23.

20.06.2022

DOWNTOWN TÁBOR 2022

Já vás zdravím moji Bajkujáci :-) a v tomto článku se spolu pojďme podívat na neuvěřitelnou akci, která se pořádala v českém městě husitů Táboře. Byla to opravdová bitva, jak když byste stáli po boku Jana Žižky z Trocnova, který má na náměstí v tomto místě svou pietní sochu. Přijelo se podívat z ČR opravdu spousty skvělých jezdců a to ve všech kategoriích. V ženském zastoupení rozhodně stojí za zmínku nedávno skvěle umístěná na EWS Fejola Štěpánka Nestlerová a v mužském zastoupení rozhodně Tomáš „Datel“ Slavík. Co se týká druhého jmenovaného, tak to je již v městském prostředí downhillu stálice i na světové scéně, a potvrdil to i v tomto závodě - odnáší si ocenění nejvyšší. Štěpánka Nestlerová se přímo na městské sjezdy jako Tomáš nespecializuje, ale i ona zde v závodě zazářila parádním výsledkem - také meta nejvyšší. Její zaměření je již zmíněné ENDURO, ve kterém o sobě dává vědět jak na české scéně a to velmi výrazně, tak i poslední úspěch na bednu je zaznamenán na SVĚTOVÉ SÉRII ENDURO - EWS. Však nebylo to pouze o těchto dvou jezdcích, ale mohli jste zde potkat i velmi známého a zkušeného jezdce Michala Prokopa, Martyho Brzu, Marka Petelíka (také jsou oba velmi výraznými postavami tohoto sportu), Vilibalda Vítka (freestyler a jako jeden z mála předvedl 3 backflip) anebo úspěšnou mladou sjezdařku Amálii Krejčí z Rokytnice nad Jizerou - ta bohužel kvůli předešlému zranění ze závodu odstoupila.

Pokud byste stanuli na startovní rozjezdové rampě, čekal vás rozhodně nemalí úkol. Poprat se s touto vytvořenou tratí nebylo totiž vůbec nic jednoduchého. Rozhodně tuhle myšlenku Vám mohl nastínit jeden z prvních připravených skoků, který byl 2dílný a rozhodně v jezdcích řekl bych vyvolával dosti respektu. Byla to novinka, kterou jste na minulém ročníku vidět nemohli a já bych tento skok nazval - VELBLOUD. Ne jednomu závodníkovi se tento skok nepodařilo zdolat, a tak jste mohli občas vidět i celkem vypjaté situace, které se na tomto místě odehrávali - nedoskočení, pád do připravené sítě a podobné. Tento ročník byl již druhý a opět se pořadatelům podařilo své závody vyhnat trošku výše.  

Samozřejmě, že tímto skokem to nekončilo, ale přes připravené a bohatě osídleném náměstí jak diváky, stánky a 3 velkými překážkami - 1 velký skok, který byl již na minulém ročníku, 2 překážka byla veliká dřevěná klopenka a 3 již zmíněný VELBLOUD - se pokračovalo z náměstí dále. Závodníci projeli velikou kamennou bránou, kde na ně čekal ještě jeden malý technický bod a to zahrádka, která v tomto případě nebyla kamenná, ale byla vyplněna stromovou kůrou a tak byl vytvořen další zajímavý doplněk. Poté se již jezdci pustili do proplétání se v co největší rychlosti místními uličkami historického centra, které dávali tomuto závodu velmi zajímavý nádech. V těchto místech, na závodící také čekalo několik různých překážek a to ať menší dřevěné skoky, jeden větší přes přistavený automobil a poté již se postaralo samo město. Jezdci museli zvládnou třeba betonové schody, byl zde připraven i skok na kamennou zídku, spousty místa pro sprint v přírodních scenériích a podobné :-).

Rozhodně bylo vidět, že pořadatelé si na těchto závodech opravdu dali záležet, protože ne jen tedy trať byla naprosto fajnově nachystaná, zábavná a pro diváky i jezdce pestrá, ale postarali se i o perfektní zázemí, které bylo jezdcům nabídnuto. Mohli jste se díky snaze pořádajících i hezky ubytovat a to třeba jen za pouhých 200 kč za noc - při obsazení pokoje 2 osobami - kolo jste si mohli v klídku uskladnit a podobné vychytávečky :-). Byla zde připravená i AFTER PARTY, kde se samozřejmě pekelně zapařilo a tak jste si z těchto závodů mohli odvézt pouze opravdové, milé a hezké zážitky. Když byste byli třeba zvědavý jak to je v tomto směru se sponzory, podívejte se na stránky www.dttabor.eu a uvidíte, že se opravdu všichni moc snažili, aby pro vás připravili akci, na kterou jen tak někdo nezapomene.

Ke konci tohoto článku vás ještě pozvu na vytvořená videa, kde jsem se i já pokusil něco vytvořit, a tak Vám tuto akci představit ještě o něco více. V tlačítkách je dán odkaz na facebookovou stránku, kde najdete fotogalerii s cca 300 fotografiemi a odkaz na facebook pořadatelů, kde jsou další fotky i  info.

PS: ještě bych málem zapomněl, že tuto akci doprovázela i EXHIBIČNÍ SHOW, při které spatřilo toto náměstí prvně předvedený FRONTFLIP, o který se postaral Vilda Vítek. Po krátkém rozhovoru v místním infocentru v pondělí po akci, jsem se i dozvěděl, že akce dle místních byla povedená a rozhodně sklidila úspěch :-).

To je dnes již ze závodění vše a jak říkám vždy tak doufám, že se Vám článek, fotografie i video líbili, a že se spolu sejdeme u nějakého toho závodního adroše i příště :-).