29.

02.02.2023

WESTLAND SURVIVAL

Nazdárek moji Bajkujáci, kteří jsou závislí na hraní her, poznávání počítačového světa a nejlépe pořádného herního dobrodružství :-) Protože jsem nedávno bohužel onemocněl a měl jsem tak celkem dost času si něco v klidu v peřinách zahrát, prozkoumal jsem, co nabízí GOOGLE PLAY za výpravné a dobrodružné hry, které se dají pěkně v pohodě zahrát na mobilním telefonu. Proč jsem také vlastně onemocněl ? Stal se mi neblahý příklad toho, jak to vypadá, když stařence (babičce) chcete udělat radost tím, že ji postavíte novou zahrádku :-D. Přemohl jsem si v zápěstní oblasti šlachy, a tak se mi tam urodil červ z GREEN HELL :-D...ne kecám, měl jsem zánět šlach, protože jsem si ruku moc namohl. Mohlo to být i z něčeho jiného a dalo by se říci, že tomu potom každý říkáme jinak, ale bohužel tuhle věc musím dělat oběma rukama, protože to jinak nejde...takže bych měl dlahy dvě :-D. No dost plkání a pojďme se podívat na to, co že jsem si to při té nemoci zahrál.

Titul této akce se jmenuje WESTLAND SURVIVAL a jedná se o kovbojskou hru přežití, budování vlastního ranče, plnění úkolů, nahánění zločinců a taky občas nějaká ta návštěva baru :-D. Tahle dobrodružná hra je na to, že ji můžete hrát na mobilu zpracována celkem fajnově a nabídne určitě i velmi vítaný aspekt a tím je.....ČEŠTINA. Hra je tedy plně v českém jazyce a tak i ty nejmenší pařany, kteří zatím moc neovládají hovořit anglicky rozhodně potěší. 

O co vlastně v této hře jde prvotně? Narodíte se na ranči, který je tak nějak základně vybaven a první věc, kterou musíte rozhodně udělat je vytěžit okolí. Pokácíte stromy, pomocí krumpáče vydolujete kámen, atd. Je tedy jasné, že prvotní surovinou pro nějaký postup a tvoření dále je dřevo a kámen. Již tedy od začátku můžete i lovit živočichy, kteří zde pobíhají (většinou jsou to králíci) a nebo pěstovat plodiny. Základní surovina je v tomto případě kukuřice. Ta Vám dává jak najíst, tak i životní energii a pomáhá Vám existovat. Když si nějaké tyto začáteční úkony vytvoříte, můžete zkusit postup dále po mapě. Mapka je rozlehlá, hezky zpracovaná a nabízí celkem dost variant kam cestovat. Můžete navštívit nedaleké město, podívat se po různých lesích, které jsou na mapě obsaženy, anebo do dolů. Důležitá v případě při cestování je energie, kterou si rozhodně hlídejte. Pokud nemáte dostatek energického náboje, budete si muset pomocí stříbrňáků energii dokoupit, anebo si shlédnete reklamu a 15% Vám bude přičteno. Dá se i cestovat pěšky (pomocí energického přesunu je to o dost rychlejší) a to se vždy zobrazí časový údaj, který ukáže délku času. Takže třeba z RANČE půjdete pěšky do MĚSTA cca6 minut. Cestováním pěšky hra dostává celkem delší průběh, a tak je opravdu dobré si energii šetřit a cestovat rychleji.

Co se týká různého postupu ve hře, tak je dobré si všímat všech hodnot, které vašemu postupu pomáhají. Stále se při hře snažte dost věcí sbírat, ukládat, tvoři i vyrábět a tak se prokousávat až k bonusovým bodům. To samé platí i u plnění úkolů kolem ranče. Čím více splňujete denních výzev, tak získáte více dárků, bonus bodů, atd. Je to samozřejmě důležité, protože tím brzdíte sami sebe a poté získat třeba nějaký předmět pro vás může být zbytečně složité. Při nejhorším se občas objeví zpráva, že nedaleko sídlí obchodník a tak můžete třeba něco nakoupit i u něho, ale k tomu je zapotřebí mít postavený holubník :-).

Jak si asi můžete představit, tak tahle hra je zábava opravdu na hodiny a hodiny, a tak když si hru rozehrajete, rozhodně se pekelně soustřeďte a hezky si ji užijte. Popisovat dále, co vše se v této hře odehraje a jaké různé věci vás mohou potkat nebudu, vše je v tomto případě nejlepší na vlastní zážitek. Pamatujte také, že hra nemá daný žádný jednosměrný příběh a tak hraní každého z vás je prostě unikátní. V přiloženém videu se můžete podívat, jak vypadají první kroky v této hře a vlastně celkově začátek. Dostat se z podvlíkaček do normálního oblečení, je také někdy celkem kumšt :-D.

To je dnes z počítačové sféry vše a budu se těšit zase příště. Takže ZDAREC PAŘANEC BAJKUJEC :-D a budu se těšit.