27.

16.03.2022

VRCHLABÍ a SPORTOVNÍ VÝSTAVA

Tento článek\pozvánka nebude nějakým dlouhosáhlým příběhem, který vás provede krok po kroku místem kam se zajet podívat, ale pojďme se alespoň v takové malé obrátce poohlédnout, jak jste výletem mohli zavítat do horského městečka Vrchlabí, a co jste mohli vidět ze sportovní (samozřejmě i cyklistcké) historie ČR - pojďme na to :-).

Když ještě byla zima a ve městech jste mohli vidět napadaný sníh, tak bylo dobré samozřejmě vyrazit někam na hory. Pokud jste se rozhodli zajet směr Špindlerův mlýn, museli jste se rozhodně zastavit ve Vrchlabí a zde na místním náměstí na venkovní výstavu, která vás provedla celou sportovní historií České republiky, jejími významnými osobnostmi, ale také přiblížení místních sportovních hrdinů, kteří pocházejí právě z Vrchlábka.

Na náměstí T.G.MASARYKA jste mohli vidět několik venkovních stojanů (jestli jsem to napočítal správně, tak ji bylo 20), které nesly stovky fotografií, zachycující legendární okamžiky všech různých sportů, které můžeme ve světě vidět, ale hlavně, kterých se účastní naši závodníci z ČR a bývalého ČESKOSLOVENSKA. Já se v tomto malém ohlédnutí fotografiemi zaměřím především na cyklistiku, kde jste se mohli dočíst o začátcích a úspěších dráhové cyklistiky i MTB, a tak se i turisté cyklisté dočkali něčeho zajímavého.

Z mé strany to bylo naprosto super, vyrazit někam ven na bajk a nejednou při cestě narazit na výstavu, kde se ještě něco zajímavého dočtu o kolech. Dávám tedy tomuto nápadu velký palec nahoru a budu se těšit zase někdy. Ještě jako třešinku na dortu, si vás dovolím pozvat na video ukázku z tohoto místa. 

Takže ZDAREC BAJKUJEC a budu se těšit zase příště :-).