36.

02.08.2022

NEW AREÁL VRCHLABÍ

Nazdárek moji milí Bajkujáci :-). V tomto článku, se půjdeme spolu podívat na nově vzniklý bikepark, který vyrostl na louce v areálu Vejsplachy u Vrchlabí. Možná i tento prostor budete znát díky Medvědímu pumptracku, který tu je k dispozici již několik let. O této Medvědí pumpě jsem již měl také na stránkách článek, ale to co zde vzniklo nyní, je ještě trošku jiná a možná i vyšší kategorie :-). Pojďme se tedy spolu podívat, co je zde nového k vidění.

Pokud znáte areál s pumptrackem, nebo jen samotné Vejsplachy díky koupání a kempu, tak tyto nové cyklopřekážky vznikly právě hnedka vedle. Já začnu nejdříve tím, co zde můžete najít asi nejtěžšího, protože je to i na první pohled část, která zaujme asi nejvíce. Jedná se o tuto rozjezdovou rampu, která vás navede na myslím že 3 vyhazováky či lavice, které tvoří takovou samostatnou lajnu stylu SLOPESTYLE či DIRT. Je to rozhodně ta složitější část, na kterou bych asi úplné začátečníky nepouštěl, nebo jim v těchto řádcích nedoporučuji na těchto skocích jezdit, ale ti zkušenější si zde rozhodně příjemně zalétají :-D. Každá lavice Vám nabídne 2 druhy skoku - menší a větší.

Takže to nejtěžší máme nyní za sebou a v dalších řádcích se pojďme podívat do druhé části, která nabízí již o dost jednodušší způsob ježdění, a je to takové řekl bych rozmanité SKILLCENTRUM. Začnu tím, že zde najdete NORT SHORE doplňky, které jsou ve formě lávek, dřevěné houpačky, nějaký ten menší skok a vše je doplněno dalšími hliněnými cestami, které nabídnou i menší pumpovačku. Pokud začneme od začátku, kudy se do tohoto centra vjíždí, tak jako první vás čeká hliněný výjezd, který se po pár metrech rozdvojuje a v nabídce je dřevěná lávka po pravé ruce, anebo do leva, dále po hliněném povrchu. 

Pokud se vydáte pravou cestou čeká vás dřevěná pasáž, která je tvořena několika trošku těžšími překážkami a je i po pár metrech opět rozdělena na 2 možnosti. Tyto možnosti jsou - dřevěná lávka hned na začátku vede dále vpravo, anebo se můžete dát také doleva a zde vás čeká jen lehká dřevěná rovinka s návazností na hliněný povrch. Pokud se i podruhé vydáte vpravo, zde je to již pro ostřílenější bajkery, kteří své kolo opravdu zvládnou. Čeká na vás hnedka v začátku dřevěná houpačka, poté jsou zakomponovány 2 veliké dřevěné cívky, které tvoří celkem houpavou část této sekce, a tato cesta vás na konci vyprovodí fajnovým dropem.

Pokud se však vydáte cestou hned od začátku vlevo, čeká vás pouze hliněná část tohoto skillcentra, která Vám nabídne jak jsem již zmínil lehčí pumpovačku, a všechny tyto vyjmenované dřevěné překážky vlastně obloukem objedete. Je tam sice jedna část, která umožní se přibližně ve 3\4 napojit na dřevěnou součást těchto stezek, ale je to již téměř ke konci. Sice si projedete už jen kousek druhé části, pokud tedy využijete tohoto propojení, ale myslím, že je to hezký nápad a zpestření celého tohoto prostoru vyhrazenému pro kola. Abych také nezapomněl, tak tyto menší traily mají doplňkově i kamenné části, které jsou rozhodně unikátní :-). Jednou touto částí je obří kámen, který Vám nabídne sjezd ze dřevěných lávek, které jsou z těch jednodušších, ale na konci jsou zpestřeny právě tímto obřím balvanem :-). No a druhá kamenná část je delší kamenná zahrádka, která vaše technické znalosti také rozhodně prověří. Kopíruje konec lehčí dřevěné části, a je vedena pod její výškou.  Může docela i zajímavě vypadat (třeba na fotografii) když jedou dva jezdci a jeden po dřevěné části, a druhý to dává po kamenné zahrádce pod.

To je dnes již téměř vše, a ještě vás ke konci tohoto článku pozvu na video, které jsem pořídil přímo na místě a v záběrech uvidíte celý areál v jeho velkoleposti :-D.

A toto jsou dnes již opravdu poslední řádky, kterými se s vámi rozloučím a budu se těšit zase někdy příště, u prozkoumávání té naší Bajkové republiky :-). Takže ZDAREC BAJKUJEC a budu se těšit :-).