31.

09.05.2022

TRAILY ve VRATISLAVICÍCH

Nazdar moji věrní a nejlepší fanoušci Bajkujáci :-) Tento článek nebude věnován žádnému místu, které jsem objevil poprvé, ale vrátíme se po nějaké době zpět do Vratislavic nad Nisou a půjdeme se spolu podívat jak se místní areál, který zde vyrostl pod rukami firmy DIRTY PARKS rozrůstá a kvete :-D Vratislavické traily dokonce i na mém projektu zaznamenali veliký úspěch a ohlas, a tak si myslím, že vracet se k tomu, co zde člověk najde nemusím, ale pojďme tedy rovnou na věc.

Vratislavice leží mezi Jabloncem nad Nisou a Libercem, a když tímto místem budete projíždět, jednoduchý orientační bod je pošta, u které odbočíte směrem do kopce a na trailech jste cobydup. Jak jsem již tedy řekl, tak tohle místo zaznamenalo i na mém projektu velký ohlas a tak se ani nedivím, že se pustili do řekl bych pěkného rozšíření tohoto areálu. Nyní již na tomto místě nenajdete traily 3, ale v bočním lese přibydou další 2. Když jsem se zde byl podívat, je to asi 14 dní, tak se ještě pylně pracovalo, tratě se udusávali a makalo se ostošest :-)

Tyto další 2 nové traily budou oproti nynějším o něco náročnější, a jak jsem toto rozšíření shlédl, tak pro opravdové začátečníky to rozhodně nebude. Dropy, ostré klopenky a celkem i sešup dolů, je to co nás v nově vytvořených trasách čeká :-). Myslím, že tady zkoušet nějaké halabala ježdění bez integrálky bude trošku hazard. Takže než pojedete, rozhodně se dobře vybavte chrániči a prostě cyklo vybavením.

Pokud by vás zajímalo, kolik metrů či kilometrů nových tras přibude, tak dle oka bych to tipnul na 2 hezké kiláčky :-). Na tyto traily se vjíždí klasicky od vrchu tohoto areálu a je zde malá cestička vedoucí přímo do začátku tohoto lesa. Na těchto trailech se potkáte spíše s řekl bych takovým ostřejším FLOW, ale tím, že jsou traily tahány z kopce, bude to i pěkně rychlá jízdička - to bude pošušňání :-D.

V dnešní době, je možná již areál i zprovozněn, ale dle facebooku, který samozřejmě od DIRTY PARKS sleduji jsem ještě nic nepostřehl. Raději bych v této chvíli asi zbytečně jak se říká nedráždil kobru bosou nohou, a počkal bych až na oficiální otevření, o kterém se rozhodně dozvíme. Doporučím si dát u nich také sledování a je problém vyřešen :-).

To je z tohoto článku milí čtenáři vše, ale ještě vás pozvu na úplný závěr na video, které se mi podařilo natočit a dokonce jsem chlapce nachytal při práci :-D Tajně jsem se schoval za stromy a pozoroval jako správný průzkumník :-D Takže se ještě pojďte podívat na video a budu se loučit :-).

Takže to je nyní již opravdu vše a já doufám, že se Vám článek i fotografie líbili, a že se spolu sejdeme zase u nějakého toho průzkumu té naší BAJKOVÉ republiky. Takže ZDRAEC BAJKUJEC a budu se těšit zase příště :-).