48.

14.06.2023

Shadow Tactics - Blades of the Shogun

Vítám vás u nového článku v oblasti herní zábavy, a dnes se půjdeme podívat trošku zpětně nikoliv na novinky, a to na hru s názvem SHADOW TACTICS. Já se nebudu u této hry nějak moc rozepisovat, protože proto tento článek nevznikl, ale použiji hezké přiblížení přímo z wikipedie, kde je hra řekl bych dosti dobře popsána. Pro vás od magazínu bude důležitější část a tím je video. Pokusil jsem se zakoupit webovou kameru a tak je hra na videu doplněna i obrazovým komentářem při hraní. Já osobně mám tuto hru již dost rozehranou a tak můžete na videu vidět i misi, která přijde po dlouhých hodinách hraní :-).

Popis z wiki: Hra se odehrává ve feudálním Japonsku . Šógun po letech války sjednotil Japonsko . Objevil se však tajemný vojevůdce známý pouze jako "Kage-sama", který ohrožuje stabilitu země. Shogun se obrátí na Oshiro Mugena, samuraje v jeho službách, a pověří ho, aby odhalil Kage-samovu pravou identitu a postavil ho před soud. Mugen následně naverbuje čtyři další spojence, aby mu pomohli: Hayato, cynický ninja; Yuki, chytrý, zvídavý mladý vyděděnec a zloděj; Aiko, ženský ninja a Mugenův milenec; a Takuma, zkušený ostrostřelec a alchymista.

Skupina vyšetřuje zkorumpovaného daimjó Lorda Yabu, podezřívá ho, že je Kage-sama kvůli jeho účasti na výrobě a pašování nelegálních zbraní, ale když se Mugen rozhodne nechat ho zavraždit bez šógunova svolení, spustí to vzpouru vojáků loajálních bývalý spojenec šóguna, generál Okkoto. Šógun pokárá Mugena za unáhlené jednání, ale přesto mu dovolí vypořádat se s Okkotem. Poražený generál spáchá seppuku s Mugenovou pomocí poté, co skupině poskytne mapu, která vede k tajnému tábořišti v bažinách, kde se skrývá Kage-sama.

Skupina jde zatknout Kage-sama, ale rychle zjistí, že jejich cílem je návnada a "tábor" je past: skutečným Kage-sama není nikdo jiný než lord Noboru, šógunův mladší bratr a pravá ruka. Noboru odhaluje, že je proti mírové vládě svého bratra, protože se obává, že válečníci jako on budou zastaralí. Hodlá se chopit moci a uvrhnout Japonsko zpět do nekonečné války. Noboru drží Mugenovy společníky jako rukojmí a nutí samuraje, aby ho dovedl do tajného útočiště Ryunosukeho, šógunova dědice, a Noboruův syn Masaru Ryunosukeho probodne mrtvého. Mugenovi společníci uniknou ze zajetí, ale vinou sužovaný a zneuctěný Mugen spáchá sebevraždu, i když ne dříve, než mu Aiko řekne, že rodí jeho dítě.

Poté, co se Noboru dozvěděl, že Mugenovi společníci přežili, přesvědčí šóguna, že zabili jeho syna; aby očistili svá jména, skupina unese Masaru z lázní v Kjótu a proplíží se kolem šógunových mužů, aby ho osobně předali svému nadřízenému. Masaru se snaží lhát, ale šógun, který si všiml, že jen on a Mugen věděli o úkrytu jeho syna, ho donutí říct pravdu. Skupina nechala Masaru usmrtit za jeho zločiny a infiltrovala Noborův hrad. Když zaženou Noboru, pokusí se o sebevraždu. Hráč si může vybrat, zda ho to nechá udělat, nebo ho popraví sám.

Po pomstě Mugena jsou čtyři soudruzi propuštěni ze služby šógunovi a jdou svou cestou. Aiko později porodí Mugenova syna, kterého šógun adoptuje jako svého dědice, čímž jeho odkaz přetrvá.