3.

08.06.2021

GT DYNO COMPE PRO HERITAGE LTD 29" 2021 BMX

Nazdárek Bajkujáci :-) v tomto článku se spolu půjdeme podívat na STREET CRUISER BMX od firmy GT s názvem DYNO COMPE PRO HERITAGE LTD 29“. Díky tomu, že kolo je tedy STREET CRUISER BMX a ještě k tomu na 29“ kolech, tak nějaké veliké skoky a parádičky třeba ve skateparku bych s tímto kolem netvořil, ale spíše bych se soustředil na pohodlnou jízdu pěkně se stylem a nebo, jak jsem již také v nějakém článku zmínil, tak tento tip se hodně používá na různé technické kousky jako je: jízda po zadním kole, jízda po předním kole, při manuálu se dají doplňovat další různé triky jako stoj na zadních pegách, na sedátku a spousty dalších variabilních kombinací. Když ale konečně přistoupíme k samotnému kolu, tak ne jen tím, že je to celkem speciální bajk nás upoutá, ale i vzhledem a barevným provedením celkem rozzáří ulice. (podobné varianty barev můžete najít i v předešlých modelech) Nevšední barevná kombinace růžové (malinové) barvy se svítivými žlutými doplňky, jsou trošku netradiční - pokud vezmu, že kolo je uni a kluk s růžovým kolem je trošku výstřednost :-) - nic méně, ať je to tak nebo tak, stejně byste si tohle kolo chtěli určitě projet, protože použité moderní technologie a celkové pojetí, vás v mžiku přenesou na ulice NEY YORKU a dodají naprostou volnost do života :-). Materiál použitý na výrobu tohoto rámu je CrMo .

Poskočme trošku dále a pojďme se podívat, co za další komponenty a součásti můžeme na tomto strýtovém bajku najít.

Začněme přední částí a tím je vidlice, komplet přední kolo a brzdy. Vidlici byste našli pod přesným názvem - Dyno 87 'Pro Compe Design, 100% Cr-Mo, náprava 3/8 ". Je tedy vyrobena ze stejného materiálu jako rám a tím je speciální druh oceli - Cr-Mo ocel legovaná. Přistoupíme - li k ráfkům, najdeme hliníkové, 2stěné se 36 dírami. Co je určitě důležitou součástí tak je náboj a ten nalezneme GT Superlace High, hliníkové CNC pouzdro, zapouzdřená ložiska, 36H, šroub s vnitřním závitem 3/8 "x 17 mm'. Výplet je na kole použitý z nerezové oceli. Pláště jsou použity GT Smoothie s šíří 63mm a velikostním rozměrem 29“. No a na konec si zmíníme brzdy a ty jsou použité V-brake ProMax, 2 prsté.

Co nás rozhodně bude zajímat dále, tak je kokpit tohoto kola a jeho součásti. Začnu řídítky a ty jsou Dyno Pretzel Cheat Code, 100% Cr-Mo, 7,875 "Rise x 31,5" Width - jedná se tedy opět o speciální ocel. Dále zde máme představec použitý A-Head Model: GT Mallet, 1-1 / 8 ", prohnutí 19 mm, 43 mm Materiál: hliník. Hlavové složení Integrovaná 1 1/8" ložiska, 45x45 71° " a gripy GT Super Soft příruba 155 mm. No a na konec jsou zde páčky brzd, ale to je stejné jako čelisti - ProMax. Co je ještě taková malá třešinka na dortu tohoto místa, tak jsou určitě ochranné potahy na řídítkách. Najdete ho jak na představci, tak i na horní části řídítek - zde je použitý s polstrováním. Tato ochrana je použita i na horní rámové trubce - proti pádu na nádobíčko :-D.

Skvěle postavená pobočka Koloshop.cz kde jsem kolo fotil. Tímto bych chtěl do obchodu poděkoval, za možnost kolo nafotit.

Tím bych přední polovinu ukončil a přešel bych na středovou část. Začnu středovým složením a jediné ce se mi podařilo vypátrat je název '22 mm MID'. Nebudu tedy nějak dále tuto součástku rozebírat, ale pojďme dál. Kolo je zamýšleno jako singlespeed tedy jednorychlostní a tak najdete v přední části pouze jeden převod, ale je tomu tak i na zadní kazetě. Kliky jsou GT Power Series Alloy 3-Piece, Chromoly 22mm Square Spindle (175mm Length) a na nich uchycené pedály GT Low Profile FS Platform Design. Oba tyto komponenty jsou tedy přímo od firmy GT.

Nyní se již přesuňme do druhé poloviny tohoto bajku a tím je ta polovina zadní :-D. Zde najdeme z ještě nezmíněných komponentů kazetu, napínáky řetězu, řetěz, masivní spojení rámu no a na konec sedátko. Co se tedy týká kazety, tak jak bylo zmíněno v předešlých řádcích, tak je použit pouze jeden převod a kolo je tedy sestrojeno jako SINGLESPEED a kazeta je GT Superlace High, hliníkové pouzdro CNC, 5 zapouzdřená ložiska, kazeta se 3 západkami, 36H, šroub s vnitřním závitem 3/8" x 17. Řetěz je použit KMC Z1 1/2 "x 1/8"  Kompatibiliní: Všechny jednorychlostní hnací stroje. Napínaky řetězu jsou použity jednošroubé v černé barvě s logem. Jak si na fotografii můžete všimnout, tak tento CRUISER je pod sedátkem slušně vyztužen a rozhodně bych se nebál říci, že je to hlavně díky tomu, jaká jsou použita kola, materiál, co se od kola očekává a danému zaměření použití. Rozhodně se i v této části jezdci pokouší tvořit triky, a tak toto zesílení má rozhodně svůj význam. No a na konec si také na něco sedneme a tím je sedátko GT Cheat Code Railed.

Dnes už na úplný závěr zmíním jen, že kolo váží kolem 15, 6 kg, což není tedy úplně málo, ale právě na různé masivnější doplňky, použitý materiál je to celkem v pohodě. Měl jsem i možnost si kolo potěžkat a tak jak píši, je to celkem předpokládatelné.....aaa ještě se omluvím, ale málem bych zapomněl kolik tenhle fešáckej STREET CRUISER BMX stojí :-) Pokud o něho budete opravdu stát, tak se dá pořídit za cenu kolem 20 000 Kč. Ve firmě Koloshop.cz kde jsem kolo fotil, ho mají právě v akci za cenu 19 499 Kč. To je dnes opravdu vše a jak říkám vždy doufám, že se Vám fotografie e představení líbil, a že se spolu sejdeme zase příště u nějakého zajímavého bajku :-) Zdarec bajkujec :-)