2.

01.05.2021

Tak tohle jo :-)

Kam se podíváme v tomto článku a jaké príma věci si ukážeme? Jako asi každý cyklista anebo fanoušek do kol, tak chci mít kolem sebe samozřejmě co nejvíc věcí s touto tématikou, ale určitě to chce znát i míru tohoto zkrášlování :-). Přehltit si své okolí cyklonápady, může být samozřejmě bohužel i kontraproduktivní. Jak jste tedy z nadhozených řádků poznali, zabrouzdáme do dílny, otevřeme truhličku kutilství a představíme si nápady, kterými si můžeme zpříjemnit svůj život i svět kolem sebe. 

(bohužel se i v tomto článku musím obrátit na veřejné zdroje internetu, protože sehnat výtvory s cyklistickou tématikou je hodně těžké a tak doufám snad prominete)

Určitě kolem sebe vnímáte velmi viditelnou cyklovýzdobu, především tedy v zahradách, a tím jsou stará opravená kola doplněná květinami. Tato hezká, vkusná a rozhodně potěšující zahrádková třešinka na dortu je pro oko kolem jedoucího, ale třeba i návštěvy rozhodně zážitkem. Sám osobně, když něco takového po cestách potkám, jsem hned o něco veselejší a určitě mi to dělá velikou radost. Pojďte se semnou podívat na pár nápadů, které jsem objevil. Po České republice takových to nápadu najdete spousty, ale všechny, které jsem měl nafocené z cestování jsem bohužel po zveřejnění smazal, a proto i v této kategorii použiji fotografie z internetu :-).

Je to prostě dobrý nápad, jak se dá z kola na vyhození udělat ještě veliká paráda :-D.

Samozřejmě na zahrádce se dá vytvořit spousty dalších dekorací, které třeba při spojení 2 stylů mohou mít velmi kladnou odezvu na vaše nitro, ale samozřejmě také hezky posloužit ke zvelebení prostředí. Myslím tím třeba, vytvoření falešného paroží ze starých řídítek, kde spojení myslivectví a cyklistiky jde ruku v ruce a to doslova. Když to potom člověk třeba vyvěsí na zahradní chatku, je to pro cyklistu doslova 8 div světa :-). Na podobné výzdobě pracuji i na své chatě, ale protože práce je opravdu v začátcích, nebudu se s tím zatím moc chlubit :-) Na internetu jsem něco podobného bohužel nenašel, ale musím se přiznat, že tento nápad nemám z mé hlavy, ale někde jsem ho viděl a moc se mi zalíbil - myslím, že to bylo vytvořeno jako trofej na cyklo závodech. Vytvořit si potom na svém pozemku takovou cyklohájenku, kde můžete trávit své volné chvíle a odpočívat není problém :-) Co se mi podařilo najít je cyklokrmítko, tak alespoň něco málo z dalších nápadu.

Ze zahrádky přeskočme do interiéru, kde těch možností je také další hromada, a určitě právě tento prostor k výzdobě cyklotématikou spousty z vás využívá. Zde se samozřejmě jedná nejdříve o nějaké ty drobnosti jako jsou různé sošky, kola ve smyslu hodin, hrníčky atd. Co je však opravdový kumšt, tak je když dokážete vyrobit ze starých již nepoužitelných dílů třeba nábytek, bytové použitelné doplňky a podobné super vychytávky. Mě osobně se třeba hrozně líbí stolky ze starého ráfku, řekněme i hodiny, které jsou ze staré kazety nebo třeba 20“ kola, ale můžeme objevit i mnoho dalších. Nebudu tady zbytečné dále plýtvat slovy a pojďme se podívat na fotografie, které nám rozhodně řeknou více :-)

Tak tohle co jste nyní mohli vidět, je již opravdové řemeslo, které dává život starému a ještě k tomu velmi hezky a důvtipně dokáže být užitečným. Takových to věcí je tedy mnoho, ale pokud nejste až tak zruční, můžete si vyrobit i něco méně složitého..pojďte se podívat dál :-).

Super další nápad jsou ze starého kola stoly, které na výrobu nejsou tak složité, ale jsou to totální stylovky, které si pořídit do domácnosti není vůbec špatný nápad :-). Jednoduchá konstrukce upevněná na rám kola, doplněná pracovní nebo odkládací deskou no a je to :-) Využití je od pracovny, přes obývák, až do koupelny,

Můžete přistoupit i k takové řekněme náhražce, za pravý ručně dělaný výrobek a tím jsou různé polepy na zeď, nebo již v obchodech zakoupené výrobky. Tam se již nesetkáme s tím, že bychom mohli výrobek nějak více zapojit do používání v běžném životě, ale když není jiná možnost, tak i tyto varianty nám asi udělají radost. Pojďme se ještě podívat na opravdové vychytávky, které se dají vymyslet :-). Židličky k domácímu baru, a třeba i osvětlení různého tipu :-).

No a pro dnešek to je z kategorie STYL a IMAGE vše, a budu se těšit na další setkání, kde doufám, objevíme pro nás něco milého, zajímavého a hlavně pořádně cyklokůůůl :-) Takže ZDAREC BAJKUJEC a budu se těšit :-). Teda na úplný konec bych neměl asi zapomenout, že mít načechranou peřinku s povlečením ve stylu, je rozhodně hodně příjemné :-D A nyní již opravdu KONEC :-).