31.

23.02.2023

Hell IS Others

Konečně se mi po nějaké době podařilo opět zasednout v redakci k PC, a tak se dnes můžeme podívat opět na něco zajímavého z oblasti hraní her. Co bude v tomto článku rozhodně velikou výhodou je to, že hru kterou Vám alespoň v krátkosti chci představit, si můžete stáhnout zdarma na EPIC GAMES. Jak jsem psal již v některém z předešlých článků, tak nejlépe je stáhnout si z www stránek program, který Vám další postupy velmi usnadní. Jak píší řádky na internetu, tak se jedná dokonce o MULTIPLAYER hru, kdy se tedy do procházení příběhu může zapojit i více hráčů než jeden. Já jsme se zatím k tomuto momentu nedostal a snažím se příběh procházet sám, ale třeba někdy později i na to dojde.

Pojďme si trošku přiblížit příběh :-). Tato hra vás přenese do města, které bohužel není úplně tím krásným rozkvetlým růžovím městečkem, které je bezpečné, lidé se zde mají rádi a na každém rohu potkáte roztomilá zvířátka. Je tomu právě naopak. Dokonce i vy sám se musíte starat o to, abyste sehnal krevní zásoby, protože o ty v této hře půjde nejvíce. Proč krevní zásoby? Je to trošku sci-fi dalo by se říci, a nejde zde o nějaké upíry, ale hra je vytvořena tak, že hlavní hrdina se snaží udržet na živu svou pokojovou květinu - je to bonsai. Jenomže díky celému zničenému světu, se i květiny malinko změnili a místo vody sají krev :-D. Když to nyní člověk čte, tak je to bezesporu trošku hororové a ano máte pravdu, je tomu tak. Samotné ztvárnění již tak strašidelně nepůsobí a hra je zpracována velmi hezky, zábavně a nese se trošku ve stylu starých her z doby GTA1 :-). Dokonce i při procházení městem, je použit stejný pohled na hru, jako právě ve zmíněném GTA1.  

Hlavním hrdinou je Adam, který na první pohled působí jako nějaký soukromý detektiv, anebo možná by jeho ohoz připomínal hlavní postavu z filmu Constantine. Má svůj malý byt, ze kterého se každý den vydává do temných ulic lovit různé potvůrky, nestvůrky, plnit úkoly a tak získávat další potřebné předměty k přežití. Pokud se vydáváte na cestu ze svého bytu, hra získává na trošku jiném znázornění a tak se z pohledu ze shora, stane náhle chodící adventura, kterou ovládáte pomocí klávesnice. Je to taková příjemná změna, která dává hře určitě další nadhled. Pokud se pohybujete po městě, hra je ovládána klávesnicí a myší. K dispozici jsou pro hrdinu různé použitelné materiály, které si můžete prohlížet v JOURNAL. Ten se otevře pomocí písmena J a tak se dostanete do nabídky úkolů, předmětů a všeho co potřebujete vědět.

Jak můžete vidět na obrázcích, tak hra vypadá prostě dobře a není tak nějak co vytýkat. Působí to dosti zábavně, ovládání je jednoduché, přehledné a nijak složité. Co je trošku nevýhodou této hry, ale to se řekl bych v delším hraní vychytá ( já jsem zatím téměř v prvních krocích), tak je možná až moc široká nabídka toho, co je se hrou spojeno. Pro někoho kdo očekává ve hře češtinu, tak to není určitě nijak jednoduché se ve hře orientovat. Občas je to trošku zmatené, protože než pochopíte kam všude si můžete posbírané věci uložit, tak vás to může i trošku od hry odradit. Jak však říkám, tak postupem hraní se určitě člověk dostane k tomu, jak si tuhle pařbičku parádně užít. K dispozici je i mapa, dle které se orientujete, vidíte kde se nalézáte a opět se nadá nic špatného vytknout. Mapka je i sama o sobě velmi hezky vytvořena.

Ještě jsem pohledal po internetu a zde je 40min gameplaye, kde si můžete nastavit i český překlad a tak se dozvědět hrací základy.

To je vše a budu se těšit zase příště.