49.

17.06.2023

KARDS - The WWII CCG

Moji milí pařanský Bajkujáci :-). Pojďme se podívat v tomto článku jen tak zlehka po nějaké hře a to ne po žádné akční střílečce, anebo nějaké dobrodružné skákačce, ale pojďme zkusit trošku jiný obor :-). Naprostou náhodou jsem objevil na platformě STEAM - stáhnout se dá zdarma - karetní hru z válečného prostředí, kde se snažíte klasickým způsobem formou přebíjení zničit základnu a vojenskou sílu svého soupeře. Protože má dnes dokonce svátek ADOLF :-D a nejznámější z Adolfů je jen jeden - ten nejoblíbenější z Německa - tak si to krásně můžete rozdat třeba USA proti GERMANY a vyprášit Němcům pořádně kožich :-D 

Co se týká ovládání této hry, tak v tomto směru je to snad nejsnadnější jak to může být. Používáte při hraní pouze myš a jedno tlačítko na ní. Dostáváte z balíčku karty, které nesou různé obrázky vojenské techniky, vojsk, atd...a každá karta má určenou nějakou hodnotu síly a obrany. Karty si na začátku nevybíráte, ale během hry Vám jsou nejspíše počítačem (prostě automaticky) rozdávány z balíčku (ne však vždy, jsou i varianty začáteční výměny). Možná by bylo lepší a zajímavé, když byste si na začátku boje mohl vybrat třeba 5 karet, které při hře budete používat, ale takhle je zase zaručeno, že karty chodí náhodně a tak je hra možná i napínavější.

Karty mají tedy každá nějakou hodnotu, a dle toho se poté vyvíjí celý boj. Když používáte karty proti soupeřovým, buďto je jedním tahem rovnou zničíte, anebo karty oslabujete až k jejímu konci. Občas Vám během hry přijdou i nějaké bonusové karty, které Vás nějak podpoří ve vašem boji. Buďto přidají hodnotu obrany, nebo dostanete tah navíc a podobně. určitě i sledujte postranní hodnoty, které pro vás jsou důležité v levém spodním rohu, protože dle toho se budete při hře také řídit. Každá karta má i nějaké své označení, dle kterého Vám odebírá tuto hodnotu a tak je dobré takticky nakládat s tím, jakou kartu vyložíte a podobně.

Velmi hezky je u této hry zpracované herní prostředí a vůbec celkový styl této hry. Karty jsou dosti živé a tak můžete při boji vidět přímo použití zbraně, kterou tato karta nese - máte kartu s tankem a tak z karty je za zvuku odpovídající dané zbrani vypuštěn projektil a poté následuje výbuch na kartě soupeře. Karty jsou prostě dosti zábavné a tak se můžete zabavit na několik hodin :-) Tento článek je již nyní u konce, ale ještě Vás pozvu na video, kde se můžete na průběh hraní podívat :-). Zbytek je jen na vás, a vašem vojenském tažení k vítězství....ještě abych nezapomněl, tak hru si můžete užívat procházením kariery, plněním úkolů a podobně. 

To je z tohoto krátkého náhledu vše a já se budu těšit zase příště. Takže ZDAREC PAŘEC BAJKUJEC :-D.