5.

19.04.2022

ELECTRA - RAT FINK 3i METAL FLAKE GREEN

Majitel tohoto stroje je kadeřník\holič s přezdívkou TLUSŤOCH :-D

Nazdárek moji věrní chopper custom Bajkuáci :-). V tomto článku jak napovídají fotografie, se opět po nějaké době dostáváme k vyprávění o super bajku, který se mi při cestování podařilo ulovit. I když tento chopper není focen třeba na druhé straně republiky nebo dokonce světa, ale naskytla se mi ta možnost od pracovníka v Barber shopu Grandi Fratelli v Hradci Králové, tak i tak mám velikou radost, že mohu tento článek\|recenzi sepsat, a nabídnout Vám k vidění opět doufám něco zajímavého. Pojďme tedy na to, protože o tomto chopperu jsem ještě nepsal a tak se i já sám dost těším :-).

Začnu asi tou nejjednodušší cestou a opřu se o to, kdo vlastně tohle kolo vlastní a proč? Pokud budete někdy projíždět Hradcem Králové, zastavte se třeba jen na kávu nebo nějaký koktejl v Barber shopu Grandi Fratelli, a zde můžete i potkat majitele tohoto stroje - přezdívkou TLUSŤOCH. Možná ho zde potkáte v kšiltovce, bez kšiltovky, ale dle hezkých buclatých oblých tvarů, ho poznáte asi nejjednodušeji :-D. Živí se zde jako jeden z několika pracovníků střihem moderních účesů, úpravou vousů a „všeho ochlupení na těle“ :-D. No a proč člověk, který pracuje v takovém holičství vlastní tento cruiser? Jednak je to z toho, že se mu tento styl velmi líbí a má k tomu rozhodně kladný vztah. Druhá věc je taková, že rád má bezesporu originální věcičky a tím tento stroj rozhodně bude. No a třetí bod proč ho vlastní je ten, že když nemusí být v práci a poslouchat svého šéfa, tak velmi rád na tento chopper sedne, jede třeba někam na sraz nebo vandr, a užívá si nespoutané volnosti svého života. Ta třetí varianta je rozhodně velmi blízká i mé osobě, a tak to naprosto chápu :-).

Nyní ale již přikročme ke kolu samotnému a jeho komponentům, které na kole najdeme. Rám je vyroben z velmi lehké slitiny hliníku, a tak i když kolo působí opravdu robustně v rukou řidiče, tak jeho váha je opravdu velmi překvapivá. Měl jsem možnost si kolo vyzkoušet i potěžkat, a tak mohu říci, že od prodejců na stránkách to nejsou jen plané řeči. Pokud by vás zajímalo originál označení rámu, tak nese název 6061-T6 Alloy w/Hydroformed Top Tube. Co se týká designu a barevného provedení rámu, tak jak vidíte, je to pěkně rozpálená divoká krysa :-D. Proč říkám krysa? Ono totiž tento chopper má v názvu výraz RAT FINK a dle překladače, by měla tato slova znamenat KRYSÍ FENKA. Dle mého je možná trošku škoda, že jsou zde spojeny takové 2 styly což jsou plameny a ještě označení „KRYSÍ FENKA“, které se k plamenům si myslím moc nehodí. Buďme ale rádi, že můžeme vidět alespoň něco zajímavého :-D. Pokud by třeba i někoho napadlo, že je to custom doplněk - polepy RAT FINK - tak to vás rozhodně vyvedu z omylu, protože takto polepené a designově provedené kolo koupíte klasicky origo v obchodě. Možná by se hodilo více, když by plameny byli samostatně na jednom kole, a druhý chopper třeba do žluté jako sýr s polepy RAT FINK, ale jak říkám, tohle mi ovlivnit nemůžeme a tak buďme rádi, alespoň za ten kousek sýra co nám firma Electra nabídla :-D. Tento tip se vyrábí v UNi velikosti.

Prvním samostatným komponentem, který je napojen na hlavní rámový trojúhelník je vidlice. K tomuto kolu je použita vidlice Extra Long Triple Clamp Steel, která opravdu na první pohled připomíná doslova pravou chopper vidlici z motocyklu. Barvově chromové provedení, dává milou odlišnost od barvy rámu, celkem i rozsvěcuje přední část a myslím, že díky právě chromové barvě je kolo celkově takové zářivější.

Na vidlici najdeme i připojený světlomet, který nám samozřejmě v nepřízni počasí přijde vchod a ještě musím dodat, že vypadá na kole více než dobře. Opět je zvolena barva chrom, a tak i hezky ladí s celým designem vidlice a přední části.

Když se zaměříme na komponenty použité dále, tak jako první se postupně nabídne přední kolo, ráfek, pneu a vše s ním spojeno.

