20.

07.12.2021

VÝSTUP NA KOPEC RALSKO

Nazdar Bajkujáci :-) tento článek nebude nějaké rozsáhlé povídání, ale myslím, že ošidit vás a schovat si ho jen pro sebe je škoda. Vydal jsem se již před opravdu dlouhou dobou do oblasti DOKSY, MÁCHÁČ a finální destinace bylo RALSKO. Nebyl to bývalí vojenský prostor, ale místní jíž z velké dálky viditelný kopec se stejnojmenným názvem RALSKO. Když přijedete vlastně pod kopec na křižovatku, první určitě milá věc, která vás uvítá je obří dřevěná lavička, kde si můžete jistě po náročné cestě odpočinout a načerpat síly. Na fotografii uvidíte můj cíl na pozadí.

Ralsko je nejvyšší vrch České tabule. Leží v okrese Česká Lípa Libereckého kraje, asi čtyři kilometry severovýchodně od města Mimoň v katastrálních území Svébořice, Noviny pod Ralskem a Vranov. Ve vesničce Vranov začínala i má cesta k vrcholu. To, že jsem s sebou tahal i kolo není asi úplně pro každého, ale každý máme rád zábavu trošku jinak :-). No pojďme dále :-). Chvilkami při výstupu bylo jasné, že s cca 15kg batohem na zádech a ještě k tomu se stejně vážícím kolem, se trmácet do kopce nebyl úplně nejlepší nápad, ale vždyť sport a trošku i život, je o překonání svých vlastních hranic a sama sebe. Takže jsem to tam naložil i když cesta nahoru, byla chvilkami opravdu náročná. Potil jsem se jak v sauně :-D.

V této výpravě nešlo o to hrát na krásu, ale zažít pořádnou adrenalinovou nálož zážitků, opravdu ze sebe vydat hodně sil a samozřejmě to všechno přinést čtenářům, a pro sebe zachovat krásné vzpomínky. Jediné 3 fotografie z této výpravy jsou ty, které můžete vidět, ale to snad nebude až tolik vadit, protože jsem většinu cesty hlavně natáčel. Video je poté na konci článku.

Nebudu tedy když není fotodokumentace nějak tuto cestu rozmazávat, ale odkáži vás na vzniklé video. Mějte se Bajkujáci a třeba někdy někde na cestách. Vrchol jsem dobil a po cestě bylo spousty hezkých míst, které rozhodně stáli za vidění.