35.

15.07.2022

TRUTNOV - VLČKA BIKEPARK

Nazdar moji milí Bajkujáci a všichni, kdo se na tento projekt alespoň někdy podíváte :-) Dnes se půjdeme podívat na nějaké to zajímavé místo, kam můžete vyrazit na svých bajcích, s přáteli anebo klidně i sami - však nedoporučuje se kvůli bezpečnosti. Jedná se o menší BIKEPARK, který se nalézá v okolí TRUTNOVA. Sice tohle město budete znát asi spíše kvůli TRUTNOVSKÝM TRAILŮM, ale tohle je zase trošku jiná kávička. Zde se jedná spíše o menší DH či FR bikepark. Když se vydáte na návštěvu, rozhodně je dobré shlédnout na začátku nějakou tu mapku a tak se informovat lehce předem. Cesta není nijak složitá, a tak třeba na mapy.cz si tuhle trasu najdete raz dva. Pokud vezmete auto, tak vás jistě pojistí nějaká ta navigace, ale pokud přivalíte vlakem, tak cesta je opravdu krátká a jednoduchá. Abych jinak nezapomněl, tak tenhle park by měl patřit týmu, který si říká KRAKONOŠOVI JEZDCI a tak je i tímto článkem chci pozdravit :-)

Jak jsem již napsal, tak zde se jedná spíše o menší bikepark, který ale nabídne si myslím na odpoledne hezké vyžití. Najdete zde několik různých tras - bohužel jsem je detailněji neprozkoumal a poběhal jsem po parku s kamerkou jen tak zběžně, ale jedná se cca o 6 různých lajn. Tyto trasy jsou doplněny o několik různých dřevěných překážek, jako jsou: dropy, nějaké přeskoky, lávky a je tu i celkem hrozivě vypadající skok s dopadem, ale jak se říká klasicky: když se to umí, je to legrace.

Je vidět, že na tomto plácku se pracuje a že to není týmu nijak ukradené. Trasy byli hezky upravené, překážky, které jsou vytvořena ze dřeva, tak jsou hezky pevné, nevyklají se a vše je vytvořeno řekněme kvalitně a pevně. Dokonce v horní části tohoto parku, tak nejdete i takovou menší vývěsku, která vás upozorňuje na pořádané akce a tak se zase člověk může dozvědět něco zajímavého. Nyní jsou zde pozvánky na cyklokempy, které KRAKONOŠOVI JEZDCI pořádají a tak můžete třeba i přihlásit své ratolesti - pokud nějaké máte - a tak se zkusit zapojit do pořádného bajkování :-).

Co mne potěšilo jako reportéra, který si to přihasil na kole a v plánu bylo spát venku, tak byl rozhodně turistický přístřešek. Naprosto luxusní a perfektně postavený přístřešek s ohništěm, mne dokázal velmi, ale opravdu velmi při příjezdu potěšit. Když prší, je zde člověk naprosto v pohodě, rozděláte si oheň, opečete buřta a posedíte na lavičce, kterých je zde hned několik. Je to rozhodně velmi hezké zázemí a když to připojím k tomuto bikeparku, tak je to naprosto domácí vymazlenej kus cyklo ráje :-).

Na konec tohoto článku vás ještě pozvu na video z místa, které se mi podařilo doufám alespoň obstojně pořídit a sestříhat.  

To je již dnes opravdu vše, a já se budu těšit zase někdy příště u průzkumu té naší BAJKOVÉ republiky.