43.

27.04.2023

BEYOND BLUE

Konečně zase něco pro normální lidi, kteří také občas rádi nějaký ten odpočinek. Jak dobře víte, tak se celkem často na tomto projektu snažím propagovat firmu EPIC GAMES, která lidem nabízí spousty herních titulů zdarma, a jedním z nich je i tato naprosto super výzkumná a příroďácká hra s názvem BEYOND BLUE.

Dle úvodního obrázku Vám jasně dojde, že se zde budete potápět a to asi i se zvířaty, a to je rozhodně více než lákavé. Ano přesně je to tak, protože vaše role v této hře je mladá žena MIRAI, která se tak nějak snaží nést tradici v zálibě moře. Rodina byli velmi známí DEEP DIVEŘI či FREE DIVEŘI, a tak se dcera možná trošku jiným způsobem, ale snaží se v roli moře milujícího člověka pokračovat. Jako podvodní průzkumnice řeší různé problémy, které se při odehrávání příběhu dějí a zároveň se snaží zkoumat i řekl bych velmi hezky zpracovaný podvodní svět. Po pár desítkách minut Vás možná i napadne, že občas tato milá potetovaná žena je vlastně nějaká aktivistka, ochránkyně přírody, či něco podobného a já bych řekl že ano, že je to přesně tak. I když zde provádí výzkum veškerých podvodních živočichů, a tak prvotní myšlenka celé hry je vlastně dobrodružné se seznámení s tímto mořským světem (vědecký výzkum), nic jak se říká není jen jednostranné. Její sice malá, ale rozhodně funkční a parádní základna hluboko pod vodou, je vaším na všechny mise domovem, vysíláte zde s vašimi kolegy a známými, kteří se vám snaží v některých situacích pomáhat, a máte zde také uskladněny všechny své vychytávky, které používáte ke svému výzkumu.

Když bych to měl přiblížit tak nějak v jednoduchosti, tak z domečku vyplavete v naprosto parádním neoprenu, který nabízí 3 různé varianty podsvícení, s dronem, který vypadá jako malá Manta, a bez nějaké zbytečné zátěže si vyplavete na širé moře a průzkum :-D. Rozhodně mi musíte dát za pravdu, že svět kolem je velmi hezky zpracovaný a plavání třeba i se žraloky Vám musí dopřát rozhodně luxusní zážitek. Když v dáli uvidíte obřího Vorvaně, tak možná na začátku ani nebudete věřit vlastním očím, a přiblížit se k němu na nejmenší vzdálenost, na kterou to jen jde není žádný problém. Chvilkami je tato hra opravdu dost fascinující.

Jak vlastně tato hra tak nějak probíhá? Nejde jen o to, že si zaplavete v otevřeném světě, můžete si to řekl bych i dost užívat, ale vždy po opuštění vašeho obytného batyskafu musíte prvotně vyhledat sledovací bójku. Po připojení si naleznete cíle, které je potřeba prověřit, oskenovat a nebo nějak opravit. To je krok číslo 1. Poté se postupně vydáte vyhledávat dle jednoduché navigace přímo na obrazovce označené cíle, a s nimi tedy plníte individuální úkoly. Občas, jak jsem již zmínil to není jen průplav růžovou zahradou, ale jsou zde i rušivé elementy, které třeba živočichy děsí, znepříjemňují život a bůh co ještě. Takže jste v tuto chvíli takový strážce místních vod :-).  

Každopádně na vaší straně nyní leží veliká zodpovědnost, kterou nesmíte jen tak pustit k vodě :-). Co se týká třeba HW požadavků, tak na dnešních nových pc tuhle hru rozchodíte řekl bych hravě, však starší sestavy by možná s náročností mohli mít malinko potíže. Dobře tedy před instalací pročtěte vyžadované požadavky a všechny důležité informace.

Také jsem si v redakci tuto hru zahrál a to tedy s velkým nadšením. Mě osobně to připadá dost relax a když je venku ošklivo, tak můžete v moři plavat jak dlouho chcete :-D. Pojďte ještě mrknout na video z hraní a to již bude dnes vše.

Takže zdarec bajkujec herní mazec a budu se těšit zase příště.