné nedrncající jízdě :-).

Další hezkou a někdy i důležitou součástí je blatník. Při pátrání po internetu jsem narazil i na tipy, které ho při koupi nemají a je to dosti street varianta. Zde si vlastník nechal záležet, aby kolo bylo dopracováno v každém směru. Na tipu těchto kol by blatník mohl působit spíše komicky a ubíral by na dravosti, ale zde je to dosti přirozené - prostě tam blatník patří :-). Barevně je provedení v barvách celého designu, s chromovým doplňkem v předu.

A přece se točí ! Takto zněla moudrá slova kdysi v historii, ale nás hlavně zajímá, co se točí u tohoto cruiseru. Rám je usazen na hliníková 26“ kola a nerezový výplet. V originále tam čepičky ventilků takové hle nejsou a tak je vidět, další hezký individuální detail majitele. Kompletně kola jsou samozřejmě vystajlovaná do designu - barevné ladění je bílá, černá, červená :-).

Pedály jsou takto koupené v originálu, s umělými piny a odrazkami. Možná by slušel nějaký ten custom doplňek v těchto místech, ale i tak vypadají pedály fajn a nijak nenarušují celkový dojem :-) Stále je to bombička :-)

K pohodlné jízdě určitě pomůže i 3 rychlostní převodovka, ukryta v zadním náboji kola. Jak už to tak bývá, i zde najdeme systém od Shimano Nexus

No a posledním dnešním komponentem bude jako vždy sedátko. To nejdeme pěkné, polstrované, 2x odpružené od firmy Ruff Cycles. Opět je samozřejmě sladěno s celkovým designem. Nejsou zde použity barevné kombinace, ale čistě černá a chrom.

Video na konec, jak to bývá v poslední době zvykem nebude, protože tento stroj jsem fotil již před více než 6 měsíci, a to jsem se vždy soustředil hlavně na nafocení :-) Takže to je pro dnešek ze sféry CRUISERY vše a jak říkám vždy, tak i dnes si to neodpustím :-) Doufám, že se Vám představení a fotografie líbili, a že se spolu sejdeme zase příště. Takže ZDAREC BAJKUJEC a budu se těšit :-).