26.

21.09.2022

VÝSTAVA PRAHA - NOVÉ BUTOVICE

Já vás zdravím moji milí Bajkujáci, a fanoušci i čtenáři tohoto projektu :-). Dnes se v tomto článku zajdeme podívat trošku do jiných krajů než je jen cyklistika, i když tu okrajově zmíním také (protože když je to projekt o cyklo, tak tímto směrem nesměřovat je hloupé), ale půjdeme se podívat na venkovní výstavu historie Olympiády a úspěchů českých barev na ní. Proč říkám, že ji jen tak okrajově zmíním také? Jak jsem zjistil na této venkovní výstavě, kterou můžete spatřit na Nových Butovicích před Czech Photo Centrem, tak obsahuje úspěchy ze všech druhů sportů, které se podařilo „dalo by se říci pokořit“ českým sportovcům a tak nebudu zbytečně zmiňovat jen jeden sport - CYKLISTIKU - ale podíváme se spolu trošku ze širšího hlediska. Když se budete na tuto výstavu chtít podívat, doporučím se na místo dostat asi nejjednodušeji a to metrem, které vás vyloží cca 500m od samotné prezentace.

Když se podíváme ještě trošku do historie podobných výstav zde na Nových Butovicích, tak i na tomto projektu, jste mohli vidět již ne jeden článek (www stránky i magazín) kde byli výstavy představeny, a tak jste již několikrát mohli toto místo navštívit a trošku si dopřát kulturního zážitku. Pokud zmíním jaké případy to byli, tak v prvé řadě to byla výstava venkovní BEST of CZECH NATURE PHOTO a poté třeba nedávno představeny nové STREET ART malby, které nyní multižánrově doplňují prostor kolem. Toto GRAFFITI - MURAL ART se také váže k vystaveným fotografiím nejlepších českých fotografů a jedna malba je právě vítězná fotografie ztvárněná na stěnu sprejem...více najdete na https://www.bajkujem.cz/l/123/

Nejsou to však jediné výstavy, které v těchto prostorech byli vytvořena a tak jste z tohoto místa mohli vidět již mnoho.

Však dnes se od přírody a pouličního umění vrátíme zpátky ke sportu, a pojďme se tedy podívat, co je zde k nabídce nyní :-). Na začátku jsem zmínil, že vystavené fotografie se váží k úspěchům českých barev na Olympiádách, a pokud bych měl i toto lehce přiblížit, tak se jedná o Olympiády...nyní budu citovat: Venkovní expozice nabízí na 15 oboustranných panelech vedle historických snímků i fotografie s úspěchy českých sportovců na poslední letní olympiádě v Tokiu i zimních hrách v Pekingu.

Můžete zde najít tedy velký výčet sportů, které jsme se mi ČEŠI pokoušeli zdolat a pokořit metou nejvyšší, což je v tomto případě ZLATÁ OLYMPIJSKÁ medaile. Velmi hezká je v tomto směru vzpomínka na pana Emila Zátopka, o kterém dokonce v roce 2021 byl uveden do kin film, který představuje jeho životní kariéru. Možná se mi nebudete moc divit, ale je tu zmíněno i NAGANO a naši ZLATÍ HOŠI, a to mě i jako vzpomínka na p. Zátopka celkem chytlo za srdce...co si budeme povídat, byl to naprosto fantastický zážitek :-)

I když to nyní řeknu již po druhé, tak výčet sportů na výstavě je opravdu velký a tak psát o každém zvláště je opravdu na dlouho, a proto to shrnu do pár slov...zajeďte se podívat a uvidíte sami :-). Líznout cyklistiku v tomto článku jsem chtěl opravdu jen okrajově, a tak něco málo se můžete dočíst na jednom z prvních stojanů, kde je vidět fotografie dráhového cyklisty a název vedle zní HRY MÉDII. Můžete se zde ale dočíst také o zaměstnání, které nazýváme SPORTOVNÍ ŽURNALISTIKA a tak i pro zvědavé mozečky, je v tomto směru nějaký ten řádek připraven.

To je z této výstavy a pozvánky pro vás dnes již vše, ale než se s Vámi úplně kompletně rozloučím pozvu vás na připravené video, které Vám toto místo ukáže doufám v hezkých záběrech a tak vás navnadí na návštěvu ještě více, než fotografie a článek nad...abych nezapomněl, tak výstava se odehrává od 20. května - 31. srpna...ale nejspíše je prodloužena

To je dnes již opravdu vše a já doufám, že se Vám povídání a představení líbilo, a že se spolu sejdeme zase někdy příště :-). Takže ZDAREC BAJKUJEC a budu se těšit :-).