28.

01.04.2022

BIKROSKA PARDUBKY

Já vás zdravím moji Bajkujáci v tomto článku, a dnes se půjdeme podívat KAM VYRAZIT, zase trošku z jiné stránky :-D Většinou zde najdete nějaký hrad, rozhlednu, anebo co vzniklo nově, ale dnes se půjdeme podívat za starou známou ostřílenou dámou BIKROSKOU v Pardubicích. Když začínalo být hezky (což se nyní zrovna říci nedá :-() vydal jsem se na několika denní cestu po ČR, a jedna ze zastávek po cestě byla právě v Pardubicích. Nejel jsem do tohoto města přímo jen vyfotit tuto dráhu, ale navštívil jsem zde i místní DIRTY (článek v magazínu a galerie na facebooku), ale nyní bych se rád věnoval právě tomuto areálu. Bikrosovou dráhu v Pardubicích zná snad každý, kdo se tomuto sportu věnuje a určitě i místní obyvatelé. Konají se zde velmi prestižní a žádané závody, které spadají rozhodně do Mistrovství ČR BMX, ale myslím, že se zde odehrávají i další doplňkové, jako je třeba Velká cena Pardubic BMX a možná i další...

Doporučuji pročíst text schovaný pod tlačítkem, protože je zde hodně přiblíženo kolem klubu a závodů v tomto kraji.

Co se týká polohy a kde tento sportovní, a v některých dnech i volnočasový areál můžete najít, tak objevit ho není vůbec nijak složité. Pokud se zeptáte místních obyvatel, rozhodně Vám s radostí tuto otázku zodpoví, anebo se ptejte na adresu - nábř. Závodu míru 1886. Tato adresa Vás i po zadání třeba do mapy.cz navede naprosto bezpečně a tak jak říkám, najít tuto dráhu není nijak těžké :-). Vraťme se však k tomu, co zde vlastně můžete najít a proč tento pěkný bikros plácek navštívit. 

PS: ještě jedna taková malá rada - leží hnedka vedle vody a pěší stezky, takže tohle místo bude znát z města opravdu každý :-).

Pokud se chcete přijet jen podívat, je dobré zhlédnout otevírací dny a prostě se pohodovou procházkou zajet juknout, jak to místní partě jezdí a lítá. Když byste chtěli se nějakým způsobem pohybově zapojit, tak si rozhodně nezapomeňte s sebou vzít své vybavení - kolo, chrániče a nějaké rozumné sportovní oblečení - předem bych se stejně však poradil s provozovateli, jestli je vůbec dráha otevřena a to asi nejlépe přes jejich FACEBOOK. Pokud si tyto řádky čtou nějací rodiče, kteří by rádi tuto dráhu ukázali svým ratolestem, rozhodně postupujte řekl bych stejně a na doporučené vybavení rozhodně nezapomeňte!!!. Možná, že je trošku škoda, že zde není půjčovna těchto základní potřeb když nevlastníte své, ale ne nadarmo se říká - buď vždy připraven :-D. Jak jsem řekl již jednou a na tuto dráhu se přijedou podívat rodiče se svými dětmi, můžete klidně i popřemýšlet o tom, že byste své neplnoleté členy rodiny přihlásili do klubu. Na informační tabuli u vchodu je psáno, že členy klubu nabírají nepřetržitě :-). Myslím, že je to velmi dobrá zpráva pro všechny, kteří chtějí začít něco dělat a ovládnout techniku jízdy s kolem :-). YEEEHHAAA :-D. 

Jinak o dráhu je velmi pěkně staráno a už na první pohled vidíte, že jízda na takové dráze a povrchu je jedna veliká lahodná písnička :-) Samozřejmě, že tímto posílám provozovatelům veliké díky, že se starají a v létě zde pořádají akce pro mladé, starší, ale i ostřílené veterány :-) Když jsem zde byl naposled (cca před 2 roky) viděl jsem, že někteří závodníci právě kategorie veterán jezdí stále na svých posledních kolech, na kterých řádili zamlada a tak jsem nafotil i velmi zajímavý materiál. 

Takže kde areál najdete jsem Vám řekl, že můžete využít i přihlášení do klubu jsme Vám také řekl, no a teďka si myslím nezbývá nic jiného, než vás ještě na závěr této krátké návštěvní pozvánky převelet na video z youtube kanálu, kde si můžete dráhu krásně prohlédnout v záběrech a krátkém komentáři. Snažil jsem se vyhledat nějaké informace o historii, protože to by dalo článku rozhodně další skvělej rozměr, ale bohužel jsem nic nikde neobjevil :-). Snad mi za to nebude hlava utržena a dráha se kvůli tomu nezboří :-D, a tak už pojďte na video, protože si myslím, že se určitě těšíte.

To je dnes již opravdu vše a jak říkám vždy, tak doufám, že se Vám představení a fotografie líbili, a že se spolu sejdeme zase někdy příště, u objevování něčeho zajímavého z té naší BAJKOVÉ REPUBLIKY :-D.

A na opravdu úplný závěr je zde ještě pozvánka, na první letošní závody roku 2022 :-)