20.

08.09.2022

KOLÍN...to je fajn :-)

Začátkem tohoto článku by jsem chtěl všechny upozornit, že tohle je čistá ulice dámy a pánové, a kdo se bojí, ať to raději nečte :-D. 

Zdravím vás moji milí Bajkujáci :-), a kolegové se sprejem v ruce a nápadem v hlavě. V tomto článku se půjdeme podívat na plochu ulic ve městě Kolíně a musím říci, že to tam rozhodně nevypadá líně :-). Nechci abyste si hned od prvních řádků mysleli, že i když jsem uvedl tento článek dost zajímavým způsobem, že zde uvidíte nějaké totální věci mimo chápání, to určitě ne, ale rozhodně se podíváme po něčem zajímavém. Když jsem tímto místem projížděl, dalo by se říci, že již téměř na okraji tohoto města jsem objevil (určitě to není legál bych řekl :-D) dosti zajímavou malbu, a dokonce jsem se kvůli tomu i raději vrátil....jestli fotit a vytvořit článek a nebo ne. Nakonec jsem se rozhodl vrátit, i když jsem měl našlápnuto již vyjet dál vstříc zážitkům, ale myslím, že jsem se vrátil a bylo to správně...schválně posuďte sami.

Takže téměř na okraji města Kolína, na ulici Pražská, která se tedy i příhodně jmenuje, protože tudy je vlastně veden výjezd z města směrem na Prahu, vedle cyklo obchodu BETABIKE, stojí malý domeček plný koleček :-D. Před tímto domkem se nalézá vysoký betonový plot, který na své stěně nese ceduli s reklamou realitní kanceláře, ale také něco, co mě rozhodně a doufám že i vás zaujalo :-). Tvůrce, kterým by dle podpisu měl být člověk s pseudonymem  „IAMRUSHDOG“, se kolem této vyvěšené reklamy velmi hezky zviditelnil.

Když se nad tím trošku i zamyslím, tak vlastně nacpat nějakou malbu někam, kde je to takové trapné a možná až příliš komerční či umělé, tak o to vlastně v této hře určitě trošku jde. Udělat věci možná přirozenými, možná takovými, které lidi dokáží zahřát při pohledu a ne takové, které v člověku vyvolají spíše tak nějak stres, možná až velikou upraveností se cítí semknutí, strach a vybaví se jim jen samé nepříjemné věci. V tomto případě se rozhodně, pokud se umělec snažil potřít právě tuto zbytečnou studenost a umělost vše rozhodně podařilo. Když jedete kolem, nějaká reklama na firmu zabývající se obchodem s nemovitostmi vás rozhodně nezaujme, ale tohle graffiti rozhodně :-).

Hrozně hezké je jak si umělec dokázal poradit s prostorem, který mu byl „darován“ k tvorbě. Musím se přiznat, že se mi bohužel nápis nepodařilo rozluštit, ale za mě to prostě vymyslel fajn :-). Co je na této malbě dále rozhodně poutavé, tak jsou bezesporu zvolené barvy.  Černý podklad, který tedy rozhodně není původní a na něm zlatá, je kombinace možná až nevšední a možná, že  by měl GRAFFITI SLANG vymyslet nový výraz...CHROM (malba v chromové barvě) již ve slovníku je, co zkusit něco jako GOLD (malba barvou zlata).

Pokud se trošku zaměřím na styl písma, tak mi velmi připomnělo takový styl ŠPANĚLSKO či MEXICO a podobné. Možná, že bych to mohl nazvat i takový trošku GANGSTER styl, který bychom právě možná v nějakých čtvrtích někde ve světě našli, ale zde to tedy rozhodně působí dosti zajímavě. Majitel této fasády asi moc radost nemá, že mu tam pod nádhernou suchou cedulí na realitku (nejspíše přes noc) vykvetlo tohle, ale já si myslím, že mi normální lidé to celkem oceníme :-) Mě to tedy dost zaujalo a musím to pochválit :-). Závěrem tohoto kratšího článku vás ještě pozvu na vytvořené video z místa, a poté se s Vámi již rozloučím :-).

Takže to je dnes ze sprejování po ulicích vše, a budu se těšit zase někdy příště :-) ZDAREC SPREJEC BAJKUJEC :-)....PS: nechci aby tento článek vyzněl, že nabádám a souhlasím se sprejováním po cizím majetku, ale mě to prostě potěšilo.