24.

17.07.2022

BAJKON vol.8

Nazdar moji Bajkujáci :-), konečně se odehrávala zase nějaká zajímavá akce, která není úplně v komerčním a vystajlovaném duchu, ale byl to pořádnej čistokrevnej PUNKOVEJ odvaz, který se letos konal již po 8. Tato akce s názvem BAJKON vol.8 se odehrávala v Praze a to na ostrově ŠTVANICE. Pokud bych měl tohle místo ještě trošku přiblížit, tak zde najdete dnes již legendární klub BIKE JEZUS :-D (bývalí FACE to FACE), před kterým se tato celá session odehrávala. Tyto prostory před klubem sami o sobě nabízejí velmi pěknou DUALOVOU dráhu, která je i pro veřejnost přístupná vlastně nepřetržitě (sám jsem i vyzkoušel několikrát a musím jen pochválit)  až asi na zimní měsíce, kdy se moc na takových to vytvořených závodních drahách nejezdí. Hned vedle této duálky naleznete i SLOPESTYLE lajnu, která nabídne slušnej rozjezd a 3 nebo 4 vyhazováky na pořádný polety. Tato sešlost, se uskutečnila za ideou zde pořádně pojezdit a předvést věci, které ve vyhecované atmosféře Praha spatří jen málokdy. Dle mého se to i minimálně na 80% povedlo, protože účast jezdců byla opravdu velmi zajímavá a samozřejmě i jejich odvázané výkony....téměř vždy bez přilby :-D. No a potom samozřejmě musím zmínit i výkon SPEAKRA, který celou tuto akci doprovázel s hudebním doprovodem, protže jeho komentáře byli naprosto super, a dodávali celé akci famózní nádech. Byli zde k vidění i opravdu známé tváře BAJKOVÉHO světa a tak když by vás zarazilo, že mezi diváky najednou spatříte TOMÁŠE ZEJDU (bohužel o berlích), anebo na svém velkém MTB Vilibalda Vítka (ten se účastnil jezdecky), který dle představení toho má natočeno ve vzduchu tolik, že mi jsme to ještě ani nenachodili :-D, tak se nemáte čemu divit. Prostě menší akcička, která láká neuvěřitelné lidi :-).

Když začnu tak nějak od začátku, akce tedy v tom případě začala již v pátek, kdy se před klubem a po 22:00 hodině v klubu odehrávala taková menší před párty, která trvala asi do 5 hod. ráno :-D. Bylo to vlastně takové seznámení se s okolím, načichnutí zdejší atmosférou a taková klasická PUNK příprava na druhý hlavní den :-D. Jakmile začala již sobota dopoledne cca kolem 10:30, tak se již kolem klubu začali shromažďovat lidičky co mají s touto akcí něco společného a začali těžké přípravy. Všichni čapli lopaty do ruky a začalo se připravovat okolí, dolaďovat již připravované překážky a další důležité věci, které si pořadatelé na tuto akci nachystali. Nechci být radílek, ale pro příště bych možná poradil si vše doladit opravdu předem, třeba v týdnu a potom si vše jen rozmístil, protože to chvilkami vypadalo na trošku nestíhačku, ale to jen tak okrajově :-). Snad mě za to nečeká poprava :-D. První příchod závodících jsem zaregistroval již malou chvíli po, takže třeba někde kolem 11-11:30, protože mládež byla prostě nedočkavá :-). Jinak asi ten největší přísun účastníků proběhl rozhodně až po obědě.

To by bylo ke globálním věcem kolem, a nyní se již pojďme podívat třeba na nějaké výkony závodníku a na průběh celého dne. Vlastně celého dne ne, protože přibližně kolem 15:00 přišel celkem nepříjemný déšť, a tak jak jsem se dozvěděl z dalších videí byla akce ukončena a nejspíše přesunuta do interiéru, kde pokračovala v tom případě slušně dlouhá AFTER PARTY :-D. Já jsem s kamerkou a foťákem odešel chvíli před deštěm, a tak jsem se čekání co bude dál hezky vyhnul, ale právě třeba díky videu na facebooku TOMÁŠE ZEJDY déšť trval a akce se proto prostě pauzla.

Co se týká překážek, které zde na jezdce a každého kdo si chtěl zajezdit čekali, tak to byla již zmíněná duálka, slopestyle část a potom středem celého tohoto underground punk pikniku byla stará nepojízdná dodávka Wolksvagen T3. Tato dodávka byla z několika stran doplněna dalšími různými dřevěnými doplňky, které nabízeli různé variabilní kombinace skoků a triků. Vedle této dodávky byl umístěn ještě FUNBOX, který byl asi nejžádanější částí, protože dokázal jezdce dostat i do slušné výšky, ve které se potom nějaké ty triky provádějí rozhodně snáze, než při letu přízemním. Nebylo to však úplně vše, protože zkoušeli se zde i jiné prasárničky, jako třeba připravené raily, anebo 2 veliké přistavené rádiusy, které se při šikovnosti mohli nasázet jako transfér, a jinak sloužili pro získání rychlosti právě na ve středu posazený funbox.    

K závěru si ještě musíme říci, že tahle akce se samozřejmě konala o ceny a to ne jen, že zde proběhl závod na 5kole o 5 tisíc pro 5členný tým, ale i jezdci z freestylové části si za dobrý výkon mohli domů odvézt cenou trofej :-). Nemohu říci jak tahle akce skončila, protože jsem tedy odešel dříve, než vypukl déšť a co bylo potom nevím, ale rozhodně jestli někdo zvítězil, má doma na poličce slušivou stříbrnou ozdobnou desku, která celé této akci vlastně dávala smysl :-D + se zde předává žezlo\hůl, které\á je putovní.

Je to prostě pěkná domácí akce, která rozhodně nabídne dost k vidění a jezdci se zde opravdu snaží předvést, že toho v hlavě moc nemají :-D a že jsou odvážní bajkeři jak se patří :-D. Závěrem tohoto článku zkoukněte ještě video + tlačítko na facebook stránku, kde naleznete fotogalerii z této akce a tím se s Vámi i rozloučím :-).

To je tedy pro dnešek opravdu vše, a budu se těšit zase někdy příště u pořádného bajkování za hranicemi lidských možností :-)....jako je třeba hlavou dolů při backflipu :-D.