Začnu od náboje, který najdeme slitinový se 36 dírami. Na tyto kola se většinou nepoužívají ve standardu nějaké speciály, a tak je to klasicky náboj s pevnou osou. Co se týká dalšího komponentu a tím je ráfek, tak zde najdeme Painted Alloy, což je také slitinový komponent. Na ráfek je propojen další komponent a tím je pneumatika - použita Electra Fatty-O 24" x 3. Co je však v této a najdeme to i v zadní části custom doplňek, tak tím jsou bulvy místo čepiček ventilků. Celkem hezký a vtipný detail.

Tak jsme to nějak tak sfoukli téměř vše, ale co jsem vynechal, tak je osazení řídítek a této přední části. Povyskočme tedy kousek nad světlomet a již zde najdeme vlastní hezké doplňky, jako je brašna a deka pokud si vyrazíte na výlet po světě :-). Samotný komponent řídítka, jsou použita Electra Attitude a jsou upevněna v představci Threadless 4-Bolt. Řídítka jsou barvově lazena do chromu, stejně jako vidlice i světlomet. Je to takový celkový komplet :-).

Pokud hodíme očičko ještě o kousek výše, tak se dostaneme na gripy Electra Rat Fink a přehazovací systém grip shift od Shimano - Nexus 3 rychlostní. Gripy jsou vyrobeny nejspíše z napodobeniny kůže, prošívané a s vyšitým logem RAT FINK a plameny. Tento komponent si můžete klidně zakoupit i samostatně, a to myslím na AMAZONU. Úplně poslední součástkou, kterou nejdeme na řídítkách, tak je brzdová páčka k přední brzdě. Na tomto kole je použit brzdový systém pouze v předu (co se týká páčky a nějakých lanek), a tak je ještě dodatečně kolo osazeno v předu čelisťovou brzdou.

No a nyní se přesuňme na další část tohoto chopper biku a tím je střed. Zde toho moc zvláštního nenajdeme, je zde použit jedno převodník, krytý krytem řetězu v barvách rámu, doplněn plameny a opět nápisem RAT FINK. Je zde samozřejmě také umístěn pohon, který funguje pomocí pedálů a ty nesou označení Custom, Tubular Steel 3-Piece. Na tyto kliky jsou nasazeny pedály Electra Retro - pedály jsou již asi měněny a tak jsou použity jiné.

Blížíme se skoro ke konci tohoto představení, a tak se pojďme podívat na poslední 3část tohoto stroje a tím je zadní kolo, náboj, jak je zde kolo uchyceno a v poslední řadě na čem jezdec sedí. Jako u předního kola to vezmu od středu a začnu tedy nábojem. Zde je použit trošku jiný než na předním kole a to díky tomu, že v něm jsou umístěny převody. Jak jsem již zmínil, tak kolo disponuje 3 stupni a obstarala je firma Shimano. Tento systém nese název Nexus. Je to nejčastěji používaný řadící systém, který můžete vidět snad u každého retro, custom, anebo chopper kola. Použitý ráfek, pneu i rozměry jsou stejné jako v předu a tak nebudu zbytečně tyto součástky vypisovat :-). V této části jako originál najdete na velmi hezkém zadním blatníku blikačku, která vás doprovodí při nočních vyjížďkách, aby jste zůstali v bezpečí. Další hezkou částí je zakončení tohoto rámu a vlastně i uchycení zadního kola. Jak vidíte na fotografii, tak rám je zakončen takovými špičatými šavlemi, které vypadají dosti dobře a opět kolu dávají takový pěkný drsný nádech.

Úplnou tečkou na závěr za tím vším je sedátko - tedy sedící oblast :-D Zde je kolo v tomto směru vyladěno do naprostého detailu, protože opět nese design RAT FINK, kde je znázorněn nápis i plameny, a v barvě černo zelené je vše sesynchronizováno. Sedátko samo o sobě vypadá maximálně pohodlně, a to jak je provedeno v barvách a je zde ještě v sedící části vyobrazeno logo, je opravdu velmi pěkné. Zde se firma dost vyřádila. Sedlo je odpružené, pomocí 2 vinutých pružin ve spodní části a tak pohodlná jízda je řekl bych na 100% zaručena :-).

Pro dnešek jsem bohužel vypustil natočení videa, protože jsem toto kolo fotil před cestou do Marovského krasu (byl trošku spěch), ale jak říkám vždy tak doufám, že se Vám představení a fotografie líbili, a že se spolu sejdeme zase u objevování něčeho zajímavého z té naší Chopper, Custom Bajkové republiky :-) Takže ZDAREC BAJKUJEC a budu se těšit zase příště :-).

PS: pokud byste si chtěli kolo zakoupit, dá se sehnat třeba v obchodě Mojekolo.cz - je zde tedy na dotaz -  a cena se pohybuje kolem 22-23 000 Kč