4.

24.05.2021

ČPDH ROK - IT - NICE NAD JIZEROU 2021

Trvalo to takovou dobu, nemohli jsme se dočkat, až se nám náš sen a touha konečně vyplnili. Začalo se totiž po dlouhé době a hlavně strachu jak to vlastně všechno bude, závodit i v ČR a musím říci, že to bylo pěkně od podlahy. Sešla se jak kupa závodících, celkem i zajímavé různorodé počasí, ale i na takovou úděsnou republikovou situaci několik desítek diváků, kteří to s těmi kravskými zvonci sakra umí :-D. Skákalo se, jezdilo se rychle jak na dálnici, padalo se, ale hlavně se to všem si myslím pořádně líbilo a všichni si to dost užili. No a nyní již dost nadšených slov a pojďme se podívat na to pěkně popořadě.

Jak už to tedy bývá, závody začínali prvními víkendovými dny a to pro někoho třeba už pátkem večer, ale pro většinu bych řekl sobotou. Sobotní den pro tyto závody patřil bezesporu tréningům a seznámení se s tratí. Co se týká tratě, tak jestli jsem vše postřehl správně, nějaké větší zásahy nebo třeba veliké přestavby na poslední chvíli neproběhli a tak kdo tuto trať již někdy jel, nemusel mít strach, že by si na něho pořadatelé vymysleli něco nového. Začínalo se klasicky nahoře na konci lanovky, tratí přes louku a nataženými překážkami v běžném bikeparku, který zde v Rokytnici nad Jizerou můžete najít.

Závodníků se účastnilo opravdu požehnaně, protože startovní listina čítala číslo něco kolem 175 rajdrů. To, že tyto závody budou nabité svědčilo určitě i do posledního místa obsazené parkoviště, které jste mohli míjet při příjezdu či příchodu. I já sám jsem nečekal, že bude takový zájem, ale vše dopadlo doslova na výbornou velikou 1. Byla zde dokonce i zahraniční účast a to jak bývá téměř klasikou, přifrčeli na návštěvu chlapci z KELLYS FACTORY týmu - Rasťo Baránek, Fabry a Adam Rojcek. Trošku si to neodpustím, ale 2 ze 3 jmenovaných získali ve své kategorii ceny nejvyšší a tak to zde českým závodníkům trošku vybílili :-D. Dále zde byla účast i německých barev a tak se opravdu tyto závody, můžeme říci povedli jak se patří. Mít seštelované nádobíčko (myslím tím kolo) na takovou akci je vlastně základem, protože bez seřízeného stroje to moc nejde - o tom vědí své i chlapci přicházející k lanovce viz. foto mladíka držícího své nádobíčko :-D. Rozhodně bych chtěl tímto článkem i poděkovat pořadatelům za tento závod a za to, že nám opět udělali velikou radost :-).

Nedělní den se odjeli kvalifikace, poté nastali samozřejmě finální jízdy a při těchto vlastně nejdůležitějších bojích, se do hry zapojilo i velmi hezky počasí. Celou dobu pečlivě připravená trať, si myslím jezdcům hrála do karet, protože drapáky se mohli do měkké půdy pěkně zarýt a nebylo pro jezdce ani žádné veliké teplo. Však jak jsem zmínil, tak ve finálových bojích přišla na řadu příroda a velmi vydatnou dešťovou i kroupovou přeháňkou se zapsala do historie tohoto závodu. Myslím, že se snad ani kvůli počasí průběh nezastavoval, a závodící se do bojů pustili hrdě po hlavě. Celou trať odjeli v plné parádě i přes tuto celkem tvrdou překážku :-). Chlapci jako respect :-).

Když bych Vám měl vyjmenovávat kdo všechno skončil a na jaké pozici, tak zde budeme opravdu dlouho a tak vás pomocí tlačítka pod textem převelím na stránky závodu, kde se to pohodlně vše dočtete.

Zde je ještě doplňkové video, které se musím říci povedlo (si myslím) a nová zakoupená kamera se osvědčila + tlačítko na skupinu, kde najdete dalších spousty fotografií :-) 

To je zde na stránkách k těmto závodům ode mne vše a jak říkám vždy, tak doufám, že se Vám článek a fotografie líbili, a že se spolu sejdeme opět zase příště u pořádného závodění v té naší BAJKOVÉ REPUBLICE :-D