4.

25.02.2024

U STŘÍBRNÉHO JEZERA

Konečně bylo možné vymyslet nějakou zajímavou akci, která přinese další články do těchto cyklonovin. Tato výprava/cesta směřovala do Moravskoslezkého kraje, a přímo do okresu města OPAVA. Když jsem s magazínem do těchto divokých :-) končin cestoval, bylo rozhodně potřeba zajistit i nějaké ubytování, protože dát to v dešti na BAJKPACKING, není úplně ta varianta, kterou bych pro příjemnou cestu volil. Zkusil jsem tedy nažhavit telefonní aparát, obvolal jsem pár místních ubytování, a zkusil štěstí. Nakonec vše dobře dopadlo, a domluvila se spolupráce s UBYTOVNA\PENZION U STŘÍBRNÉHO JEZERA. Tato destinace k turismu a  jízdě na kole jen vyzívá, a tak jsem samozřejmě neváhal, a tuto spolupráci vzal. Pojďme se podívat, jak zde ubytování vypadá a co za zaplacenou cenu dostanete. 

Když do OPAVY dorazíte, rozhodně najít ubytování Vám nebude trvat příliš dlouho, protože tyto prostory se nacházejí cca 1 - 1,5 km o hlavního tahu BRUNTÁL - OPAVA. Pokud však nedáte na mapu, zeptejte se místních obyvatel kde najdete STŔÍBRNÉ JEZERO, a najít ubytování je poté opravdu jednoduché.     

Jak prostory a ubytování vypadá? Po překonání vchodových dveří Vás přivítá botník, který můžete využít na svou obuv. Když máte boty z ježdění třeba zablácené, a pokud zde bydlíte déle, můžete zde nechávat i přezůvky. Hovoříme o ubytování na ubytovně. Po malé předsíňce, která Vás uvede do dalších prostor, uvidíte dveře kanceláře. Zde sedí pan vedoucí Krečmer, se který se vše domlouvá. Zde se dojdete zahlásit, vyzvednout klíče, a také zde poté klíče odevzdáváte. Po pravé straně před kancelář/recepcí najdete kuchyňku, toalety a sprchy. Zde můžete po náročném dni dát svému tělu trošku klidu, a připravit na zbytek dne. Když se vydáte doprava, budete pokračovat chodbou, kde jsou rozmístěné pokoje k ubytování...najdete zde cca 10 pokojů. Na tuto spolupráci byl darován pokoj číslo 3. 

Nyní se již pojďme podívat, jak to vypadá na 3 lůžkovém pokoji, a jaké pohodlí tu za 250 Kč dostanete.  Pokoj je vybaven standardním vybavením...postele, noční stolky, stůl, příbory, skříň na šaty, malá lednička a TV. Na první pohled Vás jistě napadne, že se jedná možná o ubytovnu spíše pro dělníky, firmy a podobné, a ano i tak tomu je. Samozřejmě záleží, na jaký pobyt to zde chcete využít, a tak zde mohou bydlet jak pracovníci, tak i turisté. V nabídce pokoje jsou celkem obyčejné postele, které nenabízejí nějaký luxus, ale po denním putování Vás jistě potěší, že máte kde složit své tělo. Povlečení a čistota postele je určitě postačující. Povlečení je vyprané, voní a i místnost je po úklidu opravdu příjemná. Paní uklízečka se zde snaží...je sice trošku moc akční, ale svou práci zastane dobře :-).

Když se podíváme ještě po další vybavení, tak je zde k dispozici skříň, která nabídne jak přihrádky, ramínka, prostor třeba na bundy a 3 šuplíky. Zde je další prostor, kam můžete uložit své vybavení, oblečení, bagáž  a podobně. 

Výbava skýtá i kuchyňský stůl, kde jsou k dispozici také příbory. Je tedy výhoda, když si přivezete vlastní jídlo, nemusíte nad příborem moc přemýšlet. Dále je zde i malá lednička, a nad každou postelí i věšáky. Tyto věšáky slouží k dalšímu umístění oblečení, ručníku a věcí, které je potřeba nechat větrat, aby uschly, atd...

To je z písemného představení asi vše a myslím, že pokud budete hledat opravdu levné a celkově pohodové ubytování při cestě, tak volba je opravdu jasná. Je tu ještě penzion, který vychází na 300Kč za osobu, ale ten si kdyžtak budete muset obhlédnout sami. Nyní Vás pozvu na video reportáž z místa, a tak budete moci vidět tohle bydlení ještě na dalších záběrech. 

To je dnes z kategorie zajímavého ubytování opravdu vše, a budu se těšit zase někdy příště. ZDAREC BYDLEC BAJKUJEC a budu se těšit :-).