33.

03.05.2021

ZPRÁVY o COMIC CONU


Je tomu pár dní, co mi od pořadatelů této super akce COMIC CON přišel email, který mě informuje o dalších krocích ohledně situace s tímto festivalem. Zde Vám nabídnu k nehlédnutí zprávu, kterou jsem obdržel. Pokud se o tento herní fesťák zajímáte, rozhodně byste to měli pročíst :-)


Dobrý den,

dnes pořadatelé Comic-Conu Prague prozradili program on-line eventu Comic-Con Prague: Home Edition, který se uskuteční 9. května. Pro majitele vstupenek na Comic-Con Prague 2021 je akce zdarma jako poděkování za trpělivost, pro ostatní budou lístky v prodeji v síti Ticketmaster za symbolických 90 Kč.

"Současná doba bohužel kulturním akcím stále nepřeje. Termín Comic-Conu Prague jsme nejprve překládali z únoru na květen a nedávno jsme akci museli posunout na říjen. Pro fanoušky festivalu jsme proto na 9. května přichystali překvapení v podobě on-line eventu. Comic-Con Prague: Home Edition je pro ně dárkem za trpělivost a přízeň, kterou nám zachovávají. A my jako organizátoři už prostě cítíme strašnou chuť něco skutečného připravit," říká Pavel Renčín, marketingový ředitel společnosti Active Radio, která akci spolupořádá.

V hlavních programových liniích se diváci mohou těšit na známá a oblíbená jména tuzemských i zahraničních tvůrců, k tomu přinese bonusová linie fanouškovské pořady i další unikátní obsah. "V první programové linii budou moci pokládat fanoušci živě dotazy oblíbeným hvězdným hostům. Budou mít tak jedinečnou možnost zeptat se třeba spisovatele Tada Williamse na to, co je zajímá," doplňuje Václav Pravda, programový ředitel festivalu.

První programová linie:

16.00 Zahájení Comic-Con Prague: Home Edition - DJ Roxtar a Mikoláš Tuček

16.30 Pavel Renčín a Václav Pravda - Comic-Con Prague 2021

17.00 Predrac Bjelac - Beseda s hercem

18.00 František Kotleta a Juraj Červenák - Akční spisovatelská jízda

19.00 Cosplay show - Představení cosplayerů

20.00 Petr Kopl a Dan Černý- Český komiks je světový - beseda s komiksovými výtvarníky

21.00 David Nykl - Beseda s hercem

22.00 Tad Williams - Beseda se spisovatelem

Druhá programová linie:

17.00 Novinky ze světa kosmonautiky, připravuje časopis ABC

18.00 Jiří Kilevník - Česká stopa v Hollywoodu

19.00 Lukáš "Jump" Vobecký - Obrovský rozmach e-sportu

20.00 Deskofobie - Petr Čáslava představuje stolní hry

21.00 Pavel Soukup ml. a Marek Dobeš - Jak režírovat hororové filmy

Fanouškovské pořady:

Přednášky na témata Star Trek, Hra o trůny, Harry Potter, komiks, literární tvorba a další...

Bonusový program:

Partnerské pořady

Fotogalerie z Comic-Conu Prague 2020

a další...

Všechny informace najdete na https://home.comiccon.cz.

Comic-Con Prague: Home Edition je připravován ve spolupráci s internetovou televizi Mall.tv. Pro majitele vstupenek na Comic-Con Prague 2021 je akce zdarma, pro ostatní budou lístky v prodeji v síti Ticketmaster za 90 Kč.

Všechny pořady Home Edtition budou pro majitele vstupenek dostupné až do zahájení Comic-Conu Prague 2021, který proběhne v termínu od 15. do 17. října 2021 v pražském O₂ universu.