52.

19.10.2023

SKATEPARK TURNOV

Nazdar Bajkujáci, zdravím vás tady těmi řádky a v tomto článku, který nebude úplně jeden z  nejdelších, se půjdeme podívat opět na něco zajímavého. Po delší době zajedeme do města Turnov. Když jsem zde na projektu z těchto míst naposled o něčem psal, tak to byl buď zámek\hrad Valdštejn, nebo to byl pro nás asi známější PUMPTRACK, kolem kterého bylo opravdu hodně věcí v éteru. Dnes se podíváme ještě na jednu novější stavbu, která v tomto městě je, a tím je SKATEPARK. Vznikl řekl bych tak před 3 lety, ale možná i kousek dříve, však již nějaký ten pátek to bude. Velmi hezké je, že původní zde byl mám pocit pouze jeden k těmto účelům postavený konstrukční prvek, a tím byla plechová U RAMPA na autobusovém nádraží. Tu tenkrát zhotovil jeden ze zdejších lidí (samozřejmě aktivní jezdec), a bylo to vlastně mám pocit jediné místo, které zde k těmto účelům sloužilo. Postupem času se začalo přemýšlet nad velikou obměnou a tak se to vše podařilo až do dnešní podoby. 

O vzniku a trošku příběhu tohoto místa jsme si řekli, a nyní bych přistoupil již k překážkám, kde park najdete a vše, co se mi podaří vymyslet :-). Park leží nedaleko již zmíněného PUMPTRACKU, a je součástí Maškovy zahrady. Je to veliký sportovní komplex, který obsahuje jak krytou halu, venkovní aquapark, pumpu, dráhu pro brusle, která celý tento prostor obepíná a vůbec je to zde kompletně celé sportovně pojaté. Samotný skatepark nese rozměry 36x30 m a je vytvořen do takové tvaru trojúhelníku, možná by se dalo i říci trošku jako tvar diamantu. 

K vidění a nabídce je zde celkem dost různých tipů překážek, a dokonce zde můžete najít i řekl bych originální obří rohový rádius, který je i vytvořen do oblouku a tak pokrývá jeden celý roh tohoto plácku. Takový veliký betonový útvar se moc často nevidí, a tak je to dost originální překážka. Možná by se i dalo říci, že je to veliká klopená zatáčka :-).

Dále jsou tu v nabídce různé obdélníkové útvary, které někdy tvoří i několik překážek nad sebou...kolem středu jsou vytvořeny nad sebou 2 hrany, které mohou posloužit třeba místo zábradlí. Když už hovořím o zábradlí, jsou tu vytvořeny 2. Jedno vyšší, které kopíruje i vytvořené menší schodiště, a druhé cca stejně dlouhé, ale za to o dost nižší a tak je dobré i pro začátky.

Kromě velikého rohového rádiusu, zde najdeme ještě rohový řekl bych funbox, který tedy leží doslova na druhé straně od zmíněné veliké klopenky, a poté ještě jeden rádius, který bych nazval jako půl Urampy. Při prvním pohledu by vás tento název nejspíše napadl také...přesně tak to totiž vypadá...viz foto.

No a to je takhle v krátkosti asi vše, ale ještě vás pozvu na video reportáž, kde si můžete tento prostor prohlédnout o dost detailněji. Video obsahuje jak představení s popisem, tak i další záběry.

To je opravdu vše a tak se s těmito slovy s Vámi rozloučím. ZDAREC BAJKUJEC a budu se těšit zase někdy příště.