35.

21.11.2023

STREET ART - HONG „KING“ KONG

Moji milí Bajkujáci, sice tento článek nebude nic velikého, spíše se snažím navázat na dění na bajkerské scéně, ale i tak si myslím, že tento postřeh...je dobrej postřeh :-D. Náš nejlepší jezdec co se týká městských sjezdů a reprezentant jak ČR i značky Red Bull, se vydal na několika denní (2týdny myslím) trip, ve kterém bude finále závod městských sjezdů v Hong Kongu. Tuto cestu můžete sledovat na jeho YOUTUBE kanálu Tomáš Slavík, ale pojďme k věci, protože jsme v kategorii o umění...ps: fotky použity přes print screen z videa.

Takže Hongkong již sám o sobě je rozhodně veliká neznámá pro české umělce bych řekl, a co se týká STREET ARTU, tak zde si čeští sprejeři asi jen těžko vybaví nějaké známého tvůrce, který je v jejich životě oslovil. Však dění kolem tohoto tématu je určitě pestré, proto i po shlédnutí videa na youtube, bylo jasně vidět, že tato kultura rozhodně není v této zemi cizí. Tomáš si všiml zajímavé a celkem nenápadné tvorby kolem jednoho z městských křesel (nejspíše na leštění bot, nebo jak říká on pro pouličního kadeřníka), ale o samotné křeslo v tomto případě nejde, spíše co na něm můžeme vidět.

Křeslo, které zde má i své velmi zajímavé umístění, a je upevněno tak, aby drželo v rovině -jasný signál, že má určitě k něčemu sloužit- má totiž něčím zajímavým polepené opěradlo, a vypadá to na malé barevné lepíky, které jsou rozhodně náznakem pouličního umění.

Člověk by řekl, že je to spíše znehodnocení hranatého křesla, které zde mělo být pro obyvatele, a ne ho takhle poškodit. Když se podíváme trošku blíž, uvidíme, že to celkem zajímavě vytváří zábavný efekt, který spíše až moc jednoduché křeslo probarvuje a dává mu milejší vzhled. Trošku škoda, že zrovna nebylo používáno, protože to by jsme alespoň přesně věděli, k čemu vlastně přesně slouží. To je z tohoto krátkého článku z cest po Hongkongu vše, a budu se těšit zase příště :-).