5.

01.05.2024

AUTOCAMP ZÁTIŠÍ

Milí Bajkujáci :-), konečně se venku otepluje, časy vypadají opravdu na lepší a tak je jasné, že Vás rozhodně bude i lákat někam vyrazit. Když člověk cestuje na kole, s kolem, anebo veze kolo v závěsu, rozhodně asi nebude chtít spát v nějakém luxusním apartmánu, ale bude chtít zažít pěkné přírodní dobrodružství jak se patří. K tomu máme k dispozici v ČR spousty pěkných přírodních kempů, a jedním z nich je nedaleko města Harrachov AUTOCAMP ZÁTIŠÍ. Tento kemp se nachází na okraji města Jablonce nad Jizerou, a když odsud pojedete směrem Rokytnice nad Jizerou, anebo právě Harrachov, rozhodně ho budete míjet...ceduli na odbočení uvidíte přímo u cesty.

Když ceduli neminete, odbočíte a přijedete ke kempu, který se nalézá přímo vedle toku řeky Jizery (řeka lemuje silnici směr Harrachov), tak Vás uvítá menší budova s recepcí kde se pro ubytování můžete zahlásit, ale také zde najdete vysvětlivkové tabule, které představují místní okolí a tok řeky. Jedna z těchto tabulí je velmi hezky ztvárněna především pro vodáckou část turistů, a popisuje zajímavosti toku, jeho sjízdnost a vše, co bychom před cestou měli alespoň v základu vědět.

Po registraci na recepci, se můžete vydat do prostoru kempu. Zde Vás čeká cca 15 obytných chatiček, které nabídnou 4 - 5 lůžkové ubytování, ale také je možnost zde stanovat, anebo parkovat s obytným vozem. Prostor kempu bych řekl, že patří k těm menším, ale i tak je zde příjemný prostor pro pobyt. Když chcete vyrazit třeba do Rokytnice nad Jizerou a jejího BIKEPARKU, anebo do Harrachova na PUMPTRACK, je to naprosto ideální ubytování. Obě tyto destinace jsou odsud totiž opravdu nedaleko, a tak můžete klidně vyrazit na kole.

Pokud sem vyrazíte i s těmi nejmenšími v rodině, tak i pro ty, je k dispozici nějaké to vyžití. Naleznete zde dětské prolézačky, a jednoduše shrnuto, dětské hřiště, které si jistě rády užijí.

Den a cestování máte za sebou a tak nezbývá, než také večer zasednou k ohni, a něco dobrého si opéct. K tomu zde slouží tábořiště, kde najdete kamením obehnaný prostor pro vytvoření ohně, nějakou tu lavičku, a celkově to tvoří příjemný koutek k odpočinku.

Přes tlačítko se dostanete na www stránky autokempu, najdete ceník, služby a další důležité věci.

Když jsem s magazínem tento kemp navštívil, tak bylo ještě zavřeno, a tak jsem zmapování vytvořil opravdu jen průletem :-). Chatičky, koupelny a další věci, které byste rádi viděli neukáži, a tohle již zbyde bohužel na vás :-)...najdete na www stránkách kempu, viz tlačítko výše. Však ještě je vytvořena video reportáž, kde se můžete podívat na další záběry z tohoto místa a tak mít trošku větší přehled.  

To je z tohoto článku již opravdu vše a doufám, že se Vám alespoň toto krátké představení líbilo, a že se sejdeme zase někdy příště. ZDAREC KEMPEC BAJKUJEC a budu se těšit.