5.

04.11.2021

VYCHYTANÁ ZAHRADA a KOLO ŠTĚSTÍ

Zasláno od čtenářů - děkuji

V jednom z předešlých článků kde jsem se snažil přiblížit, jak je možné si zkrášlit cyklodoplňky nebo nábytkem své okolí a domácnost, tak zde se podíváme podobným směrem. Jeden z diváků\čtenářů se pochlubil svou prací, kterou se -inspiroval\pustil uzdu své kreativitě- při vytváření vlastního designu zahrady. První věcičkou, kterou rozhodně chtěl mít na zahradě, tak byl tedy nějaký cyklo doplněk. Začal prý vymýšlením, kam umístit staré vypletené kolo, které před tím obyčejnou bílou barvou natřel. Pokusil se tedy nejdříve zbavit tento komponent rzi a nečistot co to jen jde, aby barva dobře přilehla, ale opravdu jen tak co síly dovolí. Přeci jen je to do venkovních prostor, a tak přehánět nějakou velikou pečlivost opravdu nechtěl. 

Po přemýšlení co s kolem tedy provede bylo nejdříve zamýšleno, že jej umístí na stěnu zahradní chatičky, kde by postupem času doplňoval další, jako by to mělo být ze starých loukoťových kol (viz. předešlé foto) - jak to bývá na zdech starých roubenek nebo stodol. Po rozmýšlení navrtávat stěny chatičky, aby dával prostor usídlení se hmyzu za dřevem (vosy, sršně), od tohoto nápadu odstoupil a našel další myšlenku. Co takhle udělat z toho dekoraci normálně do prostoru, aby dílko mělo svoje vlastní místečko a osobitý design :-). Ve starém dřevě pod chatou našel celkem hezký a přírodně vypadající kmínek, či totemek a to bylo přesně co chtěl - jasně, to bude ono si řekl :-). Kolo připevním na tenhle totemek a bude se sním moci otáčet, a může posloužit i na nějakou hru jako kolo štěstí - pokud se bude grilovat :-) Nápad byl tedy na světě :-)

Nezbylo tedy nic jiného, než se pustit do přípravy a práce. Vytvoření prý nebylo nic těžkého, protože kmínek se opracovávat nebude, ten zůstane naprosto přirozeně - žádné lakování a uměle vypadající dřevo :-D Tomu to stylu se musí hrozně smát, jak vypadají dnešní moderní zahrady - dřevo bez kůry, nalakované a nebo na první pohled uměle vypadající :-(. Takže bylo jasné co se bude vyvářet, a tak popadl do ruky vrtačku a pustil se do díla. Nejdříve se navrtala menší, potom větší, až největší odpovídající dírka do tohoto kusu dřeva, aby vlastně zadní osa náboje krásně do totemku zapadla. Prý byla ještě jedna možnost, která zněla - celý kus dřeva provrtat a místo osy náboje dát dlouhý stejně široký šroub, který by se na druhé straně dřeva přišrouboval a vlastně by to vše mohlo držet trošku lépe. Nakonec se ponechalo tak, že do zdířky, která byla jen o malinko menší než šíře osy toto kolo natloukl kladívkem, a tak si celkem hezky kolo do navrtané díry sedlo.

Jak již bylo řečeno, protože s kolem se dá otáčet, může při dobrých okamžicích posloužit třeba jako herní pomůcka. Na jednu stranu dáte třeba ANO a na druhou NE pomocí přilepených lístečků, a můžete si pokládat různé úkoly a otázky. Z cyklo doplňku na zahradu je rázem i užitečná věc :-D No a to je dnes z brouzdání za výtvory s cyklo tématem vše a jak říkám vždy, tak doufám, že se Vám povídání a fotografie líbili, a že se sejdeme zase někdy příště při pátrání po něčem zajímavém :-). Takže ZDAREČEK BAJKUJEČEK ZAHRADNÍČEK :-D a budu se těšit zase příště.