27.

26.12.2022

METRO LAST LIGHT - REDUX

Sice je již jen okraj Vánoc, ale i tak si myslím, že je určitě v pořádku zvýraznit, že firma EPIC GAMES byla letos na své fanoušky opravdu hodná a tak si mohli úplně ZADARMO nadělit pod stromeček hru s názvem METRO - LAST LIGHT REDUX. Je to pokračování na METRO 2033 a tato série je inspirovaná knižními díly Dimitrije Gluchovského. Jedná se o akční střílečku řekněme s tématem POSTAPO, kdy se snažíte bojovat proti různým netvorům a důležitou roli hraje v tomto díle i jeden MALÝ TEMNÝ. Temné jste se pokusil s hlavním hrdinou (ARŤOMEM) zničit v předešlém díle, ale po informacích ještě jeden bohužel zbyl. Vydáváte se tak na strasti plnou a rozhodně napínavou cestu, která vás vede temnými spleťmi metra, které je pro obyvatelstvo jediným přeživším místem.

Rozhodně to však není pro vás nic nového a již pokud jste hráli předchozí díl víte, že to bude opět pěkné maso. Není se ani čemu divit, že tento titul firma nabízí pouze s oznámení, že mohou být obsaženy scény pouze pro hráče 18+. Spousty střílení, krve a opravdu strašidelní netvoři, vás ne jednou vyděsí a tak si možná i někdy budete muset u svých herních platforem také dát cedulku - vstup pouze pro starší 18 let :-D. Člověk si přeci jen někdy rád zanadává :-D.

Souboj mezi těmi, kteří patří do ŘÁDU (jako Arťom), komunisty a vyskytnou se zde i nacisté, je pro někoho opravdu pastvou pro pomstu za minulé režimy, které mohli jejich rodiče zažívat v mládí a tak si u hraní opravdu dobře odpočiňte :-D. Možná se i může stát, že po hraní na PC budete mít z mačkání myšky placatý ukazováček. Střílí se zde celkem vydatně a to je dobře, protože zpracování zbraní je určitě povedené, ovládání je naprosto fajn a tak v tomto směru není až zase tolik co vytknout.

Pokud se také trošku podíváme po inteligenci nepřátel, tak si nemyslete, že oni vás budou nějak šetřit. Kolikrát Vám hra může připadat dost jednoduchá a tak si prostě odpočinkově zmasíte několik hlav nepřátel, kteří nejsou tedy zrovna z hodného kraje jako Šmoulinka. Dostanete se určitě i do situací, že se na vás sesype zloduchů ne málo a pak se musíte sakra ohánět. Jinak je to hra HORROROVÁ a tak se plížení temnotou, schovávání se a lov nepřátel považuje vlastně za samozřejmou vlastnost bojovníka, a tak si s tímto titulem užijete bych řekl opravdu kus dobré zábavy.

Mě tento titul v redakci nadchnul a tak jsem neváhal hru stáhnout, a ještě dnes ji rozhodně hraji. Dá se rozchodit i na starších počítačích, ale když máte nějakou novější mašinku, tak vás rozhodně i překvapí hezké grafické zpracování celého konceptu. Pojďte se ještě podívat na záběry přímo ze hry, které jsem při hraní zachytil a udělejte si vlastní názor na to, jestli je to opravdu napínavé, zábavné, a jestli tato hra stojí za to. Samotný titul vyšel na trh v roce 2013, ale i tak bych řekl, že se jedná o povedenou gamesu.

To je pro dnešek z herního světa vše a jak říkám vždy, tak se budu těšit zase někdy příště :-D Zapnout herní přístroje a jde se pokračovat :-D. Takže ZDAREC GAMEC BAJKUJEC :-D.