45.

04.06.2023

MIDNIGHT GHOST HUNT

Nazdarék moji milí Bajkujáci od klávesnic a ovladačů :-D. Před začátkem víkendu jsem informoval, že by bylo možné navštívit akci v retro herním muzeu ARKADEHRY v Červeném ˇÚjezdu, protože pořádají setkání fanoušků starých SEGA konzolí. Bohužel kvůli vytíženosti a díky tomu, že mám opravdu jen jedno zdravý, jsem tuto akci odvolal. Však ale nemusíme klesat na mysli, protože již poněkolikáté vás pozvu na stránky a aplikaci EPIC GAMES, kde si můžete zadáčo stáhnout hru, a tak si užít nějakou tu zábavu u sebe doma. Dneska se vydáme po stopách neviditelných bytostí, které se schovávají po různých temných koutech, sledují nás jako převtělená energie do různého kusu nábytku, a vyčkávají na svou možnost zaútočit. Není to ale naprosto jednoznačné, protože i vy se můžete v této hře vydat směrem LOVCE, anebo právě DUCHA :-D.   

Pokud bych měl nějak začít jak tuto hru přiblížit a malinko ji představit, tak i když to bude vypadat jako super příběhová záležitost, tak tomu tak bohužel není. Já sám sem tím byl trošku zaskočen, protože již samotná zápletka dává rozhodně možnost tomu, tento příběh pěkně rozvinout a hlavně se nejedná o nějakou napodobeninu komerčního zpracování KROTITELÉ DUCHŮ neboli GHOSTBUSTERS. Jedná se o MULTIPLAYER gamesku, kde se jak jsem již řekl vydáte na stezku LOVCE DUCHŮ, anebo si můžete užívat neviditelnost jako DUCH, a snažit se tak lovcům škodit, ublížit a přežít stanovený čas, který je na boj vždy vytyčen. Co možná trošku předběhnu je i vybavení, které si na duchy můžete zvolit a není tomu jinak, než že dostanete naprosto dalo by se říci postapokalyptické zbraně, radar a další různé varianty, jak se jako lovec můžete se zlobivými duchy vypořádat. Pokud budete bojovat jako duch, tak sice nedostanete žádné hmotné zbraně, ale také to nějaké ty své výhody má :-D.     

Pojďme si nyní pěkně popořadě říci, jak se hra ovládá, co vše si můžete navolit a najít, a jak se pustit do pořádně strašidelné akce, která vás bude řekl bych celkem bavit. Začněme od hlavního menu, kde najdete kompletní nabídku toho, co si na hře můžete změnit, nastavit, anebo rovnou spustit. Na levé straně máte přehledný výčet toho, jaké možnosti jsou Vám dány k nabídce. Od návratu do počáteční obrazovky (HOME), přes nastavení profilu, tutorial, a samotné nastavení herních parametrů grafiky, ovládání, zvuku, atd...Nakonec úplně dole najdete možnosti spuštění, a tak se můžete rovnou pustit do bitvy s umělou inteligencí (BOTY), nebo si vyhledat dle polohy svého státu nějaký vytvořený zápas, a tak se připojit do hry k ostatním. Pokud si však vyberete hru již ze SERVER LISTU, tak někdy vás hra již nenechá vybrat, za jaký tým chcete bojovat, protože většinou všichni chtějí duchy lovit, než být loveni. Tahle věcička se Vám vyskytne ve spousty hrách, které jsou multiplayer charakteru, takže čím dříve se přihlásíte, tím dříve máte více možností.

Než ještě hru spustíte, určitě se budete chtít povrtat v nastavení grafiky, protože si zahrát pěkně v plné palbě je prostě pohoda. Již při prvním spuštění se zdá, že tento herní titul nebude nijak extra náročný, a od začátku mi vyskočilo nastavení na ULTRA. Nemám počítač, který je za několik desítek tisíc a tak si myslím, že takový střed co dnes koupíte v obchodech, Vám při hraní udělá určitě radost. Hra je tedy nainstalovaná, seřízená a jediné co zbývá je kliknout na QUICK PLAY. Hra Vám automaticky vyhledá zápas a vytvoří bojové podmínky, a jediné co zbývá již Vám, je několik desítek vteřin počkat až se hra spustí. Tento moment naštěstí není nijak hluchý moment, a tyto vteřiny jsou vyplněny vtipnou animací, jak se svými druhy jedete v dodávce na místo, kde budete duchy vyhlazovat. Hraje Vám po cestě super diskotéka a prostě je to dost kůůl :-D.

Jakmile uběhne daný čas na spuštění, jste do hry přihlášeni a můžete začít. Otevře se herní aréna a vy pomocí zbraní, které jste si před spuštěním zvolily se pouštíte do hry. Pokud vám popíši průběh z pozice lovce, tak jako první držíte v ruce nejspíš RADAR a hledáte dle síly signálu energii entity. Je to celkem jednoduché, protože ukazatel vás opravdu jednoduše naviguje, a i díky zvukovému signálu poznáte, ze kterého nábytku jde energie nejvíce. Poté již stačí jen přezbrojit a entitu zničit :-D. Je k dispozici i spousty různých herních prostředí, takže se úplně nemusíte bát, že se hraje pouze na jedné mapě. Však věřím, že po nějaké době si člověk vše načte téměř z paměti a mohlo by se i stát, že se vám hra trošku ohraje...to se ale při hraní podobných her stává. Mapky se okoukají a stanou se trošku ohrané. Však tajemná šála, která je kolem této hry obtočena, je bych řekl celkem zajímavým a poutavým nápadem.

Nějak zbytečně detailněji již dále hru rozebírat nebudu, protože přeci jen je nejlepší, si to zahrát sám a vydět o co go :-). Ke konci vás ještě pozvu na vytvořené video, kde můžete vidět průběh ze hry a udělat si tak vlastní představu, jestli by vás lovení duchů zaujalo :-D

To je dnes z GEJMS KOUTKU vše a já doufám, že se Vám krátké představení této hry líbilo, a že se spolu sejdeme zase někdy příště. Takže ZDAREC GEJMEC BAJKUJEC :-D.