56.

15.12.2023

PUMPTRACK STŘÍŽOVICKÝ VRCH

Moji milí Bajkujáci :-), jak jsem slíbil, tak se z lokality kolem STŘÍŽOVICKÉHO VRCHU pokusím vyždímat maximum a tohle je poslední článek, který z tohoto bajkerského koutku vyšlu. Rozhodně si myslím, že to je naprosto skvělá motivace na novou sezónu, a tak jsem musel i zdejší PUMPTRACK zahrnout do představení. Pojďme tedy na to :-). 

Střížovický vrch najdeme v Ústí nad Labem „respektive nad Ústím“ a pokud budete hledat přímo místo, tak se ptejte na SINGLETRAILY STŘÍŽOVICKÝ VRCH, anebo na MINI RESTAURACI POHODA. Obě tyto lokality leží přímo kolem tohoto pumptracku, a dalo by se i říci, že pumptrack je umístěn přímo před MINI RESTAURACÍ POHODA. Když pumpu najdete, přivítá Vás informační tabule, kde si samozřejmě můžete přečíst provozní řád, něco kolem KODEXU CYKLISTY a tak zběžné informace k této dráze. Tabule je parádní, hezky prostor doplňuje a je důležitou součástí sportoviště.

Jak jsem se i dozvěděl, tak tento pumptrack stavěli lidé od města Plzeň a přímo parta kolem Tomáše Brožíka. Jestli sledujete trošku 4xcrossovou scénu, tak byste mohli vědět, že právě tohle jméno můžete vidět i na soupisce českého národního týmu v této disciplíně. Jedná se o 2 bratry, kdy bych tedy (doufám, že to říkám správně) řekl, že jeden z nich je trošku aktivnější v tomto směru, ale druhý zase až tolik nezaostává. Když se na jejich dráze v Dobřanech u Plzně odehrává ve spolupráci s Tomáše Slavíkem světová série, která poté vrcholí v Jablonci nad Nisou na JBC REVELATION, můžete vidět závodit bratry oba. Však pojďme přímo k pumptracku, protože to nás bude zajímat asi nejvíce. Jedná se dle mého o pěknou originální dráhu, která není nijak uměle vytvořena, ale podklad by měla být hlína a drobné kamení. Pumptrack je i celkem rozsáhlí, a tak bych řekl, že se ježdění zase až tolik neobehraje.     

Přímo zde není daný směr, kudy se na dráhu vydat a tak můžete zkusit vlastně 2 cesty. Když se vydáte doleva, což je i dle mého rozumnější (jedete poté dle hodinových ručiček), začnete na pár menších vlnkách, které jsou umístěny na kratší rovince...představme si dráhu i tímto směrem, bude to jednodušší. Zde tedy trošku naberete rychlost a ke konci rovinky si můžete vybrat - na vnitřní straně mírné vlnky, anebo na vnější straně menší lavička, a tak máte možnost pěkného skoku. 

Tyto dvě varianty, Vás stejně tak jako tak dovedou do klopené zatáčky, která je pěkně příjemně vysoká, a opět se dá celkem rozumně v rychlosti tento prvek projet. Samozřejmě je jasné, že pokud si dobře najedete a získáte i v zatáčce trošku rychlost, výjezd ze zatáčky Vás opět pošle do další části dráhy v příjemném tempu, a tak můžete hezky pokračovat a neztratit otáčky.

Výjezd z první klopenky Vás vyšle do klopenky druhé, a ta tuto stranu pumptracku uzavírá. Jsou to velmi pěkné 2 zatáčky kousek od sebe, a tak je i takový celkem originální prvek v této dráze zasazen. Na fotografiích je trošku první zatáčka pod listím, ale přeci jen jsem fotil na podzim, a tak se již moc zájemců o ježdění nenajde. Však co bude na jaře nikdo neví, a tak si to nechme v sobě hezky vykvést :-D. Druhá klopená zatáčka jak jsem napsal, uzavírá tuto stranu dráhy, a vrací Vás tak nějak ke středové části. Zde se opět nabízejí 2 různé varianty, a to po vnitřní straně, kde jsou také vytvořeny sympatické vlnky, anebo na vnější, ale tam jsou již celkem náročné skoky (najdete zde 3 lavice, které Vás tedy pěkně vyhodí).  

Když si vyberete tu variantu mírnější, pohodové vlnky Vás dovedou k další klopené zatáčce, ale ta je ve směru originality vůbec zajímavá. Tato zatáčka je vlastně vytvořena na rovině, a odvádí Vás od rovného pumpování do strany a na další vlnky. Mě osobně se při návštěvě tento prvek moc líbil. I když tam mohli být třeba jen vlnky, anebo nějaká lavice, byla zvolena klopenka a tak se tento pumptrack něčím svým originálním do dějin rozhodně zapsal...viz. foto. A jak můžeme vidět poté, tak po zatáčce následují 2 vlnky a další klopenka, která nás již navodí na začáteční startovní pahorek, anebo první zatáčku, ze které jsme startovali.   

Takže hezké kolečko jsme si po pumptracku odjeli, a nyní je již jen na Vás jestli touto dráhou budete osloveni a třeba ji i někdy navštívíte, anebo zůstanete v pozadí a budete pročítat články na Bajkujem.cz :-D. Ještě bych Vás pozval na vytvořené video, kde jsem celou tuto dráhu natočil s komentářem a tak byla vytvořena i video reportáž z místa. Jako poslední rozhodně zmíním, že když zde budete, nezapomeňte skočit na nějaké občerstvení do asi 5m vzdálené MINI RESTAURACE POHODA, a tak pomoci k tomu, aby zde restaurace mohla v příštím roce fungovat. Je to hezký kousek louky, lesa a tohoto kamenitého pumptracku, který zde dohromady tvoří opravdu milé místo pro relax, sport a vůbec.  

Vytvořená video reportáž z místa.

To je dnes opravdu vše a doufám, že se Vám toto krátké představení líbilo, a že se poslu sejdeme zase někdy příště. Takže ZDAREC PUMPA BAJKUJEC a budu se těšit :-).