26.

10.12.2022

Saints Row IV: Re-Elected

Nazdar Bajkujáci a všichni, kteří rádi lepí své prsty na klávesnice, ovladače a všechny přístroje, která nám umožňují hrát ty boží a vymyšlené hry z celého světa :-D. Dalo by se říci, že tyto řádky jsou vlastně úplně prvním oficiálním vyjádřením k hraní nějaké hry, i když tedy GEJMS KOUTEK již nějakou dobu funguje, však dnes je tato pozvánky vytvořena vlastní silou a zážitkem z hraní :-). Pojďme tedy na to :-).

Nebude se jednat o nějakou super herní novinku, ale myslím, že to třeba zase tolik nevadí a kdo je opravdu zarytým pařanem, tak tímhle titulem rozhodně nepohrdne. Možná i ti, kteří doma nevlastní nejnovější konzoli neb PC, tak pro ně je tahle varianta asi ta nejideálnější jak se dostat k nové hře. Rozhodně první krok je stáhnout EPIC GAMES. Zde je totiž k dnešnímu dni zdarma celkem povedená akční střílečka, která má svým ztvárněním dosti blízko třeba ke GTA sérii. Zde bych řekl, že je to dosti podobné VICE CITY či GTA 3. No a o jaký herní mazec, že se to jedná? Je to Saints Row IV: Re-Elected. 

Tahle hra i když bude vzhledem připomínat GTÁČKO, tak její vlastní příběh je trošku o něčem jiném. Hnedka v prvních momentech spuštění, si projdete několik menších misí (jako takový úvod ať víte o co go), a poté se vlastně tak nějak dostanete na začátek celého tohoto příběhu a začnete jím procházet. Jo a vlastně co že je ta dějová linie? Zemi jak to tak bývá, napadnou nějací UFONI, no a vy samozřejmě budete ten mazák, který všechny chce zachránit :-D. tyhle potvory se rozlezou celkem rychle a tak již začátek je v polo zamořeném městě, kde vidíte jejich domy a stavby, které rozhodně na první pohled nevypadají nijak bezpečně.

Co je obrovsky dobré na této hře, tak je vytvoření vlastního hrdiny. Já jsem v redakci zvolil pořádného PANKÁČE, protože jaký jiný hrdina by měl zachránit svět, než týpek se zelenými vlasy a vousy :-D.  Můžete si ho také řádně upravit ne jen vzhledově na hlavě, ale také postavu, obličej, barva kůže a věřím, že při průběhu hraní se otevřou i další možnosti, jako třeba oblečení a podobné. Jak právě v sérii GTA tak i zde, si můžete krást auta, motorky, samozřejmě i lidé na ulic jsou určeni pro interakci a tak se tato hra s datem vydání před nějakou tou dobou jeví celkem slušná zábava. Město nabídne již v začátku docela rozsáhlou mapku, kde se později ukazují body, které nabízejí mise, úkoly a nebo se otevřou obchody pro nákup zbraní atd.

Všechny tyto obrázky jsou pořízeny ze začátku hraní, a další postup či to jak hra vypadá si již musíte bohužel zajistit sami :-). Pokud tedy si z EPIC GAMES hru ZDARMA stáhnete, uvolněte si na disku nějaký 13 GB a můžete se pustit do hraní.

No a nyní již nebudu zdržovat ani vás a ani sebe od hraní, popřeji Vám mnoho úspěchu a zase někdy vy šílenci a herní maniaci :-D. Zdarec Gamec Bajkujec :-D.