32.

02.10.2023

GALERIE VENKOVKA

Zdravím vás z tohoto článku milí Bajkujáci a všichni, kdo se alespoň okrajově zajímáte o nějaké to umění, malířskou tvorbu, graffiti, atd...:-). Dnes Vás sice také vezmu do ulic, abychom se podívali po pouliční tvorbě a co kde zajímavého vzniklo, ale bude to trošku jinak, než jste možná zvyklí. Dnes se nebude jednat o čistokrevný STREET ART, anebo GRAFFITI, ale bude to také celkem zajímavé umění, a ano, jedná se zde také o malbu v ulicích :-D. Je tomu krátká chvíle co jsem se vrátil z okolí města Svitavy, a co jsem s magazínem právě v tomto městě hezkého objevil? Když navštívíte pěkně upravené náměstí, které zde ve Svitavách mají, rozhodně vyhledejte jednu z přilehlých uliček s názvem POD VĚŽÍ

Co se týká samotné uličky, nese tento název, ale všichni ji zde budou znát asi více jako GALERIE VENKOVKA. Tento prostor od začátku, až téměř po její konec je osázen spoustou různých obrazů, a tak by se dalo říci, že se možná také trošku jedná o takový STREET ART. Přeci jen je to přímo tvorba v ulicích města :-). Však co je zde tak zajímavého a proč konkrétně mě s magazínem tato tvorba zaujala? Je zde k vidění spousty děl, které jsou od různých tvůrců, s různými tématy a když do této uličky vstoupíte, tak vás tak nějak obejme domácí příjemná atmosféra. Obrazy sami o sobě jsou dost povedené, a jsou i označeny poznávacím štítkem tvůrce. Můžete si tedy zde i přečíst, kdo obraz maloval, název a kdo je autorem. Jednoduše poznáte, že taková hle místa jsou prostě fajn. Byl jsem při procházení celkem unešený z pocitu, který na mne tento prostor vysílal, a jak jsem řekl již jednou: to prostě člověk pozná, že je to velmi milé a sympatické místo.

Pokud bych měl jmenovat kolik je zde k vidění vystavených obrazů, tak dle rychlého oka bych řekl cca 3-4 desítky. Je to v tomto směru také velmi dobře, protože alespoň všechna díla nevypadají stejně, je tu k vidění hezká různorodost a každý také nemá rád jeden styl. No a nyní se trošku zpětně vraťme k tomu, co mne tak moc na této uličce zaujalo. Omlouvám se, ale trošku jsem na tuto položenou otázku zapomněl odpovědět :-). Protože si i Vážím rozhodně takového nápadu, i toho, že se zde člověk cítí opravdu příjemně, byl jsem rozhodně nejvíce nadšený ze 2 obrazů, které se přímo týkají cyklistiky. Jeden obraz je milé zátiší s nejspíše věžičkou radnice v pozadí, a druhý je tedy velký originál, a to obraz závodu koňů na bicyklech. První obraz je dosti příjemný a dokázal bych si ho představit v nějaké milé pracovně, možná i obývacím pokoji. Zátiší s přírodou a věžičkou, působí jednoduše příjemným dojmem. Co se týká druhého obrazu, tak zde je k vidění hezký nápad. Malba vypadá trošku jako veliká tiskátka, a jeho různobarevnost působí i trošku punkovým dojmem. Tento obraz, je dle mého opravdu hezký a tvůrce je velmi šikovný....prostě dobrý nápad :-). Umístění je také jasně pracovna, nebo společenská místnost třeba s kulečníkem, stolními hrami, a podobné.

To je z psaní v tomto článku bohužel vše, ale ještě vás pozvu na vytvořenou video reportáž z místa, kde si můžete vyvěšené tvorby prohlédnout v dalších záběrech.

Přišel tedy již opravdu závěr a já se budu těšit, že se sejdeme zase příště u objevování něčeho zajímavého. Takže ZDAREC ŠTETEC BAJKUJEC a budu se těšit :-).