3.

12.05.2021

UCI BMX Supercross World Cup 2021

ITALIE - VERONA

Zdarec pořádnej BIKROS Bajkujec :-D Je to neuvěřitelné, ale za hranicemi se nám opět rozjeli další bikrosový pecky a tak mi nezbývá nic jiného, než vás opět alespoň dálkovým sdílením pozvat na shlédnutí tohoto zápolení (bohužel osobní účast nebyla možná). Pořadatelé nabídli přes youtube kanál sestřih závodů ze 2 dní a to 8-9. 5. 2021. K dispozici jsou asi 3 hodiny materiálu, nemeškejme tedy a pojďme se do toho obout :-)

Samozřejmě, že se účastní i výprava z ČR, takže alespoň doma zafandit je povinností :-) Bohužel však první den pro naše barvy nedopadl vůbec dobře. Marek Neužil startující s číslem 616 a v kategorii muži pod 23 let (mít tam o jednu 6 více, máme co dělat s pořádným satanem :-D), to celkem hustě vyklopil v zatáčce, kdy po hezkých bojích během jízdy a možná i útoku na 3 pozici, bohužel došlo k pod smeknutí přední kola no a průšvih byl na světě. Dojel tedy až jako poslední. Eliška Bartůňková, která startovala s čísle 203 v kategorii women elite dojela bez pádu, ale obsadila bohužel předposlední příčku. Nějak se nepodařil start, a při prvním skoku nebyla úplně konstelace hvězd a tak Elišce soupeřky hned v začátku ujeli. Snažila se celou dobu své sokyně dohnat jak můžete vidět v záznamu, ale bohužel ani přes velikou snahu se lepší umístění nepodařilo. Na záběru z cílové rovinky můžete vidět, že nebýt poslední, se podařilo až v opravdovém závěru :-).

V druhém dni (dle záznamu) se důležitá část pro naši výpravu začala odehrávat u Adama Moravce, startujícího s číslem 615 a také v kategorii muži pod 23 let. Začátek vypadal poměrně stejně jako u Elišky, ale až do odjetí pár zatáček. Poté bylo vidět, že chce zaútočit na vyšší pozice ze zadních řad, ale nějak to úplně nevyšlo a tak v klopence narazil do jednoho ze svých soupeřů. Pro oba tak bohužel nějaká účast na vyšších postech skončila. Když se podíváme po očku i na jiné týmy, tak v kategorii elite women, se podařilo hodně nešťastně vyklopit svůj stroj hned v začátku i holandské závodnici Ruby Huismanové, se startovním číslem 29. Nyní již zpátky k našim, protože 2 jízdy po této nehodě se opět na start postavila Eliška Bartůňková s číslem 203. Začátek byl opět trošku ostýchavý a tak Eliška tuto rozjížďku jistila řekněme ze zadních pozic :-). Pomalu se během jízdy probojovala o 2 místa v před a tak oproti prvnímu dni, dojela na 6 místě z 8 závodnic, Co bylo dál nebudu prozrazovat, abyste přeci nekoukali na záznam zbytečně :-).

Ještě pro malé přiblížení -tlačítka- o jaké závody se vlastně jedná. Já se přiznám, že o nich moc nevím, ale podařilo se mi najít na zahraničních stránkách článek, který Vám rozhodně toto klání přiblíží :-)