21.

23.05.2022

COOLIFEST 2022

Nazdar moji milí a věrní Bajkujáci :-), tento článek nás zavede do ještě trošku jiných vod než jste na tomto projektu zvyklí, a dáme si naprosto TOTÁLNÍ FRESH PUNK SPORTOVNÍ akci, která se odehrávala v Praze na smíchovské Náplavce. Já jsem dokonce obdržel i vřelou pozvánku, která mi tedy udělala víc než větší radost (těmito řádky rozhodně posílám veliké díky) a tak se rozhodně pojďte podívat co bylo k vidění, a o co jste přišli, pokud jste tedy v těchto místech zrovínka nebyli. Ještě musím určitě zmínit, že Vám nebudu představovat kompletně celou tuhle záležitost, ale já jsem zde byl hlavně proto, abych přinesl nějaký zajímavý materiál z oblasti BMX, protože se zde na plovoucí plošině postavila MINIRAMPA a odjelo se MČR BMX v MINIRAMPĚ.....postavení MINIRAMPY měla na starosti firma VSA EXTREME, kterou vede neuvěřitelný člověk a rozhodně i jezdec BMX Jan Valenta. Tento muž, se dokonce i několikrát účastnil závodů s názvem X GAMES, a tak opět Českou republiku dostal do velikého podvědomí ve světě. Doporučím shlédnout jeho stránky.

Podle všech skutečností to vypadá, že tento festival se konal již po 3. a tak se dalo by se říci slavilo takové hezké malé výročí. Mít na starosti takovou hle obrovskou parádu, která skýtá několik různých druhů extrémních sportů není rozhodně nic jednoduchého a tak si myslím, že je to opravdu fajn, když lidé pro druhé vytvářejí takové věci, a přináší druhým do života radost a zábavu. Dost však lichotek a pojďme se podívat, jak to zde závodníci váleli a jak se hezky podařilo nadvodní MČR BMX V MINIRAMPĚ :-D

Na závodění v BMX MINIRAMPĚ byli vytvořeny 2 kategorie, kde jedna obsahovala jezdce AMATÉRY a druhá PROFESIONÁLY. Každá kategorie měla nastavenou KVALIFIKACI, kdy první skupina startovala 11:30 - 13:00 a druhá 14:00 až 15:30. Poté, co se tyto dvě časově stanovené kvaldy odjeli, nastal čas, jak se říká na lámání chleba. Jezdcům tedy ještě byla darována pauza a pro obě skupiny se odjížděli finálové jízdy, které znamenali samozřejmě budoucnost úspěšnou anebo ne v 16:30 - 18:00. Pokud byste byli závodníkem a vyhráli byste, tak vás čekal ne jen obdiv všech krásných žen, ale také byste dostali na týden fungl novou ŠKODOVKU :-). Ještě než se finále odstartovalo, byla nutná i úprava pomocí košťat.

No a když nastal čas, tak se začalo samozřejmě nejdříve trošku opatrněji skupinou AMATÉŘI, a poté se přitvrdilo a přišli na řadu jezdci PROFI. Občas byli vidět hezké triky i v první kategorii, kde závodili i spíše mladší závodníci, oproti kategorii druhé. Stejně i tak bylo vidět, že ta snaha tam je, a že si to mezi sebou zadarmo nedají :-).

Po odjetí řekněme té méně našlapané skupiny, přišli na řadu mistři svého řemesla a řezali do toho co to jen dalo. K vidění, byli věci celkem nevídané, jako třeba BACKFLIP hnedka při první finálové jízdě, a při závěrečném BEST TRICKU ze sebe všichni dali co mohli, a předvedli ty nejvíc triky, které dokážou zvládnout. Během vytyčené 1,5 hodiny, se mezi sebou jezdci poprali opravdu srdnatě a kolikrát to nebylo ani nic příjemného na dotyk. Když bych to měl říci tak nějak srozumitelně, tak dokonce jsme viděli i krev po pádu Mikuláše Hovorky. Byli to sice jen sedřené prsty, ale je to zrovna ta část závodníka, která je rozhodně hodně potřeba.

No a závodilo se a závodilo, až uplynul veškerý vyhrazený čas, odskákal se i BEST TRICK a tento závod MČR BMX MINIRAMPA se nachýlil ke konci. Co byl opravdu hezký závěr, tak úplně poslední jezdec to dokonce vyklopil po doskoku do vody. Neustál dopad a hodil kotoul z rampy dolů. Naštěstí jsme zrovna jeli na lodi kolem a tak jsme ho zachránili. Prý zrovna voda nebyla moc příjemná, ale důležité bylo, že vše dopadlo hlavně dobře. Na úplný závěr vás ještě pozvu na video, kde uvidíte celý sestřih finálových jízd a při kliknutí na odkaz, se dostanete na facebookovou stránku, kde najdete 3 galerie fotografií.

To je z tohoto článku již vše, a jak říkám vždy tak doufám, že se Vám povídání a fotografie líbili, a že se spolu sejdeme zase někdy příště. ZDAREC BAJKUJEC a budu se těšit :-).