3.

21.01.2024

KELLYS OUTRIDGE BLACK 2023

Sice se v tomto článku vrátíme o nějaký ten měsíc zpětně, ale stále je to ještě dost horké zboží, které bychom měli kout, dokud je tedy ještě horké :-D. Ve slovních hříčkách jsem tedy opravdu dobrý, ale dost legrace a pojďme si představit jednu z novinek roku 2023, kterou si vyrobila sama firma KELLYS. Jedná se v tomto případě o „trailovou“ přilbu, která by dle popisu firmy měla splňovat nároky opravdu náročných jezdců :-D...zase ta hříčka :-D já se z toho dnes asi zblázním, a tak byste svou kedlubnu pří extrémních jízdách měli mít opravdu ochráněnou. Pojďme na to mrknout a uvidíme :-).

Firma Kellys s tipem této přilby OUTRADGE přišla již v letech předešlých, a díky tomu, že je nejspíše mezi bajkery oblíbená, vyšla na trh i v roce 2023. Můžete ji zakoupit i v některých jiných barevných variantách, a my si představíme variantu v barvě černé - BLACK. Přilba na první pohled tedy nevypadá nijak výjimečné a řekli byste, že je to prostě obyčejná trailovka, kterou si tedy za 2000 Kč nekoupíte. Proč je ale tahle přilba za takovou cenu Vám hned vysvětlím. Tato přilba totiž nabízí 3vrstvy skořepiny, která chrání vaší hlavu, právě i při pěkně divokých kouscích, a tak se můžete cítit opravdu v bezpečí a komfortu. Dalo by se říci, že zde se na bezpečnost myslelo opravdu 3x, a tak rozhodně v tomto směru nic ošizeného není. To je jedna z věcí, která nám cenu právě celkem vyhání nahoru.   

Další důležitou součástí právě směrem k bezpečnosti, je zadní část této přilby, která je prodloužená, a tak Váš chytrý mozeček je opravdu chráněn :-D. Znamená to tedy, že pokud to někde přeženete s manuálem, a podaří se Vám spadnout na zadní část vaší hlavy, rozhodně i tohle byste si v tomto případě mohli dovolit. Tato prodloužená zadní část Vás tedy ochrání, a opět jsme u toho, že cena se trošku šponuje nahoru...je to právě i díky tomuto aspektu. Samozřejmě, že je to rozhodně dobře, protože každý, kdo s kolem rád vytváří nějaké kaskaderské kousky je rozhodně rád, když své zdraví při takových akcích má chráněné. Takže ne jen horní část své hlavy máte v bezpečí, ale i o zátylek je postaráno. V této části můžete najít i název přilby - OUTRADGE. Co však ještě v této části najdeme, tak je držák na brýle, díky kterému se tedy rozhodně nemůže stát, že byste je někde při skoku ztratily, anebo při sundáváni Vám spadnou zezadu z helmy. Velmi praktické že? Určitě zde najdeme i utahovací kolečko, které v této části je tak nějak vždy. Díky tomuto plastovému stahováku, si můžete svou přilbu seštelovat dle své libosti, a upravit velikost přesně dle svých potřeb.

Další zajímavou věcí, kterou na této přilbě můžeme najít, tak je polohovatelný kšilt. Je jasné, že to není nějaká novinka, protože i obyčejnější přilby tuto funkci mají, ale zde je to trošku jinak. Jestli je to tak, jak je zjištěno, tak kšilt má pouze 2 polohy. Nemělo by se v tomto případě tedy stát, že když se nějakým způsobem kšilt povolí, tak se naprosto otočí nahoru proti větru, a nebo dokonce s přilby ulétne. Vyšší poloha této součásti, Vám dovolí používat pohodlně sjezdové brýle, jako to má ve zvyku spousta enduro jezdců. Je to takový bombarďácký styl, který je tedy dost freestyle, ale zase je to hodně praktické. Veliké brýle Vás pohodlně ochrání proti blátu, a rozhodně tedy více, než jen nějaké sluneční stylovky. 

Další zajímavostí je polstrování této přilby, které je také něčím dosti zajímavé. Jsou zde použity výstelky, které jsou rychloschnoucí a tak když zmoknete, tak jste za minutu v suchu :-D. Samozřejmě, že to je trošku přehnané, ale nejsme od toho zase tak daleko. Je použita výstelka COOLMAX, která Vám právě v tomto směru bude dost pomáhat. Jde o materiál vyvinutý firmou Dupont, který je vyroben z profilovaných vláken, která napomáhají odvádět pot z pokožky a urychlují jeho odpařování. Jeho dostatečná pružnost a měkkost zaručuje pohodlí a větší přizpůsobivost při sportování. Coolmax udrží tělo v suchu a pohodě i při největším horku, a napomáhá tak ke zvyšování výkonnosti při sportu (tím, že výrobek z CoolMaxu rychle odvádí pot a udržuje tělo v suchu, a šetří energii sportovce). Zapínání této přilby je pomocí systému magnetické pracky FIDLOCK. Je to i praktická záležitost při nastavení přilby, a Vašeho pohodlí při jízdě. Díky tomu, že se zde pracuje s magnetickými vlivy, mělo by i v tomto směru být zapínání pohodlnější.   

Co dodat na závěr? Barevné provedení není zrovna nijak oslnivé, a v tomto směru by se nám asi líbili jiné barevné variace. Však se také ne nadarmo říká, že v jednoduchosti je krása. Takže šedá barva, s malými doplňky a je to :-). To je konec článku o této přilbě na drsnější terén, a setkejme se zase někdy příště u objevování zajímavého vybavení, nato naše BAJKOVÁNÍ :-D. Takže ZDAREC PŘILBA BAJKUJEC a budu se těšit.