20.

17.11.2022

VÍKENDOVÁ AKCE - PRAHA VODAFONE PLAY ZONE ARENA...TURNAJ v PUBG

Pro všechny nadšence, zvědavce a hráče, se o víkendu 18 - 20. 11. 2022 koná ve VODAFONE PLAY ZONE ARÉNĚ veliká 3 denní akce...tzv. herní maraton, který vás zasvětí mezi 64 hráčů, rozdělených do 16 týmů :-D. Bude to veliké a tak se přijďte podívat. Nebo můžete i prostřednictvím TWITCHE sledovat dění v přímém přenosu :-).

ČLÁNEK O AKCI: MČR PUBG

Protože je to první vlastní článek v této kategorii, bylo by dobré si na těchto slovech nechat opravdu záležet a tuto akci, která byla rozhodně významná pro hráče v ČR pořádně rozvést. Pojďme tedy na to a půl je hotovo :-D. Nastalo datum 18 - 20. 11. 2022 a v Praze ve VODAFONE PLAYZONE ARÉNĚ se odehrál 3.denní herní maraton ve hře PUBG. Pro třeba úplné nováčky se jedná o multiplayerovou hru, kde se snažíte přežít do posledního týmu, jedince či života. Oblast na které se bojuje je pomalu zmenšována polem, které se stahuje ke středu herní mapy a pokud před touto hranicí neposouváte své kroky, bohužel to nemá pro vás kladné dopady :-D. Takže se střílí, bojuje se o vítězství a je to prostě paráda...multiplayerovka jak má být. Místo kde se tento 3 denní herní mazec odehrával leží v Praze a to hned vedle OC Chodov. Pokud máte cestu do těchto míst, můžete se i zde zastavit, protože tyto prostory jsou k dispozici i pro běžné návštěvníky (probíhá tu zde i spousta podobných akcí této)...můžete si zde vyzkoušet herní PC a spoustu věcí kolem. Doporučím před návštěvou však shlédnout stránky www.playzone.cz.

Na tomto turnaji se účastnilo 16 nejlepších týmů v ČR, které prošli sítem několika desítek bojů, až na ně čekala tato herní aréna vítězů :-). Každý zúčastněný tým mohl obsahovat 4 - 5 hráčů.  Pokud se týmu opravdu dařilo a umístil se do 8.místa, mohl si společně s ostatními rozdělit výhry v hodnotě 150 000 Kč. První a zároveň i vítězný tým bral 60 000 Kč, druhý 30 000 a na 3. místě tým získal 20 000 Kč. Pro další pozice se rozdělili částky od 15 do 5 tisíc Kč. Začínalo se tedy již v pátek a to v 17:45. Harmonogram tohoto dne byl trošku zkrácený, ale i tak první rozehřívací den stál rozhodně alespoň za krátkou návštěvu. Pro hráče to bylo řekl bych hezké seznámení a takový malý herní meeting. Začínalo se mapou Miramar a Erangel. Konec těchto zápolení byl stanoven na 21:15, kdy skončila pátá poslední hra. Sobota již neprobíhala pouze v pozdějších odpoledních hodinách, ale hráči zasedli ke svým herním přístrojů v 11:45 a odcházeli až ve 20:20, po odehrání 10 náročných a napínavých her. Mapy, které se odehrávali v tento herní čas byli stejné jako den předchozí a to tedy MIRAMAR a ERANGEL. Tyto dvě mapy se mezi sebou střídali v prvních 2 kolech po 2 odehráních, a v druhých 2 kolech po 3 odehráních.

Návštěvnost tohoto dne přímo na místě, byla celkem slušná - fandit přišlo řekl bych možná i několik desítek lidí. Člověk zde mohl vidět přímo i hráče z týmů, kteří odváděli na herních pc opravdu kus dobré práce a řekl bych i dřiny....hrát hry na vysoké úrovni je rozhodně kumšt a vyžaduje veliké soustředění. V sobotu bylo během hraní nabídnuto hráčům i více jak 2 hodiny oddychu, který byl rozložen na dvě 20 min pauzy a jednu 1,5 hodinovou. I tato část se jeví jako velice fajn, protože trávit u svítícího monitoru opravdu dlouhou dobu není dobré, a tak je třeba někdy hru přerušit a relaxovat :-). Pokud se ještě podíváme po bodování, které po skončení tohoto turnaje nastalo, tak tabulka vypadala přibližně takhle. První místo si odnášelo 10 bodů, 2. místo 6 bodů a poté se bodová relace snižovala, vždy o jeden bod až do 8. místa. Poslední 2 brali počet stejný.

Neděli již nějak zbytečně rozebírat nebudu, protože i když to byl poslední a finálový den a očekávání kdo se stane celkovým vítězem bylo rozhodně napínavé, vše se dá shrnout jednoduchým obrázkem, který je výsledková tabulka :-). A kdo že se to vlastně porval o tyto nemalé ceny a jaké týmy se to vlastně účastnili? Týmů tedy bylo jak jsem již zmínil 16 a ten nejlepší z nejlepších v ČR se stal tým SHEESH ve složení jANYY (kapitán), freekillos, Grendys a dedrix. Tento tým si z turnaje odváží tedy metu nejvyšší v hodnotě 60 000 Kč, 122 bodů za zabití a celkově skončil se 187 body...další bodování můžete vidět na obrázku. Když by vás ještě zajímalo jak je to s herními stroji, které hráčům posloužili v tomto turnaji, tak většina je přímo z PLAYZONE ARÉNY, až na takové to osobnější vybavení....myš, klávesnice, sluchátka a podobné. Táhnout si celé sety i s PC, by asi bylo pro hráče trošku náročnější a tak měli v tomto směru všichni dané podmínky stejně.

To je pro dnešek z herního světa vše a jak říkám vždy, budu se s Vámi těšit i příště na průzkumu za něčím zajímavým. Takže ZDRAEC GEJMEC BAJKUJEC a budu se těšit :-).