38.

25.08.2022

PUMPTRACK NEMOJOV

Nazdar moji milí Bajkujáci :-). V tomto článku se půjdeme podívat zase na nějaký zajímavý sportovní cyklo areál, který se někde postavil, anebo již nějakou dobu stojí a já ho se svým projektem objevil poprvé. Protože rozhodně všichni znáte město Trutnov, tak tento článek začnu tímto místem, protože připadá mi to jako dobrý styčný bod. Pokud tedy budete někdy mít cestu do Trutnova a to třeba na místní vyhlášené Trutnovské Traily, tak se podívejte rozhodně po mapě a najděte si místo, které se jmenuje Nemojov. Tahle obec s počtem obyvatel 792 či okrajová část Dvora králové nad Labem, totiž skrývá řekněme ve svém centru velmi zajímavý PUMPTRACK.

Já jsem na tohle místo narazil doslova náhodou a to, když jsem ještě se dvěma mladíky prozkoumával okolí právě Dvora Králové nad Labem. Když jsme tento průzkum uskutečnili, narazili jsme i na další velmi pěkné místo, které vám může tento výlet za hezkým pumptrackem dost zpříjemnit. Nedaleko se nachází přehrada s naprosto pohádkovým názvem LES KRÁLOVSTVÍ. Pokud by jsme, ale na tento výlet koukli i z druhé strany, tak tato přehrada ležící kousek od Nemojova, je také vlastně docela dost dobrý bod na začátek výletu. Zde se skrývá i několik zajímavých občerstvení, které můžete využít ke svému osvěžení, a to před začátkem a nebo po konci výletu. Tímto bodem si můžete tento výlet určitě dost zpříjmenit:-). Však zpátky k PUMPĚ :-)

Na tomto pumptracku, který je volně přístupný a leží řekl bych ve středu této obce, naleznete jak to bývá několik těch poháněcích vln, k tomu jsou samozřejmě připraveny nějaké klopenky, a celý tento cykloplácek leží kompletně v krásné příjemné přírodě. Je vybudován na hezké rozlehlé udržované louce, kde kolem jsou další hřiště (především pro děti), nedaleko je i les, kam se můžete vydat po ježděn í na kondiční procházku...atd. Celý tento pumptrack je vybudován jako hliněný, či štěrkový a tak kdo nemá rád asfaltové, rozhodně zde najde své. Pokud se nebudete chtít již někam vzdalovat a řeknete si, že by bylo dobré se najíst a napít, tak hnedka naproti je velmi příjemná restaurace, kde můžete ochutnat i místní specialitky z kuchyně, nebo i velmi dobré nápoje. Pracuje tu velmi milá dámská obsluha (tímto díky za milé chování) a vládne tu domácí pohoda. 

No a když si zajezdíte, třeba na přehradě vykoupete a poté se vrátíte, a dáte si dobrou večeři v místní restauraci, tak se už jen zbývá někde vyspat. Kdo třeba s kolem cestuje často a rád, tak ho občasné přespání někde venku na trempa prostě nevyhnutelně potká. Já jsem samozřejmě jak mám ve zvyku, tohle bikepackingové přespání uskutečnil a to právě na jedné z odvrácených stran vytvořený klopenek :-). Večer, když už začala být tma jsem jednoduše na druhé straně jedné klopené zatáčky položil karimatku, spacák, uzamkl kolo a dobrou noc. Vždy se snažím všude chovat tak, abych zbytečně prostor nějak neponičil, nezanechal zbytečně po sobě nějaké stopy po přespání a podobně. Věřím tomu, že když si lidé dokáží vyjít takhle vstříc, tak potom přespání na tokových to místech není pro obec, místní obyvatele a ani cyklistu žádný problém. Závěrem tohoto článku, vás ještě pozvu na vytvořené video z tohoto místa. 

To je dnes již opravdu vše. Já doufám, že se Vám povídání a fotky i video líbili, a že se spolu sejdeme zase někdy příště. Takže ZDAREC BAJKUJEC a budu se těšit.